Moje psychika časté panické ataky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.18 16:21
Moje psychika časté panické ataky

Ahoj holky. Poslední dobou, asi tak 3-4 týdny, se u mě vyskytují časté panické ataky. (tím časté myslím klidně párkrát za den) Už to nejsou ani takové ty hrozné a silné stavy, které trvají 10-20 minut, ale teď to jsou slabší stavy, kdy se vyděsím kvůli nějaké (pro mě špatné) věci, takže se mi začne strašně špatně dýchat. Je to jako kdybych něco měla v krku (ale ne přímo knedlík) Zato ale teď mám hodně silné následky. Před týdnem jsem měla závratě atd.. a teď mám tlaky ve spáncích, i na čele a to kdykoliv si na to vzpomenu, jinak jsem v pohodě. Asi ty tlaky jsou opravdu z těch panik, že? Ataky mám spíš když jsem v plném autobuse. Má s tím prosím někdo zkušenosti? Máte nějaké kontakty na účiného psychologa v Brně?

Reakce:

171Jirka
Zasloužilá kecalka 587 příspěvků 03.09.18 17:06

Zkusil bych i psychiatrické vyšetření. Může jít o nemoc.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.18 17:15
@171Jirka píše:
Zkusil bych i psychiatrické vyšetření. Může jít o nemoc.

Tím myslíš psychickou nebo “fyzickou” nemoc?

barborahavlova115
Povídálka 16 příspěvků 03.09.18 17:17

Rozhodně vyhledat odbornou pomoc :) psychiatra

Tyna32
Povídálka 13 příspěvků 03.09.18 17:19

Psychiatra

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.18 17:21

Ono to zacalo kdyz jsem nedavno mela zvetsene uzliny a slo se k doktorovi. Od te doby se strasne moc bojim o sve zdravi a neustale se pozoruji

171Jirka
Zasloužilá kecalka 587 příspěvků 03.09.18 17:23
@Anonymní píše:
Tím myslíš psychickou nebo “fyzickou” nemoc?

Spíš psychickou nemoc, která se může projevujevovat fyzicky (záchvaty vzteku a pláče, koktání, třas, omdlévání, pomočování atd.) Může jít jen o stres, ale nejlepší je zvážit všechny možnosti. Nejdřív můžeš zkusit toho psychologa, on by tě když tak poslal za psychiatrem. Hlavně aby to všechno bylo v pořádku.

171Jirka
Zasloužilá kecalka 587 příspěvků 03.09.18 17:25
@Anonymní píše:
Ono to zacalo kdyz jsem nedavno mela zvetsene uzliny a slo se k doktorovi. Od te doby se strasne moc bojim o sve zdravi a neustale se pozoruji

To je psychika. Takže psycholog i psychiatr jsou namístě.

kelynka
Kelišová 6755 příspěvků 03.09.18 17:27
@Anonymní píše:
Ahoj holky. Poslední dobou, asi tak 3-4 týdny, se u mě vyskytují časté panické ataky. (tím časté myslím klidně párkrát za den) Už to nejsou ani takové ty hrozné a silné stavy, které trvají 10-20 minut, ale teď to jsou slabší stavy, kdy se vyděsím kvůli nějaké (pro mě špatné) věci, takže se mi začne strašně špatně dýchat. Je to jako kdybych něco měla v krku (ale ne přímo knedlík) Zato ale teď mám hodně silné následky. Před týdnem jsem měla závratě atd.. a teď mám tlaky ve spáncích, i na čele a to kdykoliv si na to vzpomenu, jinak jsem v pohodě. Asi ty tlaky jsou opravdu z těch panik, že? Ataky mám spíš když jsem v plném autobuse. Má s tím prosím někdo zkušenosti? Máte nějaké kontakty na účiného psychologa v Brně?

Ja ty tlaky v hlave, motani mam cely den uz tri roky. Je to boj :zed:

jajuj
Stálice 57 příspěvků 03.09.18 17:36

Ahoj něco podobného mám taky už druhý rok začalo to 3 mesice po porodu. Motani hlavy,zavrate,kle­pavka,jakoby knedlik v krku,buseni srdce nemohla jsem sama jit ven mela jsem strach ze omdlim dr. mi dala prášky na uklidnění když to na me přijde a teď jsem objednana k psychiatricce objednej se a uvidíš :)

Emimin7
Echt Kelišová 9357 příspěvků 03.09.18 17:43

Běž se léčit. Na co čekáš? Už za chvíli může být líp.

Maya136
Nováček 5 příspěvků 28.10.18 04:12

@jajuj Zdravím a přeji hezký den. Jsem tu nová a vidím že si tu tykáte.. mám úplně stejné problémy jako ty. Objevily se tři měsíce po operaci žlučníku. Mám závratě, zimnice, pocity na omdlení, cítím jak mi občas srdce běží jakoby rychleji, a do toho všeho bolí celá páteř a brní ruce, v noci mě budí bolesti, závratě a zimnice a pocity strachu. Podle doktora jsem někde nastydla a dal léky na uvolnění krčních svalů. Vůbec to nepomohlo a poslal k neurologovi. Ten jen přidal magnosolv a elenium. Rehabilitace zakázal že mi po nich bude hůř. Už víc jak měsíc beru poctivě léky co napsal a vůbec žádné zlepšení. Chci se zeptat zda by ty mé problémy mohly být i psychické. Mám za sebou dost nehezký život s otcem.. děkuji moc za případnou odpověď. Jinak před operací se dělalo dopodrobna plno vyšetření, krev, srdce.. a vše v pořádku. Jen prý mám zánět močových cest, po operaci přeléčeno antibiotiky.. Už jsem zoufalá, totálně mě to vyřadilo ze života a doktoři nepomůžou. :,(

kelynka
Kelišová 6755 příspěvků 29.10.18 19:59

@Maya136 za me urcite psychika. Taky s timto bojuji uz tri roky.

Maya136
Nováček 5 příspěvků 31.10.18 08:00

@kelynka Zdravím. :) Chci se zeptat zda něco pomáhá, už od půlnoci je mi zle, vzbudila mě zimnice, takový divný pocit jako když se motám, srdce se rozjelo jak o závod. Snažila jsem se v klidu dýchat a jakž takž to přešlo, ale i tak jsem z ničeho nic začala ráno brečet, špatně se dýchá, jsem celkově taková slabá a nic nebaví. :,(

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 jednoduchých tipů, jak si užít Vánoce bez stresu a honičky

Vánoce by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Bohužel v posledních letech... číst dále >

Kouzelné vánoční dárky: Hračky, které si vaše miminko zamiluje

Dáváte přednost originálním autorským dárkům před těmi průmyslovými?... číst dále >

Články z Expres.cz

Pánové, těšte se: V ženské formuli 1 bude závodit bývalá playmate!

Fanoušci rychlých strojů si mohou mnout ruce. Formule 1 totiž oznámila, že... číst dále >

Bez Gábi ani ránu! Biatlonisté mají Koukalovou dál na kamionu, na trati ale propadají

Český biatlon je vzhůru nohama. Ze sportu, který nedávno zažil boom, přivábil... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >