Modrá pro holčičku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mona95
Nováček 3 příspěvky 14.06.19 19:44
Modrá pro holčičku?

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, zda taky plánujete vybaví ku pro holčičku v barvě mint? Není to až moc chlapecká barva? Nemluvím o oblečení, ale vybavicka jako hnízdecko, zavinovačka, prostě vybavení pokojíčku. Přijde mi, že je dáno růžová pro holčičku a modrá pro chlapečka. Děkuji.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Premek_Orac
Kelišová 5108 příspěvků 14.06.19 19:50

Modra je puvodem holcici barva. Jestli se vam to libi, nic dal bych neresil.

Netopirek
Echt Kelišová 9497 příspěvků 14.06.19 19:51

Já jsem pořizovala dle akce :mrgreen: Takže co bylo levnější vedlo a barva mi byla ukradená. Jinak kočárky, autosedačky jsme měli v modré, šedé a červené. Já když mám na výběr mezi modrou a růžovou, tak jdu do modrý. A hodně je ještě neutrál - bílá, přírodní, šedá

Markéta80
Hvězda diskuse 44536 příspěvků 14.06.19 19:52

@Mona95 to záleží na Tobě. jestli se Tě to líbí klidně kup ;). Ostatní neřeš ;) Ono v neutrálu nic moc není nebo se to ve výsledku víc hodí pro kluka ;)

Netopirek
Echt Kelišová 9497 příspěvků 14.06.19 19:52
@Premek_Orac píše:
Modra je puvodem holcici barva. Jestli se vam to libi, nic dal bych neresil.

A růžová je zase barva půdně pro chlapi.

Premek_Orac
Kelišová 5108 příspěvků 14.06.19 19:53

@Netopirek taktak :palec:

chaela
Ukecaná baba ;) 2208 příspěvků 2 inzeráty 14.06.19 19:53

Naše holka bude mít většinu věcí po 2 starších bratrech. Vážně nebudu vše vyhazovat a kupovat nové jen kvůli barvě. Navíc našemu mladšímu všichni říkají holčička, i když je celej modrej, zelené apod.

Štrample obecná
Kecalka 465 příspěvků 14.06.19 19:56

Moje holka vyrostla v miminovském věku na spoustě morých věcí, dokonce nosila celou sérii body s auty, letadly a vláčky :D a rozhodně jí to nijak nepoznamenalo. Mint je moc pěkná barva, já i dcera si často kupujeme věci v této barvě. Věci pro mimi - holčičku bych úplně klině v této barvě pořídila. Líbí se mi víc než klasická holčičí růžová. A navíc kdybyste do budoucna měli kluka (nevím, jak to máte v plánu) nebo půjčovali věci nějakým známým, bude to rozhodně lepší než růžová holčičí klasika.

Mona95
Nováček 3 příspěvky 14.06.19 20:00

Děkuji holky :palec:

89Luca
Kecalka 490 příspěvků 14.06.19 20:01

@Mona95 myslím že je lepší dát holčičku do modré, než kluka do růžové. Já zas nejspíš čekám kluka a kočár který chci je v takové ruzovofialkove barve, takže mám smůlu.

LilyJane
Kecalka 152 příspěvků 14.06.19 20:02

Mám to opačně. Čekáme kluka a já podědila spoustu oblečení po neteři…
No tak malý bude blít po „my little princess“ bodyčku stejně jako by blil na cokoliv jiného :D Modrá je dobrá a vůbec bych se jí nebála. A mint je spíše taková do zelena, takže v pohodě.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 19306 příspěvků 14.06.19 20:03

Proč by ne, pokud se vám to líbí :think: Navíc se může v budoucnu hodit, bude - li druhé třeba chlapeček ;) Modrá na holčičce mi nevadí, kor když se pěkně zkombinuje s něčím něžnejším. Růžová na chlapečka by byla problematičtější ;)

Ou
Echt Kelišová 7692 příspěvků 14.06.19 20:04

Modrá barva je modrá. Barva nemá pohlaví a nemá ani gender.

Ještě před druhou světovou válkou se růžová v USA přisuzovala spíše chlapcům, než dívkám - ve Velkém Gatsbym je jeho růžový oblek popisován jako vrchol frajerství.

Zařiď si to podle svého, tak aby tebe to těšilo.

Co může dítě spíš poškodit je lpět na tom, že existují nějaké neměnné vzorce chování pro holky a kluky a musí to tak být a je to do nejmenších podrobností, jako je třeba barva zavinovačky a kdo to poruší, tak přijde do pekla.

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 23334 příspěvků 14.06.19 20:06

@Mona95 já tě můžu upozornit, že dítěti je do určitého věku jedno, co má na sobě a kolem sebe za barvu a pak je to akorát interpretace toho, co do něj jeho okolí valí.

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 796 příspěvků 14.06.19 20:07

Ja kupovala bezovou, zlutou, bilou, svetle modrou, oranzovou starsimu a ted pro holcicku jenom dokupuju par ruzovych veci. Do roka mam ty veci postarsim jak nove.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama