Mimoděložní těhotenství, jaké jsou příznaky?

10
22.12.04 16:09

Mimoděložní těhotenství

Dámy,
jak se pozná mimoděložní těhotenství? Jsem cca 13. den od možného oplodnění, jsem unavená, náladová a hlavně - asi 6. den mě bolí pravý vaječník. Nejdřív jen občas, od včerejška ho ale cítím velmi intenzivně. Je to taková ostrotupá bolest (to je ale výraz!) a hlavně je pořád. Možná plaším, ale s premenstruační bolestí to nemá celkem nic společného, při normálním těhotenství nepředpokládám, že by bolel jeden vaječník tak ostře.
Jaké příznaky jste měly při mimoděložním těhotenství? Můžete mi některá poradit?
Díky,
Prodigy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

70
22.12.04 17:22
:roll:

Ahoj Prodigy!

Mimoděložní těhotenství se pozná nejlépe na ultrazvuku, nebo opakovanýmy odběry krve, když hladina HCG v krvi nestoupá tak jak by měla. V tvém případě je to všechno ještě docela brzy, ale rozhodně bych to nepodceňovala a navštívila svého gynekologa. Je to dost nebezpečná věc.

Měh¨j se a dej vědět, jak jsi dopadla. P :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
120
22.12.04 17:57

Ahojky Prodigy.
mimoděložní těhotenství prodělala minulý měsíc moje sestra. Bohužel při tom přišla o vejcovod. Po vynechání menstruace si udělala test, který byl pozitivní. Bohužel po třech týdnech začala krvácet a měla nesnesitelné bolesti břicha. Doktoři na ultrazvuku nic neviděli, tak jí řekli, že se jedná o ranný potrat. A že má týden počkat, jestli se to nevyčistí samo. Týden uběhl a ona pořád krvácela, přitom hladina HCG neustále rostla. Nakonec ji poslali na laparoskopii, protože na ultrazvuku nebylo mimoděl. těhotenství vidět. Když koukli dovnitř, tak zjistili, že už má ve vejcovodu pokročilý zánět a museli jí ho odebrat.
Mimoděložní těhotenství lze prokázat jedině ultrazvukem, provází ho krvácení, teploty a opravdu kruté bolesti břicha.
Zbytečně se neplaš, v začátcích těhotenství jsou bolesti v podbřišku běžné a kdyby si začala krvácet nebo bolesti byly opravdu silné, neváhej a jeď do nemocnice. S pozdravem Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
22.12.04 22:17

Prodigy měla jsem mimoděložní 2×. U prvního jsem měla normální ms, ale pak jsem špinila a bolest (taky tupoostrá) jsem měla v pravé straně hlavně při styku. Zašla jsem k dr. a ten viděl na ultrazvuku cystu, nebo „něco“. Odběr krve potvrdil těhotenství a okamžitě nástup do špitálu a odebrání vejcovodu - bylo to tam.
U druhého mi ms nejdřív meškala, udělala jsem test a byl slabě pozitivní. Za dva dny ale dorazila ms - slaboučká. Po ní jsem opět špinila a stále slabě pozitivní test. Bolest nebyla intenzivní, ale druhý vejcovod jsem cítila. Tak zase odběr (pozitivní), špitál - ultrazvuk nic, hcg klesalo a konstatovali, že se to samo vstřebalo. Udělali mi i revizi a histologie v děloze nic nenašla, tak to bylo opět ve vejcovodu - naštěstí jsem o druhý už nepřišla. Když to shrnu - špinění, pozitivní test, bolest. Udělej test a kdyžtak upaluj k doktorovi, vážně to není sranda.
Pajdule

• Nahlásit
  • Citovat
76
23.12.04 00:18

Prodigy, asi ti nejlíp poradí odborník.
Já jsem také měla jedno mimoděložní, přišla jsem o vejcovod…ale bolesti jsem neměla žádné, jenom mírné krvácení. Naopak, když jsem byla těhotná, vejcovody mě střídavě bolely, také s tupou intenzitou.
Takže…to co ti je asi těžko vyřešíš přes internet, zajdi k doktoru.
A hodně štěstí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
267
23.12.04 09:19

Ahoj Prodigi, já jsem měla úplně stejné příznaky jako ty. Hodně mě bolel pravej vaječník, ale vždycky jen na chvíli a pak bolest hned přestala. Byla to celkem nesnesitelná bolest. Jakoby do mě bodalo tisíc nožů. Potom jsem šla na ultrazvuk a tam mi řekli, že miminko už je pár dnů mrtvé. Neváhej ani chviličku a hnedka si zajdi k doktorce. Já jsem si myslela, že to je přirozený příznak těhotenství a tak jsem nad tím moc nepřemýšlela. Kdybych tenkrát šla hned a nenechávala to na poslední chvíli, tak by se to ještě dalo zachránit. Opravdu to nenechávej jen tak jako já. Hodně štěstí ti přeji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
23.12.04 11:01

Alica

Ahoj Prodigy a účastněné holky!

Takmer Ťa prosím, na nic nečekej a jdi k lékaři. Letos v červnu jsem přišla o kluka ve 23.týdnu těhotenství, a teď 5.11. jsem měla mimoděložní těhotenství, Bohužel s odstraněním prasklého vejcovodu.
Příznaky : Meškala mi menstruace asi 7 dní, pak z minuty na minutu ohromná bolest v podbříšku, upadnutí do bezvědomí, po probraní se bolest hrudních kostí, klíčních kostí, podbříška. Druhý den operace, revize.
Opatruj se a dej o sebe vědět. Hodně štěstí a zdraví, Alica.

• Nahlásit
  • Citovat
10
24.12.04 16:58

Ahoj holky,
mockrát děkuju za rady. Vidím, že to není žádná sranda. Jestli to nepřejde tak valím k doktorovi. Dofám, že je to „jen“ cysta nebo něco neškodného. Bolest na omdlení, jak některé z vás píšete, to není, ale je fakt, že by to mohl být začátek.
Tak ještě jednou díky,
Prodigy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6218
11.5.14 22:11

Holky, prosím, jaké máte zkušenosti s mimoděložním těhotenstvím? Mám takový divný vnitřní pocit. Menstruace mi přišla brzy (po 25 dnech), byla neobvykle silná a dlouhá, 8 dnů jsem silně krvácela a teď druhý den špiním. Těhotenský test - opravdu velmi nepatrně je vidět stín testovací čárky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4152
11.5.14 22:13

Tak možná jsi byla těhotná a tělo to vyselektovalo, nedá se mluvit o mimoděložním těhotenství. mimoděložní je když se oplodněné vajíčko usadí ve vejcovodu místo v děloze

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.5.14 22:20

Tak u mě to tak bylo… po kratší době (23dnů) silná menzes, pak špinění a pozitivní test… zajdi k dr. asi tě pošle na krev a dle krve se uvidí. držím palečky, ať to dopadne dobře :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
6218
11.5.14 22:24

@zelenaprisera Vím, co je to mimoděložní těhotenství. Nevím proč, snad intuice, protože o těhotenství neusilujeme, ale dělala jsem si 24. den cyklu (zhruba 2 týdny po ovulaci, mívám ji brzy) test a byl negativní. Za dva dny došla ta silná menstruace, proto si myslím, že klasicky těhotná jsem nebyla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Omiii
12.5.14 08:04

.

Příspěvek upraven 12.05.14 v 20:25

• Citovat
  • Upravit
4152
12.5.14 08:37

@Omiii muže to byt tím, jak roste deloha a natahuji se upony, které ji drží. Je to bežné

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Omiii
12.5.14 08:45

.

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie