MLM vs. letadlo - vysvětlíte?

Anonymní
8.3.10 17:23

MLM vs. letadlo

Chtěla bych prosím vědět jakej je rozdíl mezi MLM (multi-level-marketing) a letadlem.Konkrétně firma Eldorádo.Přišl od nich nabídka a já nevím,co si o tom myslet.Je to výhodný nebo ne.Dík

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1180
8.3.10 17:34

podle me na bázi MLM fungují třeba pojistovaci, jde o to, ze delas nejakou praci - prodavas pojisteni a za kazdou smlouvu dostanes provizi, s tim, ze pokud sezenes dalsi lidi na tuto praci, tak mas i nejake provize z jejich prace, letadlo je vylozene nelegalni, odevzdas nejakou castku penez (vetsinou je dost vysoka), a je jedno za jakym ucelem - pojisteni apod., cokoli, a musis shanet lidi, kteri jsou ochotni odevzdat tu samou castku, za kazdeho cloveka mas potom nejakou „provizi“, kamaradka na to kdysi naletela a hodne dlouho litovala :-?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23505
8.3.10 17:47

MLM je nevýhodný, ale ne podvod. Letadlo je podvod. Do letadla dají všichni peníze a ty nahoře se vezou a ostatní doufají. V MLM se můžeš hodně snažit a když se ti daří, mají z tebe ti nahoře procenta, ale nestojí tě to peníze. Jen snahu, čas a kontakty. Eldorado neznám, sorry.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1853
8.3.10 18:23

daleko pryč od těchto věcí… .leda ,že do toho chceš vložit peníze,který nepotřebuješ a nebudou ti chybět

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5441
8.3.10 18:35

Ahojky,
já myslím, že celkem jednoduše a stručně je rozdíl popsaný třeba tady.

http://multilevelmarketing-mlm.deni.cz/…letadlo.html

Já pracuji ve firmě, která funguje na principu MLM už devět let. Já jsem tam cca rok a půl, platově jsem na tom tak, že beru víc, než můj manžel, který je od rána do večera v práci :lol: . Takže není pravda, že dobře se mají jen ti, kteří jsou nahoře, nebo ti, kteří jsou ve firmě nejdéle. Prostě jen záleží na tom, kdo jak pracuje. Né nadarmo se říká, že bez práce nejsou koláče :think: . Stíhám se věnovat dětem, domácnosti, škole, a bohužel mi zbývá čas i na manželské problémy :-? .
Tož tak…
Asi hodně záleží na tom, do jaké firmy se dostanete. A taky je to o tom, jestli vás práce baví nebo nebaví. Já tuhle práci miluju, a neměnila bych jí za nic na světe. Navíc mám kolem sebe perfektní lidi. Takže jsem spokojená.

Co se týče eldoráda, tak si nejsem úplně jistá, ale pokud vím, tak je to poměrně nová společnost - takže bohužel nemohu soudit :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11079
8.3.10 18:42

Já tomu rozumím tak, že v případě MLM opravdu existuje prodejný produkt, který se tímto způsobem prodává. U letadla jde čistě jen o shánění dalších a dalších lidí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1814
8.3.10 20:20

O Eldorádu jsem nějaké informace sháněla - dívala jsem se na jejich web i na ten e-shop. Co mi přijde divné, tak že nikde na tom webu nejsou žádné kontaktní údaje o jeho provozovateli 8-o Ani na tom webu e-shopu - žádná adresa, IČO, číslo účtu, telefon - prostě nic, jen e-mail - to na mě působí ne zrovna důvěryhodně :nevim:
Pročítala jsem si ten Manuál úspěchu - působí to na mě poněkud sektářsky :-?

Neorientuju se moc v MLM, ale myslím, že principem je nabízení nějakého produktu lidem, kteří jsou VNĚ té sítě a platí, že čím víc prodáš, tím víc máš (prostě abys něco vydělala, musíš makat).
Eldorádo od začátku tvrdí, že nemusíš NIC 8-o Stačí, když budeš sama kupovat pro sebe a shánět další lidi pod sebe, aby dělali totéž. Podle mne je to nový typ pyramidy. Jak jsou vypočítané ty měsíční odměny (bez práce budeš brát 60 tis měsíčně 8-o ) se mi zdá, že na to dásáhne tak zakladatel té pyramidy a pár úrovní pod ním, ale zbytek nemá šanci pod sebe další a další lidi shánět (schválně si ten manuál úspěšnosti - mně se fakt nezdá reálné, aby se do toho systému zapojilo tolik lidí, aby to fungovalo - musely by to být tisíce až desetitisíce - a ti dole jsou vždy závislí na tom, kolik seženou pod sebe, ale počet obyvatel není nekonečný, takže ty slibované peníze nikdy neuvidí). Působí to na mě tak, že si někdo založil e-shop a přemýšlel, jak zajistit odbyt, tak vymyslel tohle. Lidi v tom systému se zavázali KAŽDÝ MĚSÍC nakoupit zboží za min. 500 Kč bez DPH 8-o

Toť můj názor :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.3.10 20:44

Děkuji za názory

• Nahlásit
  • Citovat
215
8.3.10 23:20

ahojky! MLM je legální forma výdělku, letadlo je jen tahání peněz z lidí. Co se týče ELDORÁDA, tak můžu prohlásit, že jsem zaregistrovaná a velmi spokojená. Nevidím nic špatného na tom, že si pravidelně nakoupím v e-shopu zboží, které potřebuji neustále a po čase z toho dostanu provize. samozřejmě bez práce nejsou koláče, tak je potřeba hledat spolupracovníky, se kterými až dosáhneme určitého obratu, tak dostaneme provize. A není to tak, že ti nahoře dostanou moc peněz a ti co jsou dole skoro nic. Prostě jak kdo pracuje, tolik má taky peněz. Za sebe můžu ELDORÁDO jen doporučit. :-D Ještě jsem taky zapomněla říct, že min. objednávka za 500 Kč už neplatí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1814
9.3.10 08:51

Mehlo - jenže problém je v tom, že ti Tví „spolupracovníci“ (tj. lidé POD Tebou) budou pořád pod Tebou a tedy budou mít vždy menší šanci (pokud vůbec) dostat to, co Ty. Pokud se nepletu, tak na tu provizi 60 tisíc musíš mít pod sebou cca tisíc lidí, kteří budou všichni DISCIPLINOVANÍ, tj. budou hledat další „spolupracovníky“ a každý měsíc kupovat.

Můžu se zeptat, jak dlouho už v tom systému jsi? Podle mne dřív jak za půl roku hodnotit nelze a opravdu si myslím, že na to lákadlo velké provize nedosáhneš (pokud nejsi na vrcholu té pyramidy :wink: ). Počet lidí ochotných se zapojit není nekonečný (na rozdíl od toho, co tvrdí Manuál úspěchu)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
215
9.3.10 10:16

ahojky! s tím půl rokem máš pravdu, já jsem zaregistrovaná 3,5 měsíce a jsem spokojená. Jinak s tím, že trh není nekonečný máš sice částečně pravdu, ale v téhle chvíli ještě zdaleka není trh přesycen. V blízké době se otevírá Slovensko, takže to jsou další desetitisíce, neli statisíce členů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.3.11 13:17

Eldorado neznám… ale znám třeba Amway… :mrgreen: :mrgreen:
Ale tak každý říká něco jiného… :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
8912
29.3.11 14:05

MLM - už velmi dobře vysvětlila tterka. Jedná se o naprosto legální způsob prodeje produktu či služby (např. kosmetika - Oriflame, Amway, pojistky atd.), kdy je zprostředkovateli vyplácena provize. Tato je podle předem přesně domluveného způsobu uvnitř firmy dělena mezi toho, kdo obchod uzavřel, jeho nadřízeného a centrálu. Takže ano, pokud máš pod sebou tým lidí (o který se staráš, radíš jim, děláš jim školení atd.), tak část provize z jejich obchodů jde i tobě. Laikové to většinou hodnotí jako obrovskou nevýhodu/utrpení/podvod „jaktože má ze mě prachy!“, znalí věci v tom vidí naopak obrovskou výhodu - předem přesně vím jaké jsou podmínky (dělení peněz), jak je odměňovaný obchodník, jak manažer a je to naprosto transparentní (tzn. jak moc makám, tak moc si vydělám). V zaměstnání je to naproti tomu tak, že někdo nahoře rozhodne, jakou výši osobního ohodnocení dostane manažer a jakou odměnu lidi z jeho týmu (a jestli vůbec nějakou odměnu dostanou) a už není až tak podstatné, kdo jak moc na tom dřel…
Znakem MLM, resp. toho, že je to v pořádku, je také to, že:

• je v zásadně jedno, kdo je „spotřebitelem“ nabízeného produktu/služby, jestli někdo uvnitř systému (sama sobě nakupuješ kosmetiku) a nebo někdo z venku (ostatním sjednáváš pojistky, prodáváš kosmetiku)
  • skutečně existuje produkt či služba, který je prodáván (není to nic fiktivního, tajemného…)
  • nejsou požadovány vysoké vstupní vklady
  • v zásadě jde jen o odlišný způsob přerozdělení zisku/odměny a odlišný pracovně-právní vztah (nebývá pracovní smlouva, ale mandátní smlouva apod.) než v „klasické“ firmě, přitom se obě mohou zabývat tím stejným (např. pojišťovna s lidmi na HPP a externí zprostředkovatelé pojištění s mandátní smlouvou a provizním systémem sjednávají pořád ty stejné pojistky)

Letadlo - tzv. Ponziho systém (viz info např. zde: http://cs.wikipedia.org/…_sch%C3%A9ma) je už z principu podvod!
Znaky:

• neexistuje reálný produk či služba (resp. jejich neexistence je „maskována“ rádoby nějakou výhodou/slevou/zhodnocením atd.)
  • jsou požadovány vysoké vstupní vklady
  • aby systém vůbec fungoval, je nutné přivádět stále nové a nové ovečky, které ze svých vstupních vkladů financují ty, kteří vložili před nimi

Letadlo se pochopitelně snaží jeho zakladatelé kamuflovat za MLM (či jinak), takže nejen že může být těžké ho odhalit (viz nedávná kauza v Americe s podílovými fondy a uvězněním jejich zakladatele Madoffa viz zde: http://cs.wikipedia.org/…rnard_Madoff, kdy jeho fondy nebyly fondy, ale letadlo/„průtokáč“, které však „fungovalo“ mnoho let), navíc však svou „podobností“ vrhá špatné světlo i na MLM.

Eldorádo neznám, nebudu se vyjadřovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5077
29.3.11 20:20

Ahoj,
já moc tady těmhle podnikům nefandím. Je to na dost podobném principu. V podstatě ti vymyjí mozek a nalákají tě na nějaký super výhodný produkt, který pak propaguješ dál a lákáš na něj další lidi. Ty z toho pak máš něco jako provizi. Problém je v tom, že dneska sehnat další lidi, na které je samožřejmě spoleh, je strašně těžké. Musíš tomu věnovat dost času a úsilý, využít všechny své kontakty a známosti. No a nakonec to dopadne tak, že tě z tohoto výhodného podniku vyšoupnou nebo to krachne a nikdo nebude mít nic.
Mám to z první ruky, můj velmi blízký známý v tomhle funguje, tak sleduji jak je ze začátku akční, a pak zklamaný. A zase nanovo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.4.11 18:02

Definice pojmů

MLM je zkratka pro Multi Level Marketing. (Pozor nezaměňovat s pyramidou nebo tzv. „letadlem“). Není to totéž.

Základní princip MLM: MLM je nástroj k prodeji výrobků nebo služeb! Základní princip MLM je prodej zboží nebo služby. Ti, kteří o MLM něco vědí, si určitě řeknou: „Co je to za hloupost? Vždyť základním principem MLM je přece vytváření struktur nezávislých distributorů.“ Tak jako když převážíme metrák brambor na vozíku taženém koněm nebo použijeme k převozu nákladní automobil, vždy se jedná o přemisťování brambor z jednoho místa na druhé. Stejně tak i v obchodě - jestli použijeme síť velkoobchodů, reklamu v televizi, nebo využijeme síť nezávislých distributorů, jedná se vždy o prodej. Zde je také počátek mnohých omylů. MLM je nástroj k prodeji výrobků nebo služeb. Jako každý nástroj má své výhody a nevýhody. Jestliže se tedy nejedná o skutečný prodej výrobku nebo služby, nejedná se ani o MLM.

Rozdíl mezi těmito dvěmy systémy je takový, že v tzv. „letadlu“, „pyramidě“ se nešíří produkt. Lidi často z neznalosti tyto dva systémy zaměńují.

V principu jde o to, že MLM je z dlouhodobého hlediska legální a udržitelný model. Což právě pro pyramidu a letadlo neplatí.

http://cs.wikipedia.org/…_sch%C3%A9ma

• vysvětlení proč nemůže fungovat pyramidové schéma, alias letadlo

http://cs.wikipedia.org/…el_marketing

• vysvětlení proč může z dlouhodobého hlediska fungovat MLM
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama