První návštěva u logopeda

914
23.1.20 16:09

První návštěva u logopeda

Ahoj, jdeme poprvé k logopedovi. Co nás při první návštěvě čeká? Co logoped zkouší? 4leté dítě. díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6025
23.1.20 16:13

Nejdriv si logopedka povidala se mnou, pak zkousela dite jestli si treba umi oliznout ret, zamlaskat, povidala si s nim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
914
23.1.20 16:26

@Vemas děkuji. Nějaké domácí úkoly také ke cvičení?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2066
23.1.20 16:32

Tohle bude vsude jine. My jsme tam poprve byli asi hodinu. Prostudovala papiry, co jsem prinesla, ptala se na prubeh tehotenstvi, porodu, prodelane nemoci atd. Mel opakovat ruzna slova, namalovat postavu, zazpivat pisnicku, zkousela pohyblivost jazyka, pamet, postreh, napocitat do peti na prstech, zkousela predlozky, barvy atd. Ukazala, co by jsem mu mela koupit (vzdelavaci hry, pracovni sesity atd.) a vicemene jsem to od ni koupit musela 8o (nebo si to vyrobit ci sehnat sama). Dala nam asi 10 ukolu. Docela jsem koukala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4949
23.1.20 17:33

U nas hrála s dcerou hodně logické a paměťové hry, sluchové rozlišování apod. Z klasické logopedie nic moc. Některé hry na dítě necelých 5 let i celkem náročné - např. zapamatovat si 5 obrázků a vyjmenovat přesně po sobě jak šly apod. A divila se, že to čtyřletá úplně nezvládá.
Chtěla, aby uměla sluchově rozlišovat sykavky ve slovech apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.2.21 18:47

Dobrý večer, obnovují téma. Za pár dní máme jit s čerstvé triletym synem. Tedy na moji žádost. Syn mluví sice v souvětích (ve větách už od necelých 2 let) ma velkou slovní zásobu, ale hrozně patla. Nepoužívá S, Š, č, atd, nahrazuje si je jinými písmeny - třeba červená rekne kvevená 🤦‍♀️malinko se lepší, třeba v mekceni, ale toto je hrůza. Je reálná šance, že bude spolupracovat a jak první návštěva probíhá? Na tříleté prohlídce u pediatři rekl vše, co měl. Jinak u i počítat, tvary, barvy, spoustu básnicek, dá se vést s ním normální rozhovor, ale jak trénujeme výslovnost, hned uteče, že to neumí a nezájem mě třeba pozorovat, jak se správně vyslovuje. Raději řekne, že to neumí. Přitom se hrozně rád něčemu učí, miluje knihy, pořád se na něco pta.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat