Moje pleť -akné po vysazení antikoncepce, co s tím?

• Fotoalbum (2)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
27.1.22 08:08

Moje pleť, nějaké rady prosím

Ahoj holky nevím co se mi to s pletí stalo ale asi takhle, před půl rokem jsem vysadila antikoncepci a od té doby se mi strašně zhoršila pleť co se týče akné, padání vlasů atd atd
Jenže v posledním měsíci vždy když se odlíčim micelární vodou tak mám úplně červené tváře flekaté.. i nos.
Mám problematickou pleť a na tvářích dost citlivou
t-zona je v pohodě ale ty tváře mě trápí.., posílám vám foto po umytí micelárkou ( dělá se mi to i z vody, ale ne tak moc, a pleť mě jakoby svědí)
a ráno když se probudím :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11623
27.1.22 08:19
@Anonymní píše:
Ahoj holky nevím co se mi to s pletí stalo ale asi takhle, před půl rokem jsem vysadila antikoncepci a od té doby se mi strašně zhoršila pleť co se týče akné, padání vlasů atd atd
Jenže v posledním měsíci vždy když se odlíčim micelární vodou tak mám úplně červené tváře flekaté.. i nos.
Mám problematickou pleť a na tvářích dost citlivou
t-zona je v pohodě ale ty tváře mě trápí.., posílám vám foto po umytí micelárkou ( dělá se mi to i z vody, ale ne tak moc, a pleť mě jakoby svědí)
a ráno když se probudím :zed:

Nepouzivej micelární vodu…já si meju obličej intym gelem a rozhodně bych zašla na kožní

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K82
1937
27.1.22 08:36

Zasla bych na kozni a misto micelarni vody pouzila treba levandulovou vodu. Ta i zklidnuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8934
27.1.22 08:53

@ontarovastara se tu vyjadrovala o micelarce, treba bude vedet

Jinak…vypada to na alergii. Jako prvni bych prestala pouzivat MV. Pak bych si zašla do lekarny pro Jarešovou vodu. Je uplne obyc, za par korun. Zklidnuje, i svedeni. A jinak, zkouset.

Sama mam supercitlivou plet, takove akne jsem mela taky, vyresilo mi to az tehotenstvi. Ale zlepsilo se to po prirodni kosmetice. Ale je to teda laboratorni prace :roll:

Ted mam zase atopak a jedine, co snasim, je La Roche Possay, řada toleraine.

Na koznim ti zkontroluji, jestli tam je zanet, daji ti mozna nejaky lehky kortikoid na akutni fazi, ale tu kosmetiku stejne budes muset najit sama

Drzim palce, hormony jsou swiňa :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.1.22 09:01

@FlorenceF Jenkins děkuji moc, jsem z toho už úplně nešťastná a chce se mi brečet když se vidím. V pátek si zajdu na kožní a zkusím tu Jarešovu vodu, nikdy jsem takhle citlivou pleť neměla, ale po vysazení vše začlo.
Děkuji moc, na druhou stranu je to příjemný pocit že v tomhle nejsem sama :roll: :srdce: a snad najdeme něco co nám opravdu vyhovuje :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
19
27.1.22 09:05

To je ta antikoncepce no. Mě ji doktorka napsala (mimo zřejmé důvody) taky kvůli pleti když mi bylo 16. V 18 jsem ji vysadila a rozjelo se mi akné jak kdyby mi bylo 15. Já teda měla spíš problém s jednotlivými pupínky než podráždění, ale i tohle a mnohem hůř se mi taky stalo.
Kožní jak tu radí je nejjistější.
Než se tam dostaneš tak se vykašly na micelárku. Nevím co používáš za značku kosmetiky, ale obecně vyřaď cokoli co má v sobě alkohol/ je jakkoli dráždivé/štiplavé. Někdy víc je míň. Já cca před měsícem a půl najela na kosmetiku od La Roche-Posay a jsem spokojená. (Mají přímo řadu pro problémovou pleť. Mám od nich jen čistící gel a jeden krém- 2× denně obličej omeju tím gelem a večer pak dám krém a to bohatě stačí. Ale jsou i jiné šetrné značky.) Pak jsem taky začala doplňovat zinek (dobré i na nehty a vlasy), plus zobu ještě pupalku. (https://www.pilulka.cz/…vit-e-tob-67).

Jak moc to ovlivnila kosmetika a jak moc ty doplňky nevím, protože jsem to začala používat tak nějak zaráz, ale opravdu mi to pomohlo. Před menstruací se mi teda pleť pořád zhoršuje, ale už to ani zdaleka není tak zlé a po zbytek měsíce jsem téměř bez akné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
566
27.1.22 09:25

Zzakladatelko, mrkni se na instagramu na Kateřinu Routovou. Má tam milion různých informací, videí a hodně holkám pomohla dát pleť do pořádku. Většinou tam holky píšou, že zkušenosti s kožními lékaři jsou katastrofické, sama jsem nikdy nebyla, tak nemůžu posoudit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
27.1.22 09:29

Micelárku opravdu nepoužívej :kytka:. Místo ní úplně obyčejné odličovací mléko či odličovací olej a tonik. Obojí podle typu pleti. Jak radily holky, fajn je také zklidňující levandulová voda. Prodává se ve spreji, můžeš se s ní osvěžit kdykoliv během dne.
A pokud se ti pleť změnila zničehonic, tak opravdu kožní :palec:. Amatérské pokusy mohou zanechat klidně celoživotní následky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.1.22 09:38

@Lekycia od La roche mám modrou čistící pěnu ale bojim se ted použít cokoliv, ale zkusím jí :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
11649
27.1.22 09:46
@Anonymní píše:
@FlorenceF Jenkins děkuji moc, jsem z toho už úplně nešťastná a chce se mi brečet když se vidím. V pátek si zajdu na kožní a zkusím tu Jarešovu vodu, nikdy jsem takhle citlivou pleť neměla, ale po vysazení vše začlo.
Děkuji moc, na druhou stranu je to příjemný pocit že v tomhle nejsem sama :roll: :srdce: a snad najdeme něco co nám opravdu vyhovuje :srdce:

Micelárku opravdu ne, zvlášť na takhle podrážděnou pleť. Ta je určená na občasné odlíčení a vždy by se měla opláchnout vodou. Jarisch není špatný, ale tam není doporučeno ho používat dlouhodobě.
Jinak po vysazení antikoncepce je to celkem obvyklý problém a mělo by se to časem samo upravit. Určitě se dá obecně doporučit niacinamid a zinek v sérech (The Ordinary, Revolution, Revox, teď i Balea), to je celkem univerzální. Na čištění nějaký jemný gel např. CeraVe podle typu pleti. To jsou celkem univerzální věci, které nemohou uškodit ani přecitlivělé pleti.
Na čištění pórů dobré cokoliv s kyselinou salicylovou, ale u tebe bych to minimálně pro začátek vynechala a počkala, až se pleť uklidní.
Na uklidnění je po vyčištění pleti dobrý Serozinc od La Roche Posay, což je vlastně minerální voda se zinkem. S tou mám dobré zkušenosti od akné až po podrážděnou pleť. Má zklidňující a protizánětlivý účinek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.1.22 10:38

Micelární voda je zlo. :mrgreen: Měla jsem problém jako ty - červené „odřené“ tváře. Kosmetička jen lomila rukama, co jsem si to provedla.

Také mám pleť náchylnou k pupínkům, červenání, vlivem cyklu se mi vždy něco vyháže někde, velké póry na čumáku, no prostě není to ideální. :think: Konečně jsem ve svých 33 letech našla kombinaci, co mi sedí - Maria Galland (odličovací mléko, hedvábné tonikum na dočištění) plus Renophase krémečky a séra. Na trhu je toho tolik… a jak se v tom vyznat že?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.1.22 10:40

Ještě jsem koukla na ty fotky - ano, máš to prostě velice přesušené. Chce to mít kvalitní kosmetičku a používat dobré hydratační prostředky. Minimum vody, micelárku vyhoď úplně. Držím palce, ať to dostaneš pod kontrolu. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6697
27.1.22 13:41

Mám taky citlivou pleť a ještě jsem nenašla micelárku, která by mě vyloženě neštípala a nebolela :-/ takže nepoužívám. Mycí gely a pěny rozhodně NE, to si tu pleť vysušíš a ještě víc podráždíš.
Osvědčily se mi buď odličovací oleje, nebo odličovací mléka. Obojí od čistě přírodní kosmetiky (ale bohatě mi stačí např. Alverde)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6697
27.1.22 13:44
@Kočka nedomácí píše:
Micelární voda je zlo. :mrgreen: Měla jsem problém jako ty - červené „odřené“ tváře. Kosmetička jen lomila rukama, co jsem si to provedla.Také mám pleť náchylnou k pupínkům, červenání, vlivem cyklu se mi vždy něco vyháže někde, velké póry na čumáku, no prostě není to ideální. :think: Konečně jsem ve svých 33 letech našla kombinaci, co mi sedí - Maria Galland (odličovací mléko, hedvábné tonikum na dočištění) plus Renophase krémečky a séra. Na trhu je toho tolik… a jak se v tom vyznat že?

nemohla by ses mi prosím podívat, jestli v tom toniku je ve složení alkohol nebo ne?
Už několik let se bavím detektivní prací najít nějakou pleťovou vodu bez alkoholu…a mám zatím jen dvě značky, přičemž ta jedna mi přestala vyhovovat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11649
27.1.22 14:03
@vulpes píše:
Mám taky citlivou pleť a ještě jsem nenašla micelárku, která by mě vyloženě neštípala a nebolela :-/ takže nepoužívám. Mycí gely a pěny rozhodně NE, to si tu pleť vysušíš a ještě víc podráždíš.
Osvědčily se mi buď odličovací oleje, nebo odličovací mléka. Obojí od čistě přírodní kosmetiky (ale bohatě mi stačí např. Alverde)

To není až tak pravda, mycí emulze bez obsahu mýdla a parfému klidně může použít i na hypersenzitivní pleť. Ať už CeraVe nebo například syndety (třeba lipidový od LRP). Mléka i oleje mohou být komedogenní, je třeba sledovat velmi pečlivě složení, i když v double cleansingu jsou nezastupitelné. Obecně se je vždy doporučuje dočistit emulzí/gelem/syndetem. Tonikum/pleťová voda, které k tomu leckdo používá, nedočišťuje, primární funkcí je tonizovat a upravit pH.

Ještě k té přírodní kosmetice a citlivé pleti. To také nemusí být vždy dobrá volba, protože leckteré přírodní látky jsou poměrně silné alergeny a mohou reaktivní pleť ještě více podráždit. Šla bych raději cestou lékárenských značek.

Zakladatelko, ještě mě napadá, např. u Dr. Maxe mají v lékárnách i dermacentrum a jejich asistenky jsou velmi dobře vyškolené, mají i přístroj pro analýzu pleti (jak typ, tak i stav) a dají ti vzorky k vyzkoušení. Zkus to, já s nimi mám výborné zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat