SOS! Dobrá nonstop telefonická krizová linka

Anonymní
23.1.20 19:11

SOS! Dobrá nonstop telefonická krizová linka

Ahoj, téma jasné. Prosím o tip na telefonickou (!) nonstop krizovou psychol. linku, kam můžu zavolat a kde jdou k věci, nebudou okecávat a problém se mnou proberou. Zkusila jsem jednu, byl tam nějaký brigádník, neřekl nic, zeptal se co se stalo, já odpověděla, tak mlčel, nic neřekl, pak jen poznamenal:Já nevím co na to říct.
Včera jsem byla ve stavu se zabít. Problém sem rozebírat nechci. Nejsem nějaká bláznivka, dospělá žena přes 40,problém je vážný, jsem na to sama, úplně sama (partner v terminálním stádiu nemoci, já bez práce a peněz, unavená a zoufalá a teď se mi ještě něco hodně špatného stalo, co mě ještě víc ničí).
Píši to pro dokreslení, že nejsem náctiletá hysterka.
Děkuji za tip i ochotu. Všem mamkám (i nemaminkám, jsou tu jistě i bezdětné, a chlapi) hezký večer.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8825
23.1.20 19:13

A nemůžeš jít normálně k psychiatrovi? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.1.20 19:17

Osobně bych to řešila psychiatrii, mají taky přímo pohotovost. Prostě tam zajít a začít to řešit. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.1.20 19:17

547 212 333
FN Brno linka přímo psychiatrické kliniky. Nejsou tam brigádníci ale odborníci. Vždy se specializací s psychiatrie (sestra, psycholog, psychiatr)

• Nahlásit
  • Citovat
23.1.20 19:21

Když tazatelka píše o telefonické lince, a píše srozumitelně, tak chce asi řešit krizovou linkou…jsou lidé, že by nikam nejeli, a na krizové lince to s ní proberou a doporučí co dál…zakladatelko, nevím, ale určitě někdo napíše. drž se, nejhorší je samota, být s tím sama co tě tíží…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.1.20 19:23

Někdy stačí si jen jednorázově od břemene ulevit popovídáním… :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.1.20 19:57

https://www.csspraha.cz/…icka-podpora

Krizové centrum Riaps. Anonymne, 24 hodin denne, osobne vyzkouseno :palec: A je mozne tam zajet kdykoliv i osobne, jestli to nemas do Prahy moc daleko..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.1.20 20:10

Já když mi nasadil tehdejší psychiatr špatné léky a bylo mi neskutečně zle.. Byla neděle.. Tak jsem volala do Bohnic. Dali mi přímo na ucho doktorku

• Nahlásit
  • Citovat
63
23.1.20 20:52

A co třeba oslovit i nějakou poradenskou službu, která by vám pomohla s řešením problémů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2079
23.1.20 20:58

Já mám zkušenosti s CKI Bohnice krizovou linkou a Riapsem, na obojí jsem volala mnohokrát.
Riaps většinou neochotní, nic neporadili (byla jsem tam jednou i osobně a místo krizového pohovoru na mě Dr. chtěla volat sanitku),
v CKI Bohnice většinou ochotní, když jsem tam řešila rozsáhlejší sebepoškozování, tak paní chtěla, ať zavolám i další den, jestli jsem šla na chirurgii, nebo jak to se mnou dopadlo.
Když jsem v noci potřebovala řešit jeden lék (potenciálně závažný NÚ), tak jsem ale musela volat do VFN Ke Karlovu na psychiatrickou kliniku, aby tam Dr. byl.
Držím moc palce, zakladatelko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.1.20 21:13

Dík! zakl.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
24.1.20 01:20

Tak jsem volala krizovou linku (nebudu jmenovat město),zvedl to mladík, sdělila jsem mu co mě trápí, řekl mi:No na to není řešení a mlčel. Prostě nic, jakákoliv snaha, zájem, nic. Prostě mlčel a čekal, až tedy zavěsím a nebudu otravovat. Poděkovala jsem. Neumím si představit, že by tam volal sebevbrah atd.Pak jsem zkusila to Brno, jak mi někdo radil, a tam byli skvělí. Dík za tip. Nechávám to tu jako zkušenost ostatním. Zakl.

• Nahlásit
  • Citovat
4855
24.1.20 23:23
@Anonymní píše:
Tak jsem volala krizovou linku (nebudu jmenovat město),zvedl to mladík, sdělila jsem mu co mě trápí, řekl mi:No na to není řešení a mlčel. Prostě nic, jakákoliv snaha, zájem, nic. Prostě mlčel a čekal, až tedy zavěsím a nebudu otravovat. Poděkovala jsem. Neumím si představit, že by tam volal sebevbrah atd.Pak jsem zkusila to Brno, jak mi někdo radil, a tam byli skvělí. Dík za tip. Nechávám to tu jako zkušenost ostatním. Zakl.

Nevím, co se ti stalo, ale už jen to, cos sem napsala, stačí na pořádnou depresi. Drž se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.1.20 01:56

Jeste zkusenost o den zpetne s odstupem casu, kdyby to nekdo cetl v teze situaci:ve snaze najit pomoc akutne na krizove lince (zadna osobni pohotovost nebyla blizko dostupna a bylo to velmi nutne) jsem zkusila:linka Blansko (absolutne o nicem, kdybych chtela skocit z okna, tak skocim, nezajem, nekdo to zvedl, takrka nemluvil),linka Kladno (pan se vyptal a rekl mi, at zacnu chodit na psychoterapii - v noci o vikendu vyborna rada nekomu, kdo uvazuje o tom odejit ze zivota, kompetentni mi tedy neprisel, mlcel-efektivni zpusob, jak zoufalce odradit, aby uz konecne zavesil. Mlcela jsem take, cekala co rekne. Nerekl nic, bezel cas, takze jsem se rozloucila.).Pomohli mi nakonec na brnenske lice, jak tu nekdo radil. Nikdy jsem to neresila, ale z praxe jsem tedy zjistila, ze stav krizovych linek (predpokladam, ze dotovanych statem a ze ti pracovnici tam nejsou v praci zdarma)je az na vyjimky tristni. Dobra pry je linka Praha Bohnice, tu jsem nezkusila.Jsem uz v pohode, ale neumim si predstavit nekoho, kdo je v afektu, a ma to byt pro nej krizova (od toho je to krizova linka!!!)jedina pomoc.Snad jsem pomohla do budoucna nekomu, kdo tu diskusi najde.Ahoj,dik i za mila slova

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.1.20 02:03

Jo, jeste nonstop linka Cesta v krizi:tam jsem se nedovolala vubec

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama