Mohl by to být úpal?

435
21.6.13 15:37

Mohl by to byt upal?

Ahoj maminy, potrebuju poradit od tech, ktere maji zkusenost s upalem u miminka. Mala od vcerejsiho vecera 38.8, v noci se vysplhalo na 39.5. Na cipky reaguje dobre, teplota do hodiny spadne na normal. Dneska se probudila s 37.7 a ted ma 37.2. Rano jsem s ni radeji skocila k doktorovi, ma rymu a pokaslava a po ranu 2 x prujem. Doktor na ni nic vazneho neshledal, rostou ji stolicky, je toho nazoru, ze teplota je od nich. Me ale vrta v hlave nasledujici: Mala skoro nepije. Vedra nevedra, proste do ni dostat kapku tekutiny je umeni. Ted jsme ve stadiu, ze strikam strikackou, jinak nevezme nic a davam kousky stavnateho ovoce, ale posledni dny pri tech teplotach venku i v byte moc neji. No a vody ma urcite malo, strikackou to neni extra mnozstvi. Do toho streda v jeslich, kde kdo vi, jak moc ji nutili pit… :nevim: Doktor mi tvrdi, ze to upal neni, ale mam pochybnosti, treba nektera budete mit zkusenost. Mala hodne spi, neni ve sve kuzi, je nevrla a energie na rozdavani nema, i kdyz teplota zatim odeznela. Jo a dalsi neobvykla vec, ma hrozne zapachajici prdiky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2948
21.6.13 15:41

Presne tohle jsme meli u stolicek tez. Jeden vecer teploty a pak jen spala, spala. Davala jsem ji Panadol na bolest a vzdy se ji ulevilo, ze neco pojedla. Ale u nas piti celkem ok, muselw jsem ji stat za zadkem s flaskou. Dva dny jsem s ni musela jen lezet a koukst na pohadky nebo spat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
360
21.6.13 15:48

Tak tímhle jsme si prošli minulý týden. Teplota, průjem, prdíky příšerný, jak kdyby zblajznul hadr na nádobí. Drželo se to drobka skoro týden. Teploty zmizely dost rychle, ale průjem trval déle. Zuby asi taky rostou, pořád něco žumlá v puse. No, co to bylo nevím - možná viroza, možná zuby. Taky mi pít moc nechtěl, byl to boj. Takže zkoušet nacpat tekutiny a jídlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4854
21.6.13 16:25

Upal asi ne, u upalu se zvraci, muze mit uzeh.Muze byt nastydla, kdyz ma rymu a pokaslava, nebo to muze byt od zubu, jedno z toho urcite. A kluk mi nepil vubec, ani kapku do 3let.Pil jen mleko, jedl broskve, ovoce, ale vody se ani nedotknul a to byly tenkrat neskutecny horka.Byla jsem z neho tak na prasky, ze sem sla na pohotovost, tam se mu dr koukla se mu do pusy, jestli ma hodne slin (to mel) a zakroutila mu kuzi na brise…ta se hned vratila na sve misto (u dehydratace zustane kuze svrastela),takze me uklidila, jak je syn v poradku, ze mu staci to mliko a ovoce a nashle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
435
21.6.13 17:56

Holky, diky, budu spolehat na ty stolicky :? Uz ma zase 38, ale dehydrovana neni, na to nevypada :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat