Čekám miminko s Downovým syndromem

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
3
24.1.22 00:35

moc jsem si mimco přála ????

Dobrý den asi sem to nepatří ale jsem.moc zoufalá máte někdo doma mimco s downum syndromem 😔mě lékař řekl. ze jsem pozitivní s vysledkami a jsem moc zoufalá a jenom placu a nevím co dál moc jsem si mimco přála 😔

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6710
24.1.22 00:51

Zkusenost nemam, ale kdyz jsem byla tehotna (3×, z toho jednou dvojcata), tak jsem byla rozhodnuta, ze neoperovatelne, nevylecitelne onemocneni, postizeni, bysme nezvladli, zasahlo by to celou rodinu a nikdo by ze zivota nic nemel, ze bych sla na preruseni.
Tedy mas dve moznosti, preruseni, nebo si dite ponechat.
Nejake dalsi moznosti dovysetreni uz nemas? Nevim na zaklade jakych vysetreni mas tento syndrom potvrzen, proto ten muj dotaz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
668
24.1.22 02:08

Mrkni na stránky Sářin hlas. Jsou to rodiče holčičky s Downovým syndromem a dělají osvětu. Jsou, myslím, i na Facebooku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82511
24.1.22 06:05

@Misabety Jaké výsledky mas pozitivní?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
24.1.22 06:43

Zkušenost nemám, ale po tom co mi před měsícem umřel měsíční syn bych na přerušení jít nedokázala, radši bych měla doma postižené dítě než žádné. Ale tohle je můj pohled. Věřím že se rozhodneš jak nejlíp uznáš za vhodné ty sama 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25787
24.1.22 07:00

Čekala jsem dítě s Downem. Vím jaký je šok zjistit tuhle diagnózu, vím jaký je se rozhodovat, jestli se dítě narodí nebo ne. Vím moc dobře, co Down obnáší, proto jsem se rozhodla pro ukončení. Nelitovala jsem toho nikdy, mám teď dvě zdravý děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19627
24.1.22 07:16

Musíš se rozhodnout co chceš. Já bych vědomě neprivedla na svět dítě s vážnoou vadou, šla bych na potrat.
To si musíte promluvit doma, jestli takovou zátěž zvládnete. A že to je velká zátěž, která změní celou rodinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2418
24.1.22 07:18

A vis urcite, ze ma dite Downa? Byla jsi na amniocenteze? Nebo mas za sebou pouze screening? Pozitivni screening neznamena, ze dite tu diagnozu skutecne ma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10178
24.1.22 07:23

Máš pozitivní screening, nebo diagnozu potvrzenou z plodové vody? Také jsem čekala dítě s DS a stejně jako Janli jsem se rozhodla pro ukončení. Jedno dítě už jsem doma měla, nebylo mi ještě ani pětatřicet a těhotním takzvaně na první dobrou, to všechno také ovlivnilo mé rozhodnutí. Mám teď děti celkem tři, všechny zdravé. Velice lituju, že to potkalo zrovna mé dítě a naši rodinu, ale toho rozhodnutí ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
267
24.1.22 07:26

Jestli bych to vedela jiste, tak bych nikdy dobrovolně neprivedla na svet postizene dite. Jestli ti to trochu pomuze v rozhodování…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7588
24.1.22 07:30

@Misabety Je to potvrzeno z plodové vody? Máš už děti, kolik je ti let? Já osobně bych dítě s touto diagnózou na svět vědomě neprivedla, ale rozhodnout se musíš ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1523
24.1.22 07:30

Moje babicka byla porodni asistentka. Od malicka mi rada vypravela o miminkach a vzdy mi kladla na srdce: pokud bys vedela predem, ze miminko nebude zdrave, dejte ho pryc. Bude to jinak trapeni vsech…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.1.22 07:49

Pokud bych dopředu věděla, že by mimi nebylo zdravé, nenarodilo by se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4091
24.1.22 08:24

Je dost podstatný rozdíl, jeslti máš „jen“ pozitivní první screening, nebo to je potvrzený z plodové vody nebo jiného testu. Pokud to první, bez na další vyšetření, které to ukáže s jistotou. Pokud to druhé, tak se musíš rozhodnout. Já jsem vždy byla přesvědčena, že pokud bych předem věděla, že dítě nebude zdravé, šla bych na potrat. Teď už si nejsem tak jistá. Jen pokud by to bylo něco neslučitelné s životem, tak určitě ano. To si musíš rozhodnout ty s partnerem. Je hrozně moc okolností, které to ovlivňují, my je tu nezname. A i kdyb ano, za vás to nerozhodneme. Přeji, ať se rozhodnete jakkoliv, tak ať je to kW spokojenosti obou a ať vás to dal nikdy netrápí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.1.22 09:20

Pokud to máš potvrzené, tak je na vás, zda byste zvládli vychovávat dítě s postižením. Osobně znám rodinu, která má holčičku s DS. Je to trápení pro celou rodinu. Holka má už 15 let, potřebuje dopomoc ve všech oblastech. Má obezitu, zdrav. problémy související s DS. Já bych těhu ukončila.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat