Moje dieťa dobiedza

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
autorka44
Stálice 87 příspěvků 21.10.18 20:07
moje dieťa dobiedza

Všimla som si, že môj trojročný syn na ihrisku dobiedza do iných detí - strká do nich, zhadzuje na zem - neviem, či to nie je odvtedy, keď začal chodiť do škôlky. Nie som z toho vôbec nadšená. Ako to riešite vy, keď to robia vaše deti?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Celina
Závislačka 3632 příspěvků 21.10.18 20:19

Jednou, maximálně dvakrát v klidu vysvětlit. Poté na zadek. Ve třech letech už dobře ví, že se tohle nedělá a že může někomu ublížit.

Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1215 příspěvků 21.10.18 20:21

Vezmu ho za ruku, odvedu bokem a důrazně, nikoliv naštvaně mu řeknu že to nesmí, není to hezké, jemu by se to také nelíbilo.Dělala jsem to v jeho třech letech i nekolikrat za sebou a pomohlo to..teď o rok později dělám to samé ale z důvodu nevhodných slov.

Helileli
Závislačka 3054 příspěvků 21.10.18 20:23

Jednou důrazně říct, že se to nedělá a jestli to udělá ještě, tak okamžitě odcházíte. Udělá to podruhé a okamžitě se sebrat a odejít. Párkrát půjdete se řevem a pak pochopí, že jestli chce být na hřišti, musí dodržovat pravidla.

modravlocka
Kecalka 376 příspěvků 21.10.18 20:36
@Helileli píše:
Jednou důrazně říct, že se to nedělá a jestli to udělá ještě, tak okamžitě odcházíte. Udělá to podruhé a okamžitě se sebrat a odejít. Párkrát půjdete se řevem a pak pochopí, že jestli chce být na hřišti, musí dodržovat pravidla.

Což je ale nepoužitelné, pokud máš děti dvě. Jedno hodné, druhé zlobici. :jazyk:

autorka44
Stálice 87 příspěvků 21.10.18 20:37

To aj robím, včera som mu povedala, aby sa dievčatku kvôli strkaniu ospravedlnil, len neviem, či dieťa v jeho veku chápe, že prečo som mu to prikázala.

Helileli
Závislačka 3054 příspěvků 21.10.18 20:40
@modravlocka píše:
Což je ale nepoužitelné, pokud máš děti dvě. Jedno hodné, druhé zlobici. :jazyk:

Mám tři…

Russet
Extra třída :D 12239 příspěvků 21.10.18 20:43
@autorka44 píše:
To aj robím, včera som mu povedala, aby sa dievčatku kvôli strkaniu ospravedlnil, len neviem, či dieťa v jeho veku chápe, že prečo som mu to prikázala.

Opakovat stále dokola. Ono mu to docvakne.

tulipán
Závislačka 3371 příspěvků 21.10.18 20:44
@modravlocka píše:
Což je ale nepoužitelné, pokud máš děti dvě. Jedno hodné, druhé zlobici. :jazyk:

Ale naopak. Ten nastvany, co nezlobil, se bude na to zlobive cele odpoledne mracit a to je take slusna masaz. :lol:

modravlocka
Kecalka 376 příspěvků 21.10.18 21:00
@tulipán píše:
Ale naopak. Ten nastvany, co nezlobil, se bude na to zlobive cele odpoledne mracit a to je take slusna masaz. :lol:

Takový trochu nehezky kolektivní trest. :lol: Ale ne, funguje to jinak. Ten hodný se pak nebude mracit na bráchu, ale na tebe.

modravlocka
Kecalka 376 příspěvků 21.10.18 21:02
@Helileli píše:
Mám tři…

Já taky. :lol:

Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1215 příspěvků 21.10.18 21:03
@autorka44 píše:

Ano chápe..vysvětluje se to i dvouleťákům..ne aby se omluvili ale že to má důsledek..třeba odchod z pískoviště.­.školkové dítě už se omluvit zvladne a i ví proč .

autorka44
Stálice 87 příspěvků 21.10.18 21:10

Do škôlky chodí necelý mesiac, tam je vraj dobrý. Neviem, či takéto správanie neodkukal práve tam. Lebo doteraz iba necchel požičiavať hračky, ale NIKDY si nezačínal. Ale opýtam sa jeho učiteľky, že ako sa mu páči medzi deťmi.

tulipán
Závislačka 3371 příspěvků 21.10.18 21:17
@modravlocka píše:
Takový trochu nehezky kolektivní trest. :lol: Ale ne, funguje to jinak. Ten hodný se pak nebude mracit na bráchu, ale na tebe.

To neni kolektivni trest, to je zivot. Jsme rodina pokud nekdo nedodrzuje pravidla, tak se je musi, s podporou rodiny, naucit. Na me se druhe ditko nikdy nemracilo, umim sve deti zaujmout a udelat atmosferu, ze si uzijeme i cestu z hriste. Na puvodce odchodu se ale obcas druhe ditko mracilo, ale ne dlouho, nedelam dramata, mluvim s detmi a oni mezi sebou, takze si to vyrikali velmi brzy. ;) Takovych odchodu jsme meli velmi malo.

modravlocka
Kecalka 376 příspěvků 21.10.18 21:27
@tulipán píše:
To neni kolektivni trest, to je zivot. Jsme rodina pokud nekdo nedodrzuje pravidla, tak se je musi, s podporou rodiny, naucit. Na me se druhe ditko nikdy nemracilo, umim sve deti zaujmout a udelat atmosferu, ze si uzijeme i cestu z hriste. Na puvodce odchodu se ale obcas druhe ditko mracilo, ale ne dlouho, nedelam dramata, mluvim s detmi a oni mezi sebou, takze si to vyrikali velmi brzy. ;) Takovych odchodu jsme meli velmi malo.

Já na to mám jiný názor a svému dalšímu dítěti bych to neudělala. Nechci, aby neslo trest i za někoho jiného (byť vlastního sourozence). Toho jsem si v dětství užila sama poměrně dost a vždy jsem to vnímala jako nespravedlnost. Ani vzájemným vztahům mezi dětmi to do budoucna rozhodně nepřidá.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Tanečnice Lálová o Svobodovi: Několikrát jsem ho švihla kordem přes nohy!

Nikdy neměli ambice dostat se tak daleko, ale stalo se. V samotném finále... číst dále >

Nejhorší věc na pákistánské base? „Vadí mi turecké záchody,“ vzkázala Tereza

Pašeračka Tereza v pondělí opět stanula před pákistánským soudem, po pár... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >