Mít ještě dítě

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
5.1.22 11:12

Mít ještě dítě

Ahojky.
Jen se tu chci vykecat, možná vyslechnout názor.

Máme s mužem skvělýho dvouletýho syna, samozřejmě ho milujeme nadevše… zkrátka je to moje všechno, že jo, klasika a jistě to každá zná sama. Člověk má strach z čehokoliv a ze všeho, prostě o dítě… prožívá s ním každou teplotu, úraz apod…
Každopádně, muž by chtěl jeste dite. Ne ted, tohle je samozrejme na me. Za me je syn jeste malej a chci si ho poradne uzit, ale proc to vse pisu.
Zkrátka nejsem zase takový magor a nehroutim se psychicky, to kdyby nekoho napadlo mi urazet jak je zde libo, ale ja si zkratka nedovedu predstavit se takhle bát nakonec jeste o ty deti dvě, milovat je a snad, pokud to jde oba stejne. Co kdyz ten první bude proste první :palec: a pak jsou tu ty obavy, což mi je nesympatické nejvíc a stačí, že to mám jednou. :think:
Kdybych nekdy já planovala druhe, tak snad az malej pujde do skoly. Je mi 24, takze to jeste vyjit muze. :D

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3113
5.1.22 11:14

A píšeš to tu teda proč? Plánuješ druhé za cca 4 roky, tak je poněkud bezprednetne teď řešit obavy, jak to bude s druhým dítětem. A neboj, tyto pocity má asi úplně každá, ale ono to vždycky dopadne dobře. Milovat je budeš oba stejně a bát se budes taky pořád stejně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.1.22 11:21

Neboj, budeš je milovat stejně. Máme děti 6,5 roku od sebe a spokojenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
268
5.1.22 11:31

Se tím netrap. Je dost velká šance, že do čtyř let nebudeš mít toho muže, protože zjistíš, že si s někým píše. Bude tvrdit, že je to jen kámoška a pak ti náhle řekne, že už tě nemiluje, protože máš oči moc daleko od sebe.
Možná se divíš, jak to můžu vědět, ale stačí mrknout na zdejší diskuze. Je to skoro jistota. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
85
5.1.22 11:35

Mám také děti od sebe 6 let a neměnila bych, starší se na malou moc těšila, už z toho měla rozum, neznám hádky o hračky, i když jsou stejného pohlaví a hlavně jsem si tu starší užila, když mě potřebovala.. :srdce: Ted už si běží za kamarádkou a já mám ještě doma tu malou, která mě potřebuje :srdce: :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.1.22 11:36
@Fuflík píše:
Se tím netrap. Je dost velká šance, že do čtyř let nebudeš mít toho muže, protože zjistíš, že si s někým píše. Bude tvrdit, že je to jen kámoška a pak ti náhle řekne, že už tě nemiluje, protože máš oči moc daleko od sebe.
Možná se divíš, jak to můžu vědět, ale stačí mrknout na zdejší diskuze. Je to skoro jistota. :mavam:

Chápu, že máš vlastní velké trápení a splín. To je mi moc líto.

Nicméně nemá smysl trápit zakladatelku takovou prognózou.

Pro zakladatelku: Buď v klidu a nenech si zkazit náladu😉

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
sao
1717
5.1.22 11:44

Mít sourozence je přirozené a je to to nejlepší, co můžeš synovi „dát“ :wink: Sociální dovednosti, které díky vztahy a soužití se sourozenci získá, se mu budou hodit po celý život.
Mám 5 dětí, někdy mi to připadá moc, jindy zase málo :mrgreen: Dva nejstarší jsou 15 měsíců po sobě, třetí po dalších 2 letech, což bylo ze začátku náročnější, později ale moc fajn - kluci byli vždycky úplně skvělí parťáci, vyhráli si spolu celé dny, skoro mě nepotřebovali :D Teď jim je 13, 12 a 10 a to už je trošku jiné, už si tak nehrají, ale banda je to pořád :lol:
Mladší děti mám s větším věkovým rozestupem a to už je pohodlnější pro mě (více si je užívám, když jsou malí), ale vztahy se staršími sourozenci už jsou prostě takové „jiné“…
Začínají mě občas napadat myšlenky, že bych šla i do šestého… a snažím se ty myšlenky zahánět co to jde :mrgreen: Nejlépe mě z toho vždycky proberou a vyléčí nejstarší děti a jejich puberta 🙈 :srdce:

Tvoje obavy jsou opravdu zbytečné, nenapadá mě jediný důvod, proč by mělo jakékoliv dítě zůstat jedináčkem ;) (samozřejmě mimo vážné důvody, kdy jde např. o zdraví)

Příspěvek upraven 05.01.22 v 12:10

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16670
5.1.22 12:03

@sao
Uplny souhlas.
Mam tri a sice se nekdy masakrujou, ale je to proste team, gang, parta.
Byla by skoda byt sam.

Kdyz jsou starsi dve u taty, tak se nejmladsi sice vic venuju, ale stejne se porad pta, kdy uz prijedou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27120
5.1.22 12:13

A řešíš to teď proč? Jsi mladá, malému jsou 2, spěchat na rozhodnutí nemusíš a pokud používáte spolehlivou antikoncepci, tak ani náhoda nerozhodne za tebe. Ono se to nějak vyvrbí. Osobně si neumím představit mít dítě takhle brzo, to bych asi tu péči a obavy a všechno taky nedávala (já, někdo jiný třeba s přehledem). Každopádně děti mám 3, a jsem v pohodě. Lásky je dost, obav tak akorát. Kraviny neřeším, na to není čas a ani to nemá žádný význam. :nevim: Nestresuj se, užívej si prcka a časem uvidíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1933
5.1.22 13:49

Vzhledem k vašemu věku bych se tím teď vůbec nezabývala a užívala bych si první dítě. Až se budete cítit na další, vůbec tohle nebudete řešit, prostě budete vědět, že ho chcete a že vám za to ty obavy stát budou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5028
5.1.22 14:09

Ja asi prave potrebuju to druhe, nedokazu si predstavit, ze o to prvni nejakou nestastnou nahodou/nemoci prijdu. Uz ted vim, ze budu milovat obe tak moc jako miluju prvniho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1607
6.1.22 09:29

Já se se 2 bojím méně, a lásky je naopak 2× tolik, že to ani není mozne :srdce: momentálně mám větší slabost (ne víc rada) pro tu mladší breberku, hodně ji pomáhá ta její roztomilost dvouletého dítěte. Holkám je 2 a 4 roky. Když se spolu rvou, to mě nepřekvapuje, ale když se mají rády a hezky a s láskou si hrají, tak to se úplně láskou roztekam :mrgreen: a taky jsme měli s manželem obavy, že první dceru milujeme tak hrozně moc, že co až přijde ta druhá?? Zbytečná obava :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat