Miminko versus kočka/pes

Fik
26.2.08 19:11

Miminko versus kočka/pes

Hola,
nevím, jestli se tady toto téma už neobjevilo, já jsem ho nenašla..

Za pár týdnů čekáme miminko a doma máme kočičí dámu celkem svérázné povahy, která je na nás dost závislá.
Byla bych moc ráda, kdyby jste se se mnou podělily o své zkušenosti a zážitky, jak se vaši 4-nozí miláčkové sžívali s vašimi potomky.
Uvítám i praktické rady.
Díky moc

Fík

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

9867
26.2.08 19:17

Ahoj, přesunula jsem diskusi do zvířat.

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Fik
26.2.08 19:22

Ahoj Lesino…
dekuju.. les pro stromy nevidim :oops: :oops:

Fik

• Nahlásit
  • Citovat
9867
26.2.08 19:24

:D Znám. Dnes jsem prohledala celou kuchyň a obývák abych našla mléko… Bylo na lince vedle hrnku s kávou… :oops: Ale našla jsem ho až s novou krabicí v ruce :o

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5139
26.2.08 19:55

Tak mi máme doma yorkšíra a ze začátku jsme taky měla strach aby natálce něco neudělala ale postupem času přestala žárlit a ted jsou nerozlučná dvojka.Dřív malé děti neměla vůbec ráda ale hodně si zvykla a ted na natálku i doráží aby si s ní hrála.Tož tak akorát u nás co je problém tak je když Viktorka hárá tak je krev všude a tak chodí vždycky na nucené prázdniny :wink: Jo a ještě minulí týden jsme Natálku načapala jak jí Viktorce granule ale kdesi se tu psalo že to neublíží tak jsem to neřešila stejně to jenom ocucala a vyplivla :D :lol: Hodně štěstí a hlavně aby zvířátko mělo všechna očkování a je to OK.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
26.2.08 19:56
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
xyz
3294
26.2.08 20:00

My jsme měli u našich jezevčici - postarší dámu (v době, kdy přišla na svět dcera). Byla to celkem „paní domu“.
Dokud dcera ležela a chovala se, tak to bylo ok. Očuchala ji a nevšímala si jí.
Kámen úrazu nastal v době, kdy malá začala lézt po čtyřech. Najednou byla na úrovni Ťapky a ona měla pocit, že ji nějak ohrožuje. Od té doby na ní začala štěkat a odhánět ji. Nikdy jí neublížila, ale neměli jsme z toho dobrý pocit. :cry:
A jak se říká: „starýho psa novým kouskům nenaučíš.“ No a Ťapku jsme nenaučili pěknému vztahu k miminům :cry:
Ale jak je to s kočkama, to nevím. Ale myslím, že mají ještě větší pocit, že vládnou domácnosti, než kdejaký jezevčík, ne? :roll: :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Fik
26.2.08 20:08

Moc dekuju za tipy a rady :D
je pravda, ze kocky jsou jine nez pejsci. Nejsem novacek, co se kocek tyce, uz predtim jsme meli 13 let perskou kocku. Presto tezko odhaduji, jake bude mit reakce..
XYZ, obcas mam pocit, ze nase Holly/kocka/ si mysli, ze ji nase domacnost patri a nas v ni jednoduse toleruje… Neni mazlici a tuluci typ, jen velmi zridka a je to od ni velka pocta.. Jen kdyz citi, ze neni treba se mnou neco v poradku, tak se ode me nehne..

• Nahlásit
  • Citovat
7094
26.2.08 21:10

Ahoj,
možná už jsi našla, co potřebuješ, ve starších diskuzích, ale ještě přidám…máme dvě domácí kočky, konkrétně kočku a kocoura, po narození malého jsme jim ho nechali očuchat a tím jejich zájem pohasl. Dokonce bych řekla, že naprosto přesně vycítili, kdo je pro nás teď ten nejdůležitější a potřebuje ochranu. Podle toho se taky chovali, dokud jen ležel, přišli ho párkrát zvědavě očichat, víc je nezajímal. Snažili jsme si je hladit a věnovat se jim, ikdyž času na ně bylo určitě míň než před narozením malého.

Teď už Honzík bravurně leze, začíná chodit a kočky vyhledává on. Ráno má ohromnou radost, když je uvidí, čiči bylo dokonce jedno z prvních slov :D Každá z nich se k němu chová jinak - kočka před ním utíká (ač si nejsem vědomá, že by jí kdy něco víc než malé zatáhnutí udělal) a drží si odstup.
Kocour za ním všude chodí, kouká, jak mlátí kostkama, nechá se pohladit, ikdyž občas je z toho spíš malé potáhnutí…

Kočky tak nějak samy pochopily, že mu prostě nic udělat nesmí a na Honzíka dáváme bedlivý pozor, aby jen hladil a netahal. Stejně, jako dostane Honzík sprduňk, když je u jejich misek se žrádlem a pískem…
Občas to sice neuhlídáme, ale kočkám pravděpodobně stačí ten pocit, že jsou si v tomhle rovni :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7094
26.2.08 21:13

Fiku , mmch moc hezký nick :) , jak píšeš, že kočka vycítí, když s Tebou není něco v pořádku, ony opravdu vycítí hodně.
Když jsem v těhotenství odpočívala na gauči, kocour si ke mně pravidelně lehal, tlapku pokládal na břicho a strašně spokojeně vrčel.
Asi si už tehdy „předpřipravoval“ kámoše :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Fik
26.2.08 21:22

Handah.. dekuju.. jsem vdecna za kazdy tip a zkusenost.
Kez by to tak probihalo u nas..je super, kdyz muzes videt, ze kocky toleruji synka :) a pritom vladne urcita harmonie.
je zvlastni, jak vse vnimaji jinak a vic.. staci i jina nalada doma..

Poreferuju jak to dopadlo u nas :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
7094
26.2.08 21:27

Poreferuj, jsem zvědavá, a určitě to dopadne dobře! :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8602
26.2.08 21:32

Ahojky

Fiku - mame doma asi stejného kocoura jako vy,taky není mazlící typ, prostě milostpán jen málokdy,a taky se tvářil vždy jakoby mu patřit byt a všechno.no a po narození Aničky to bylo tak, že nejdříve že bál když plakala, občas k ní čuchnul,ale utekl, párkrát zkusil si lehnout do její postýlky,to byl vyhozen, no a jak Anička rostla,tak si na ní krásně zvykal, ted už jsou to docela partáci, Anička ho krmí šunkou, on jí láká a když k němu dojde,tak zase popoleze a tak to jde dokola.je to super.no a ač jsem se trošku bála, aby jí někdy neškrábnul nebo tak,tak nikdy,je to spíš naopak, kocour Aničce dovolí tolik, co by nám nikdy nedovolil a dávno nás škrábnul, jí nikdy.až si někdy říkám at to udělá (jelikož ted ho Anička hrozně masíruje :o ) ale je to fajn.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Fik
26.2.08 21:41

Misenko, tak to mate taky super vztah :)
S tou postylkou mam taky obavy, ze ji bude chtit okupovat..
takove veci jako vyzehlene pradlo, poskladane veci v kufru ji neodolatelne lakaji…
Sunka je dobry tip… te ta nase zmlsana kocka neodola.. :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
2870
26.2.08 21:43

Ahoj.
My máme psa, jorkšíra. Když byla malá prťavá, bylo to bez problémů. Pes jí jen očuchal a tím zájem hasnul. Problémy byl, jak už se tu psalo, když holka začla lézt. Vyjížděl po ní, vrčel, párkrát i měla holka na ruce nebo na čele jeho otisky zubů :? Už jsem si myslela, že se se psem budem muset rozloučit. Ale pak jsem se zapřela a hlídala více než kdy jindy lezoucí holku. Všimla jsem si totiž, že pes se jí bál a striktně jsem dodržovala, že miska s vodou, granulema a psí místo je jen jeho a holka tam nesmí :wink: A taky jsem jí co nejrychleji naučila psa krmit piškotama.
A dnešní realita? Honěj se spolu po bytě, jsou nej kamarádi. Pes na ní doráží a provokuje ke hře, nosí jí hračky a hrozně se spolu vyblbnou. A jako třesnička na dortu. Nemůžu dát holce nic k jídlu, aniž by neseděla u stolu v židličce a i tak musím hlídat. Všechno jídlo cpe nebo hází psovi :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama