Covid v těhotenství - léky

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
2
23.1.22 09:46

Covid v těhotenství - léky

Ahoj, chtěla bych se zeptat ohledně léku na covid v těhotenství…především mi jde o to, že covid může zahušťovat krev…když jsem měla covid poprvé brala jsem jako prevenci acylpirin…ten se ale v těhotenstvi nedoporučuje…lze tedy brát preventivně něco jiného? nebo máte někdo zkušenost s něčim či jste to vúbec neřešili? Nikdy jsem neměla žádné problémy s krví, co se týká sraženin atd, ani se s ničím neléčim…jde mi jen o prevenci…až půjdu na gyndu zeptám se na to přímo doktora…jen mě zajímají vaše zkušenosti? děkuju za odpověď. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4390
23.1.22 09:52

A proc nutbe potrebujes neco brat, kdyz s krvi problem nemas? Ja teda pri covidu brala akorat 2 dny paralen na srazeni horecky a jinak vubec nic, nasledky zadny nemam :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30133
23.1.22 09:57

Covid nezahustuje krev, ale pusobi na endotel cev. Acylpyrin jako prevence u Covidu nefunguje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1340
23.1.22 09:57

Proč něco brát Ježíši? Jakože ty při každé nemoci bereš „preventivně“ tebou naordinované léky proti srážlivosti jo? Jestli si myslíš, že máš nějaký problém, tak jdi na hematologii, ať ti vyšetří krev.
Když nemusím, tak si žádné léky vůbec neberu a neřeším, že jsem těhotná nebo ne. Je lepší se tomu maximálně vyhýbat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
23.1.22 09:59

Nepotřebuju nic brát, jen vím, že se to může stát, tak jestli se to řeší automaticky jako prevence bo naopak se to neřeší vůbec;)nechci jen nic podcenit… dík za odpověď;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6743
23.1.22 10:05

@Mamina191 pokud nemáš problémy, tak se nic nebere. Když začal covid, tak chlapovi nasadili zpět prášky na ředění krve, protože měl plicní embolii a nenašli odkud a v cem byl problem. Najednou sraženina bez původu. V těhotenství se berou jen omezena léčiva a ještě co nejméně, tak do sebe zbytecne nic necpi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19409
23.1.22 11:36

Nechápu proč chceš něco brat preventivně. Ja mela covid jako těhotná a ani jsem o tom nevěděla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
767
23.1.22 11:37

Taky by mě to zajímalo… :think: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.1.22 11:43

Také jsem o tom hodně četla a je pravda že spousta žen dostala při covidu léky na ředění krve v těhotenství jen preventivně, v těhotenství je větší riziko trombózy. Já teď ležím taky s covidem a jsem v 19tt, ale léky na ředění mám už asi 3 týdny z jiného důvodu a musím říct, že jsem klidnější. Zkus si ráno zavolat na gyndu, ale každý doktor to má jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19710
23.1.22 11:47

Mne jako netehotne doktorka doporucila brat Anopyrin, po dobu tri tydnu. A vim o dosti tehotnych lekarek, co si pichaji Clexane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
767
23.1.22 11:50

@MíšaaBarča právě, každý doktor to řeší jinak…nektery něco preventivně předepíše, jiný to odmavne jako nedůležité…a pak se v tom vyznat :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
767
23.1.22 11:53
@Ernais píše:
A proc nutbe potrebujes neco brat, kdyz s krvi problem nemas? Ja teda pri covidu brala akorat 2 dny paralen na srazeni horecky a jinak vubec nic, nasledky zadny nemam :nevim:

Tak to máte super. Jenže omikron prý ještě víc než předchozí varianty způsobuje trombózy, u těhotných je to průser a těhotné jsou právě k tomu náchylnější…takže jakási obává je na místě si myslím… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30133
23.1.22 12:06
@Giovanna1 píše:
Tak to máte super. Jenže omikron prý ještě víc než předchozí varianty způsobuje trombózy, u těhotných je to průser a těhotné jsou právě k tomu náchylnější…takže jakási obává je na místě si myslím… :nevim:

Ale Anopyrin na to nefunguje. Brat ten je k nicemu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.1.22 12:23

@Mamina191
Ono také vzáleží v jakém týdnu jsi. Ty léky na ředění krve se dávají spíše v třetím trimestru jako prevence při covidu, ale nevím zda úplně všem. Takový mám pocit.
Já mam pravděpodobně covid🥶 a jsem v 17 tt. Je mi dobře, hlava lehce bolí, ale spíš ne trápí neschopnost vyléčit mykózy. :oops: :oops:
Doufám že bude vše v pořádku vzhledem k obou zkutečnostem. Držím palce 8) ;)

Příspěvek upraven 23.01.22 v 12:34

• Citovat
  • Nahlásit
23.1.22 12:31

Ja teda beru godasal a myslela jsem(a četla), že anopyrin i ten godasal jsou na ředění krve…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat