Mimořádná splátka hypotéky mimo fixaci, sankce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.18 12:27

Ahoj holky, přicházím s dotazem…
Mám hypo 1.116.000 cca od začátku září tohoto roku, ráda bych tam vložila cca 800.000 a zajímalo by mě kolik cca by mohla být sankce, ptala jsem se v bance a tam mi řekli, že musím podat žádost o mimořádnou splátku, za 500 mi to vyčíslí a pak to mohu zrušit, no nechápu proč mi to za 500 jen nevyčíslí?…
A ještě dotaz, jak je teď ten zakon, že se smí každý rok zaplatit 25% to se počítá z celkové půjčené částky na počátku?
Mám hypoteční banku a tříletou fixaci
Předem děkuji za odpovědi, snad někdo poradí.

Reakce:
Tejule
Zasloužilá kecalka 692 příspěvků 04.11.18 12:33

Ahoj, neptala bych se tady, ale oslovila finančního poradce ( pracuji pro tebe zadarmo) ať to s bankou vyjedna, vylita papíry a odpoví na dotazy :-) pořád na něj si banka, nebo resp ti lidi tam tolik nedovolí, pac ví, že on tomu rozumí, tebe z prominutím pošlou…

Inge
Extra třída :D 10933 příspěvků 04.11.18 14:28

Dle Zákona o spotr. uveru je to max. 1% z předčasně splacene částky tj. u tebe 8 tis. Kč.

swa
Nováček 5 příspěvků 04.11.18 21:59

Každý rok můžeš splatit 25 % z původní výše úvěru, tj. během 4 let můžeš splatit celý úvěr.

Další vysvětlení najdeš tady: http://www.stavebky.cz/…-jednodussi/

vip73
Povídálka 11 příspěvků 21.11.18 17:45

Dobrý den,zejména záleží,kdy byla hypoteční smlouva podepsána,jestli před 10/2017 nebo po 10/2017-tady fungují zcela odlišné podmínky pro doplácení mimo fixaci,tj.v době výročí smlouvy.Předpo­kládám,že hypo máte ve spořitelně,pokud si chcete být jistá,jak a kolik zaplatíte,kon­taktujte solidního FP.Někdo to tady psal,ale nespoléhal bych automaticky na sankci 1%.
s pozdravem Trlifaj

vip73
Povídálka 11 příspěvků 21.11.18 17:47

sorry 2016

lpisarova
Povídálka 12 příspěvků 22.11.18 11:12

to platí jen u úvěrů jiných než na bydlení, u úvěru na bydlení je to jinak - max. úroky do konce fixace

lpisarova
Povídálka 12 příspěvků 22.11.18 11:14
mimořádná splátka
@Inge píše:
Dle Zákona o spotr. uveru je to max. 1% z předčasně splacene částky tj. u tebe 8 tis. Kč.

to platí jen u úvěrů jiných než na bydlení, u úvěru na bydlení je to jinak - max. úroky do konce fixace

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Namol opilý gólman Svoboda boural a zrušil dvě auta: Jen zázrakem nikoho nezranil

Fotbalové a hokejové hvězdy spíš než na tréninku nebo na hřišti lámou rekordy... číst dále >

Rytmus zase provokuje na Instagramu. Myslí to vážně, nebo chce pozornost?

Od té doby, co je krásná moderátorka Jasmina Alagič (29) v požehnaném stavu,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >