Mít koule na rozvod

Anonymní
30.11.20 13:30

Mit koule na rozvod

Ahoj, chci se zeptat na vas nazor… jsme spolu manzelem 15let a zhruba 4rok to neni proste ono. Z jeho strany bylo par udalosti, ktere poznamenaly nas vztah (lhani, nedodrzeni slova, nema snahu, porad si jede to svoje)… ja vim, ze takovy zivot se mi nelibi, ze jsem vic smutna nez stastna, nejsem spokojena, ale nejak mi „neco“ dovoli se rozvest. Nechapu to. Jestli pak nekdy prijde ta posledni kapka, ktera me konecne rozhoupe k rozvodu… mate to tak taky nektera? Prosim ponechat anonym jinak smazat Z.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
777
30.11.20 13:41

Děti máte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.20 13:43

@solip ano 2.
Z.

• Citovat
  • Nahlásit
777
30.11.20 13:53

A jak jsou staré? A jak se manžel chová k nim? Je dobrým otcem? A zkus to prosím napsat pravdive

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.20 13:56
@Anonymní píše:
@solip ano 2.
Z.

umíš si představit, jak děti pendlují mezi vámi? Jak máš střídavou péči, máš je ob týden, děti se každou neděli stěhují sem a tam. Jak se dohaduješ s exmanželem? U nás proběhla nevěra, takže vztah k němu je rozbitý, ale tahle představa, co bych připravila dětem, ta mě nutí vydržet.

• Citovat
  • Nahlásit
24624
30.11.20 13:59

Co si o tom promluvit s manželem? On ví, že tě trápí že lhal, že bys byla šťastná, kdyby projevil snahu, víc se vám věnoval? Víš jak se v manželství cítí on?

Jinak u mě muselo dojít prostě k naplnění poháru. Do určité doby mě ještě něco drželo dozadu, ale pak to bouchlo a konečná. Ještě jsme zkusili poradnu, ale jen se mi to potvrdilo. Ale aspoň se vyčistil vzduch, ex si ledacos uvědomil a po překonání prvních emočně vypjatých měsíců spolu vycházíme dobře. Už jsem šťastně 6 let rozvedená a nelituji ani den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24624
30.11.20 14:01
@Anonymní píše:
umíš si představit, jak děti pendlují mezi vámi? Jak máš střídavou péči, máš je ob týden, děti se každou neděli stěhují sem a tam. Jak se dohaduješ s exmanželem? U nás proběhla nevěra, takže vztah k němu je rozbitý, ale tahle představa, co bych připravila dětem, ta mě nutí vydržet.

Ono to nemusí být tak zle.
Já jsem s naší verzí střídavky spokojená. Všichni jsme. Děti konečně mají otce, který má o ně zájem a tráví s nimi čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.20 14:07
@andelka83 píše:
Ono to nemusí být tak zle.
Já jsem s naší verzí střídavky spokojená. Všichni jsme. Děti konečně mají otce, který má o ně zájem a tráví s nimi čas.

no můj manžel s nimi tráví čas a věnuje se jim i doma. Já si neumím moc představit je nemít, posílat je pryč a být bez nich. Něco jiného je tábor, ke kamarádům a něco jiného je prostě půl měsíce pryč až do jejich dospělosti. Přijde mi to nefér, manžel si šoupnul bokem, zničil mi můj svět, naši rodinu a k tomu všemu mám ještě přijít o polovinu dětského života svých dětí.

• Citovat
  • Nahlásit
465
30.11.20 14:10
@Anonymní píše:

Presne ze stejneho duvodu jsem se snazila vydrzet, ale po tom jak se manzel zachoval, kdyz mi tatinek jmiral na rakovinu uz jsem k nemu nemal zadne ohledy, misto na HO jsme sla zase zpet do kncelare, zacala resit sama sebe - kosmetika, cviceni, obleceni, anglictina a odmitla delat “sluzku” zatimco on se stara vyhradne jen sam o sebe… takze se milostpan zbalil a odesel:(. Pro me samozrejme skvele, ale presne jak pises pdnaseji to holky, protoze urazene ego pana manazera nezna mezi a msti se na detech a dnesni system fungovani takovym plne nahrava a umoznuje delat zle. Takze bych si to dobre rozmyslela! Zvazila co je za cloveka manzel co se da ocekavat od nej smerem k detem, jaky je tata atd atd. Pokud jsou deti mensi a vis, zebude delat problemy, tak do jenich 8-10 let bych to vydrzela a zila si svuj zivot, jestli teda pak i u vas bez dostatecneho “mamahotelu” ne uderesit on:).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24624
30.11.20 14:16
@Anonymní píše:
no můj manžel s nimi tráví čas a věnuje se jim i doma. Já si neumím moc představit je nemít, posílat je pryč a být bez nich. Něco jiného je tábor, ke kamarádům a něco jiného je prostě půl měsíce pryč až do jejich dospělosti. Přijde mi to nefér, manžel si šoupnul bokem, zničil mi můj svět, naši rodinu a k tomu všemu mám ještě přijít o polovinu dětského života svých dětí.

Hele, já se na ty dny kdy jdou každý týden u otce těším. Že si odpočinu, psychicky, vypnu, mám víc času, zařídím si co chci a potřebuju..měla jsem to tak když jsem ještě chodila do práce, i když jsem teď doma. Každý týden se těším na čtvrtek, kdy nemusím odpoledne řešit děti, úkoly..Ono toho moc neuteče. A ani jeden nemáme pocit, že jsme s nimi málo. Já je teda mám víc, o něco. Není to vyloženě 50:50. Nikdy jsem bez nich nebyla dýl než týden, a to jen o prázdninách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24624
30.11.20 14:19

Jinak já jsem se rozváděla když dětem byly 2 a 4 roky. Teď jim je 8 a 10.. jsem šťastně vdaná, mám malého prcka, ktereho děti milují..čekat ze strachu co bude, a jestli něco bude, tak mi táhne na 40 a jsem asi sama. Jediné čeho lituju, tak že jsem to neudělala ještě dřív. Ale to bych neměla mladšího syna a to by byla velká škoda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.20 14:27

Ano, musela přijít ta poslední kapka. Ale já to prostě táhla jak blbec, měla jsem to udělat dávno a dávno. Je to přes 3 roky a nejsem ještě pořád vzpamatovaná, jsem vyhořelá, zdravotně sesypaná a ex se chová divně, alibisticky a nezodpovědně jako posledních 6 let manželství. Dlouhé roky trápení a přepínání se si vyberou daň. Rozsekni to brzo - ať tak nebo tak, ale nesetrvávej ve stavu trápení. U nás teda to není zrovna happyend, ex si všímá jen jednoho dítěte, mladší k němu nechtějí jezdit a tak se nepřetrhne, peníze mi na ně nedává, na ničem se nepodílí. Alespoň se ukázalo, jaký je opravdu. Když ze mne mohl něco mít, tak sliboval hory doly. Takto mu stačí mladší děti vidět mezi dveřmi a hlavně, že po něm nic nechci. Jestli něčeho lituji, tak jedině toho, že jsem si ho kdy vzala, nebo se nerozvedla včas.

• Citovat
  • Nahlásit
465
30.11.20 14:32
@Anonymní píše:
Ano, musela přijít ta poslední kapka. Ale já to prostě táhla jak blbec, měla jsem to udělat dávno a dávno. Je to přes 3 roky a nejsem ještě pořád vzpamatovaná, jsem vyhořelá, zdravotně sesypaná a ex se chová divně, alibisticky a nezodpovědně jako posledních 6 let manželství. Dlouhé roky trápení a přepínání se si vyberou daň. Rozsekni to brzo - ať tak nebo tak, ale nesetrvávej ve stavu trápení. U nás teda to není zrovna happyend, ex si všímá jen jednoho dítěte, mladší k němu nechtějí jezdit a tak se nepřetrhne, peníze mi na ně nedává, na ničem se nepodílí. Alespoň se ukázalo, jaký je opravdu. Když ze mne mohl něco mít, tak sliboval hory doly. Takto mu stačí mladší děti vidět mezi dveřmi a hlavně, že po něm nic nechci. Jestli něčeho lituji, tak jedině toho, že jsem si ho kdy vzala, nebo se nerozvedla včas.

Ale muze byt jeste hur, kdy otec, aby dokazoval okoli jak je skvely a chyba byla v tobe NUTI deti, ktere k nemu nechteji s nim byt:(… kdyz je necha byt a “netrapi je” je to jeste dobre:(.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65774
30.11.20 14:46
@Aglája75 píše:
Ale muze byt jeste hur, kdy otec, aby dokazoval okoli jak je skvely a chyba byla v tobe NUTI deti, ktere k nemu nechteji s nim byt:(… kdyz je necha byt a “netrapi je” je to jeste dobre:(.

Možná teď ti to tak rijde. Ale celoživotní, nemyslím si, že je fajn vědomí, když se na tebe vybodne tvůj táta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.20 15:09
@Aglája75 píše:

To rozhodně, za to jsem ráda. Jen to nechápu, že mu to stačí a nesnaží se víc je motivovat. Ale on pro ně nemá ani postel, raději z volného pokoje udělal dílnu. Mě stačí, že je nutím aspoň týden s ním o prázdninách strávit, různě malou podplácím. A on naopak jí skoro všechno zakazuje a vymlouvá. Sám sebe ale prezentuje jako otce roku, který dělá co může, ale děti nebude nutit. Přitom licituje i o dárku k narozeninám (když si mu osmiletá řekla o tablet, takže to prý v žádném případě).

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat