Moc vás prosím o názor

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.04.19 20:48
Moc vás prosím o názor

Dobrý večer maminky. Chtěla bych se zeptat na váš názor ohledně moji situace. Nejsem si jistá, zda mé rozhodování není sobecké.
Jsem sama s 15 měsíční dcerou. Finančně žádná sláva, tak jsem se rozhodla najít si brigádu. Dostala jsem nabídku práce v nemocnici, 3× tydne na 12tky. Ale nevím, zda to není moc a neměla bych se radši věnovat dceři. Hlidani mám zajištěné, jen si trochu vycitam, ze s ni nebudu ty tři dny. Nevím, možná to moc prozivam..
Druhá věc je, zda není ode mě sobecké splnit si svůj sen v podobě studia vysoké školy na dětskou sestřičku. Podala jsem si přihlášku a strašně doufám, ze se tam dostanu. Ale zase začínám pochybovat o tom, jestli bych radši neměla trávit čas s malou. I když mi umožní individuální plán, přeci jen ta škola bude časově náročnější. Nevím, co mám dělat a jak se rozhodnout. Snažím se byt zároveň mámou i tátou (ten její nemá zájem) a ještě do toho si plnit sny. Nerada bych ji zanedbavala kvůli sobě a svým přáním..
Děkuji za vaše názory

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
stinga
Kelišová 6399 příspěvků 2 inzeráty 22.04.19 20:52

Ano, jdi do práce, když je zajištěné hlídání
ano, dostuduj na svůj vysněný obor
ale obojí naráz bude dost náročné, ale zas, kdy jindy, když ne teď :srdce:
přeji ti, ať to vše zvládneš

terien
Extra třída :D 11277 příspěvků 22.04.19 20:58

Jasně že to vezmi, dítěti nemusíš sedět za zadkem 24/7 abys byla dobrá máma. A školu taky zkus, další šanci dostat nemusíš tak chytni tuhle za pačesy ;)

e008
Závislačka 3470 příspěvků 16 inzerátů 22.04.19 20:58

Rozhodovala bych se podle toho, jak bude postarano o dite. Pokud by ho hlidal nekdo, s kym by sedelo cely den u tv, do prace bych nesla, pokud bych mela nekoho, kdo si to s malou uzije, vezme ji ven atd, praci bych s klidem vzala.

Modrásek modrý
Povídálka 19 příspěvků 22.04.19 21:00
@Anonymní píše:
Dobrý večer maminky. Chtěla bych se zeptat na váš názor ohledně moji situace. Nejsem si jistá, zda mé rozhodování není sobecké.
Jsem sama s 15 měsíční dcerou. Finančně žádná sláva, tak jsem se rozhodla najít si brigádu. Dostala jsem nabídku práce v nemocnici, 3× tydne na 12tky. Ale nevím, zda to není moc a neměla bych se radši věnovat dceři. Hlidani mám zajištěné, jen si trochu vycitam, ze s ni nebudu ty tři dny. Nevím, možná to moc prozivam..
Druhá věc je, zda není ode mě sobecké splnit si svůj sen v podobě studia vysoké školy na dětskou sestřičku. Podala jsem si přihlášku a strašně doufám, ze se tam dostanu. Ale zase začínám pochybovat o tom, jestli bych radši neměla trávit čas s malou. I když mi umožní individuální plán, přeci jen ta škola bude časově náročnější. Nevím, co mám dělat a jak se rozhodnout. Snažím se byt zároveň mámou i tátou (ten její nemá zájem) a ještě do toho si plnit sny. Nerada bych ji zanedbavala kvůli sobě a svým přáním..
Děkuji za vaše názory

Jednoznačně ano. Běž do toho. Bude to ale hodně náročné. Děláš to i vlastně i pro ni - snažíš se zlepšit finanční situaci a uplatnění na trhu práce. To, že si tím plníš sny je další přidaná hodnota, stoupne ti sebevědomí celkově a fakt platí spokojená máma = spokojeně dítě.

Ristrina
Kecalka 241 příspěvků 22.04.19 21:00

Určitě do toho jdi! Dcerka na tebe bude pyšná.

danca6
Kecalka 121 příspěvků 22.04.19 21:01

Moc ti fandím :palec: jdeš si za svým snem i když to určitě nebude snadné. A malá to zvládne určitě taky, neboj ;) ať se daří :mavam:

warita
Extra třída :D 10314 příspěvků 22.04.19 21:02
@Anonymní píše:
Děkuji za vaše názory

prozivas to moc. Ja pracuju 2,5 dne, z toho mi mama hlida 2 dny v tydnu.

Asi hodne zalezi na tom, kdo ti hlida. Pokud je to nekdo, jako napr babicka, kdo dite nadevse miluje a dela pro nej prvni posledni, tak si nemyslim, ze dite nejak trpi.

Jinak, je to jednoducha matematika, 3 dny ti nekdo hlida dite, 4 dny se staras ty. To neni tak spatny pomer.

Jana206
Nadpozemská drbna 27337 příspěvků 22.04.19 21:10

Hodně záleží, kdo hlídá a jak se o dítě dokáže postarat, jak se mu bude věnovat. Jestli uz má za sebou separacni uzkost a jestli bez Tebe tech 12 hodin zvládne. Každé dítě je jiné a v každé rodine jsou ty výchozí podmínky jiné. Casto nejde srovnávat.

iiiv
Extra třída :D 11412 příspěvků 22.04.19 21:30

Já bych to nedala, i teď mě mrzí, že nevidím děti každý den, také dělám 12. A to je dětem 7 a 5.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.04.19 21:49

Moc vám děkuji za vaše názory. Hlídá převážně moje babička, malá je u ni spokojená a babička pro ní dýchá. Tak snad to zvládneme. :srdce:
Zakladatelka

vrtulka78
Ukecaná baba ;) 1317 příspěvků 22.04.19 22:06

Nešla bych do toho. Práce 3× týdně ano, ale ne dvanáctky. I kdybys měla práci v sousedství, tak 12hod směna znamená prakticky 13 hodin mimo domov, takže v den práce nemáš moc šanci se s malou vidět.

Navíc píšeš, že ji bude hlídat tvoje babička, takže předpokládám, že osoba 60+, bude to 3× týdně dlouhodobě zvládat?

warita
Extra třída :D 10314 příspěvků 22.04.19 23:04
@Anonymní píše:
Moc vám děkuji za vaše názory. Hlídá převážně moje babička, malá je u ni spokojená a babička pro ní dýchá. Tak snad to zvládneme. :srdce:
Zakladatelka

to bude dobry, uvidis. Budes se na malou o to vic tesit!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.19 07:36

Ta brigáda je otázkou par měsíců, abych nasetrila nějaké peníze navíc než půjdu do školy, pak se zvýší výdaje, budu muset do školy dojíždět 15 km.. pri studiu si plánuju najít časově něco méně náročného, zkusím se pak domluvit v té nemocnici, ze bych chodila jen jednou na 12 hodin nebo 2× na ranní. Snažím se, abych malý mohla dopřát kvalitnější jidlo, vzít ji na výlet a z toho co mám teď to moc dobře nejde, takže dělám co muzu, bohužel je to na úkor času straveneho s ni. Občas budou hlídat i moji rodiče, ale ti ještě pracuji, takže tam to připadá v úvahu jen když mám směnu o víkendu.. je to těžké rozhodování, ale finančně je to jen na mě, tak se asi nedá nic moc dělat. Se školou zase v budoucnu budu mít snazší sehnat práci, mám jen gympl. Tak nevím :nevim: zakl.

iiiv
Extra třída :D 11412 příspěvků 23.04.19 08:57
@Anonymní píše:
Ta brigáda je otázkou par měsíců, abych nasetrila nějaké peníze navíc než půjdu do školy, pak se zvýší výdaje, budu muset do školy dojíždět 15 km.. pri studiu si plánuju najít časově něco méně náročného, zkusím se pak domluvit v té nemocnici, ze bych chodila jen jednou na 12 hodin nebo 2× na ranní. Snažím se, abych malý mohla dopřát kvalitnější jidlo, vzít ji na výlet a z toho co mám teď to moc dobře nejde, takže dělám co muzu, bohužel je to na úkor času straveneho s ni. Občas budou hlídat i moji rodiče, ale ti ještě pracuji, takže tam to připadá v úvahu jen když mám směnu o víkendu.. je to těžké rozhodování, ale finančně je to jen na mě, tak se asi nedá nic moc dělat. Se školou zase v budoucnu budu mít snazší sehnat práci, mám jen gympl. Tak nevím :nevim: zakl.

jdi do toho, přestat můžeš kdykoli :hug:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama