Mimořádná splátka hypotéky mimo fixaci, sankce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.18 12:27
Mimořádná splátka hypotéky mimo fixaci, sankce

Ahoj holky, přicházím s dotazem…
Mám hypo 1.116.000 cca od začátku září tohoto roku, ráda bych tam vložila cca 800.000 a zajímalo by mě kolik cca by mohla být sankce, ptala jsem se v bance a tam mi řekli, že musím podat žádost o mimořádnou splátku, za 500 mi to vyčíslí a pak to mohu zrušit, no nechápu proč mi to za 500 jen nevyčíslí?…
A ještě dotaz, jak je teď ten zakon, že se smí každý rok zaplatit 25% to se počítá z celkové půjčené částky na počátku?
Mám hypoteční banku a tříletou fixaci
Předem děkuji za odpovědi, snad někdo poradí.

Reakce:

Tejule
Zasloužilá kecalka 583 příspěvků 04.11.18 12:33

Ahoj, neptala bych se tady, ale oslovila finančního poradce ( pracuji pro tebe zadarmo) ať to s bankou vyjedna, vylita papíry a odpoví na dotazy :-) pořád na něj si banka, nebo resp ti lidi tam tolik nedovolí, pac ví, že on tomu rozumí, tebe z prominutím pošlou…

Inge
Extra třída :D 10924 příspěvků 04.11.18 14:28

Dle Zákona o spotr. uveru je to max. 1% z předčasně splacene částky tj. u tebe 8 tis. Kč.

swa
Nováček 5 příspěvků 04.11.18 21:59

Každý rok můžeš splatit 25 % z původní výše úvěru, tj. během 4 let můžeš splatit celý úvěr.

Další vysvětlení najdeš tady: http://www.stavebky.cz/…-jednodussi/

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Janeček se sápal po Brožové, ta uhýbala, až se se málem zlomila v pase

Patří k nejobávanějším producentům Česka a bývaly časy, kdy mávnutím prstu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >