Mommox v těhotenství

123
31.1.21 09:00

Mommox v těhotenství

Ahoj holky hledala jsem tuhle diskuzy ale nenasla, jsem v 15 tt a mam silny zanet dutiny nosni a celistni dutiny beru antibiotika xorimax 250 mg po 12-ti hodinach, vcera se mi rozjela silena bolest horni celisti ze jsem nemohla ani skousnout nato jist :roll: po konzultaci po telefonu na pohotovosti mi lekar doporucil at hned jedu na ORL. Pani doktorka me vysetrila rekla ze mam veliky zanet v te celisti a predpsali mi k tem antibiotikum jeste kapky do nosu Mommox (kortikosteroidy) mam strikat 2× denne dva vstriky (doktorce jsem rekla ze jsem tehotna a ze uz mam antibiotika) zatim jsem strikla vcera vecer a dneska rano ale jsem z toho takova nervozni a nevim prijde mi to celkem driak dohromady stema AB pro mimi :( Mate nekdo zkusenost? Dekuji moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
835
31.1.21 09:36

@Deeja Je to lokální sprej a těch pár dnů neublíží. Spíš se divím, že ti k tomu nedali ješzě nějaké ATB kapky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
835
31.1.21 09:40

A zkus ještě proplachy konvičkou - solným roztokem. Něco vypláchneš, oplasknou ti sliznice a líp to vysmrkáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
123
31.1.21 10:05

@Hrozina to uz bych asi byla preantibiotikovana :D myslis ze teda ten mommox nevadi do toho nosu je pravda ze se mi po nem udelalo hned lepe, jinak proplachuji morskou soli ale prijde mi ze to moc nezabira :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
835
31.1.21 11:16
@Deeja píše:
@Hrozina to uz bych asi byla preantibiotikovana :D myslis ze teda ten mommox nevadi do toho nosu je pravda ze se mi po nem udelalo hned lepe, jinak proplachuji morskou soli ale prijde mi ze to moc nezabira :zed:

Fakt bych to asi týden neřešila. S tou konvičkou jde o to, že ten hnis z dutin aspoň částečně vypláchneš a uvolníš. Protože to liješ do jedné dírky a druhou zo vytíká. Nebo aspoň uvolní a vysmrkáš to. To mně třeba mořská voda ve spreji nikdy neudělala. Místo konvičky se ještě prodává Respimer. Je to podobný princip, ale asi lehčí použití.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
123
31.1.21 17:38

@Hrozina zkusim tu konvicku doufam ze to pomuze, asi lepsi tyden brat leky nez byt mesice se zanetem :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
835
31.1.21 18:17
@Deeja píše:
@Hrozina zkusim tu konvicku doufam ze to pomuze, asi lepsi tyden brat leky nez byt mesice se zanetem :think:

To určitě. Ještě pomáhá nahřívání tou červenou lampou, ale to nevím, jestli teď můžeš. Každopádně pokud uvidíš, že to není při dobírání ATB dobrý, běž znovu k doktorovi. Často to chce léčbu 14 dní. Dutiny jsou potvory. :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
123
2.2.21 13:17

@Hrozina Musim rict ze se mi velmi rychle ulevilo jak od ty priserny bolesti celisti tak i toho ucpanyho nosu ikdyz ten porad citim, ale aspon uz to jde ven. Zitra jdu na kontrolu jak s miminkem tak s tema dutinama tak uvidime.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
835
2.2.21 13:38
@Deeja píše:
@Hrozina Musim rict ze se mi velmi rychle ulevilo jak od ty priserny bolesti celisti tak i toho ucpanyho nosu ikdyz ten porad citim, ale aspon uz to jde ven. Zitra jdu na kontrolu jak s miminkem tak s tema dutinama tak uvidime.

Super, tak ať je to všechno dobrý. :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
13.3.21 11:12

Mommox

Já beru Mommox už 2 roky v kuse. Jsem teď v 5.mesici a když jsem se na něj ptala, tak mi MUDr. řekl, že je to zanedbatelné množství, že se to do krve ani nevstřebá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat