Týká se to prsa

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.18 14:26
Týká se to prsa

Dobrý den, ahoj?
Je mi 14. Dnes jsem si provadela samovysetreni prsa a chtela bych se zeptat, zda-li je normální si tam nahmatat nějaké ty malé kuličky, žlázy atd? Prsa nemám nějak moc velká a dokonce se mi asi 4 měsíce udělalo takové malé červeně kolečko kousek od bradavky a je tu pořád. Nevíte, co by to mohlo být?
A dá se například rakovina prsa zjistit pomoci krve?
Dekuji predem :palec:

Reakce:
Jančakecalka
Generální žvanilka 22247 příspěvků 03.09.18 14:27

Pokud máš nějaké pochybnosti, tak zajidi k lékaři, to máš nejjistější ;)

inkakřivák
Extra třída :D 14499 příspěvků 03.09.18 14:32

To co si hmatáš je mléčná žláza, ale zajdi si ke gynekologovi nebo do prsní poradny, jestli máte někde poblíž a budeš mít klid. A akovina prsu se neprojevuje červeným flíčkem, to ne.
Z krve se dělají onkomarkery, ale jinak nevím.

elena.78
Zasloužilá kecalka 792 příspěvků 03.09.18 14:50

Ano, takové ty hrbolky jsou mléčné žlázy. Osobně nevím, zda bych byla schopná poznat bulku..

Paoloska
Echt Kelišová 8139 příspěvků 03.09.18 16:56
@Anonymní píše:
Dobrý den, ahoj?
Je mi 14. Dnes jsem si provadela samovysetreni prsa a chtela bych se zeptat, zda-li je normální si tam nahmatat nějaké ty malé kuličky, žlázy atd? Prsa nemám nějak moc velká a dokonce se mi asi 4 měsíce udělalo takové malé červeně kolečko kousek od bradavky a je tu pořád. Nevíte, co by to mohlo být?
A dá se například rakovina prsa zjistit pomoci krve?
Dekuji predem :palec:

To mě mrzí, že ve 14ti řešíš takové věci. Měla by sis užívat mládí a ne řešit prsa. Rakovina prsou v tomto věku je naprostá rarita. To co hmatáš, je s největší pravděpodobností mléčná žláza. Flíček je nějaký kožní problémek. Pokud potřebuješ jistotu, tak v akreditovaném mamocentru tě ultrazvukem vyšetří za cca 300,–Kč jako samoplátce.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Andrea Pomeje vzdala hold svému příteli v den narozenin Jiřího Pomeje

Šťastné narozeniny dnes Jiří Pomeje dozajista neprožije. Na smrt nemocný... číst dále >

Cajthamlová se přirovnala k Farné a říká: Žena se mění celý život

Dietoložka, internistka a hvězda pořadu DoktorKA Kateřina Cajthamlová (56) se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >