Antikoncepce Minerva pro mlade dívky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

paní.T
Nováček 2 příspěvky 15.01.18 16:16
Minerva pro mlade dívky

Dobry den, je mi teprve cerstve 16 a je mi trosku trapne, kdybych toto mela resit s mamkou a proto se chci zeptat, jestli nekdo z vas nema uz zkusenost podavani antikoncepce Minerva pro mlade holky? Vetsinou jsem cetla na internetu hodne pozitivní reakce a hlavne na lecbu akne, ktere ja mam velmi silné, ucite se o tom pobavim i se svym gynekologem, ale chtela bych vedet, zda nekdo z vas toto jiz vyzkousel:)

Reklama

Reakce:

rozand
Ukecaná baba ;) 1632 příspěvků 15.01.18 16:32

Myslím, že „léčit“ si jakoukoli HA akné je fakt blbost, pak se ti to dost možná vrátí, až ji vysadíš (znám pár takových třicítek). A celkově je tolik možností, jak neotěhotnět bez toho, abys do sebe cpala hormony… :nevim:

terinka4444
Hvězda diskuse 65843 příspěvků 15.01.18 16:43
@rozand píše:
Myslím, že „léčit“ si jakoukoli HA akné je fakt blbost, pak se ti to dost možná vrátí, až ji vysadíš (znám pár takových třicítek). A celkově je tolik možností, jak neotěhotnět bez toho, abys do sebe cpala hormony… :nevim:

ano a jakých? Radit šestnáctileté holce, ať se vzdá antikoncepce a spolehne se na partnery, tak to mi přijde jako dost úlet. Nebo ji strašit řečma o tom, jak se jí to vrátí.

terinka4444
Hvězda diskuse 65843 příspěvků 15.01.18 16:44

@paní.T podívej, buď budeš věřit nějakým cizím lidem na netu nebo se o tom pobavíš s gynekologem. Můžeš si sepsat na papír, na co se chceš zeptat, co tě zajímá, on ti určitě odpoví. Taky ti řekne, jaká antikoncepce je pro tebe nejlepší.

M_Vladim
Kelišová 6965 příspěvků 15.01.18 16:45
@terinka4444 píše:
ano a jakých? Radit šestnáctileté holce, ať se vzdá antikoncepce a spolehne se na partnery, tak to mi přijde jako dost úlet. Nebo ji strašit řečma o tom, jak se jí to vrátí.
:palec: :palec: :palec:

rozand
Ukecaná baba ;) 1632 příspěvků 15.01.18 16:50
@terinka4444 píše:
ano a jakých? Radit šestnáctileté holce, ať se vzdá antikoncepce a spolehne se na partnery, tak to mi přijde jako dost úlet. Nebo ji strašit řečma o tom, jak se jí to vrátí.

Nestraším, já takové případy osobně znám. A ne zrovna málo… Fakt si nemyslím, že je rozumné v šestnácti (tzn. pár let po začátku menstruace) si zaplácat přirozenej cyklus hormonama.

O spoléhání na partnera mluvím kde? 8o

rozand
Ukecaná baba ;) 1632 příspěvků 15.01.18 16:51

A gynekolog je fakt nezaujatá osoba, když z toho profituje :D. Zato jiní lidé jsou nedůvěryhodní. No nic. Nemám potřebu nikoho přesvědčovat, jen jsem chtěla zmínit, že mi to fakt připadá zbytečné (mimochodem není to tak dávno, co mi těch 16 bylo).

terinka4444
Hvězda diskuse 65843 příspěvků 15.01.18 16:56
@rozand píše:
Nestraším, já takové případy osobně znám. A ne zrovna málo… Fakt si nemyslím, že je rozumné v šestnácti (tzn. pár let po začátku menstruace) si zaplácat přirozenej cyklus hormonama.O spo­léhání na partnera mluvím kde? 8o

tak nám něco povyprávěj o těch jiných formách antikoncepce

terinka4444
Hvězda diskuse 65843 příspěvků 15.01.18 16:58
@rozand píše:
A gynekolog je fakt nezaujatá osoba, když z toho profituje :D. Zato jiní lidé jsou nedůvěryhodní. No nic. Nemám potřebu nikoho přesvědčovat, jen jsem chtěla zmínit, že mi to fakt připadá zbytečné (mimochodem není to tak dávno, co mi těch 16 bylo).

tak je fajn, že ti přijde zbytečné, aby se cizí dítě samo aktivně chránilo před těhotenstvím, je fajn, že ti gynekologové hnusní przní děti, protože z toho profitují, ale možná by to cizí dítě a to teď píšu k tobě @paní.T mělo toto opravdu probrat se svým gynekologem a se svou mámou.

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1643 příspěvků 27 inzerátů 15.01.18 17:00
@rozand píše:
Myslím, že „léčit“ si jakoukoli HA akné je fakt blbost, pak se ti to dost možná vrátí, až ji vysadíš (znám pár takových třicítek). A celkově je tolik možností, jak neotěhotnět bez toho, abys do sebe cpala hormony… :nevim:

Tak možností je dost, ale opravdu spolehlivých… :nevim: Já ji brala od 17 skoro deset let a naprosto v pohodě. Teď jsem se k ní vrátila po dětech a už s ní tak spokojená nejsem, jenom jsem zatím nepřišla na nic lepšího, co by mi/nám vyhovovalo. Gynekolog mi taky nikdy nic jiného než HA nenabídl, až teď tedy jestli nechci zkusit nehormonální tělísko, ale to taky nechci.

paní.T
Nováček 2 příspěvky 15.01.18 17:25

@rozand menstruaci mam vic jak 5 let, takze zas uplne na zacatku nejsem:)

Korculalala
Kecalka 478 příspěvků 15.01.18 17:29
@rozand píše:
Nestraším, já takové případy osobně znám. A ne zrovna málo… Fakt si nemyslím, že je rozumné v šestnácti (tzn. pár let po začátku menstruace) si zaplácat přirozenej cyklus hormonama.O spo­léhání na partnera mluvím kde? 8o

Pokud je mladá a zdravá tak antikoncepce neuškodí. Já brala deset let, po vysazení za měsíc těhotná… a,, znám víc takových případů,, :P :lol:
Opravdu trochu mimo strašit mladou holku rozhozením cyklu a že se jí akné vrátí ve třiceti.

Mimochodem
Minerva je super, brala jsem ji ale uvidíš co ti řekne gynekolog :mavam:

rozand
Ukecaná baba ;) 1632 příspěvků 15.01.18 17:37
@paní.T píše:
@rozand menstruaci mam vic jak 5 let, takze zas uplne na zacatku nejsem:)

Jak myslíte, já Vás samozřejmě přemlouvat nebudu. Já si v šestnácti myslela, že mám cyklus už ustálený (taky pět let po začátku), ale zpětně jsem si jistá, že tomu tak nebylo.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Začal brutální lynč na Plekance! Kdo ale rozehrál hru s bulvárem?

Když hokejista Tomáš Plekanec (35) oznámil rozchod se svou ženou Lucií... číst dále >

Mladý fotbalista z Vrchlabí se po zápase oběsil. Bylo to kvůli nešťastné lásce?

Další fotbalista si vzal život. V noci z pátku na sobotu spáchal sebevraždu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Příběh Marty: Pomůžu-li svému příteli, zradím tátu

Dostala jsem do situace, kdy musím volit mezi pomocí příteli a mým tátou.... číst dále >

Reklama