Monitor dechu a dvě postýlky, jak řešíte?

62
12.12.05 09:18

Monitor dechu

Ahoj maminky, chtěla bych se s vámi poradit. V únoru čekáme naše první mimčo a řešíme koupi monitoru dechu. Máme rodinný dům, jedna postýlka pro mimčo na spaní v noci bude nahoře v 1. patře a přes den bude mimčo spinkat mnou dole v přízemí v kolébce. Zajímá mě, zda stačí koupit monitor dechu s jednou snímací deskou, které by mimčo mělo v postýlce na spaní v noci, a ve dne by nepotřebovalo k hlídání dechu monitor. Nebo zda každé ráno přenášet snímací desku i přístroj monitoru dechu dolů do kolébky a večer nahoru do postýlky. Nebo jestli koupit další snímací desku, dát ji dolů do kolébky a přenášet jen ten přístroj? Je nutný monitor dechu mít zapnutý i ve dne, kdy kolem mimča stále chodím? Jak řešíte tutuo záležitost se dvěma postýlkami a monitorem dechu?
Děkuji za rady,
Illka a mimi 29tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

21
12.12.05 09:36

Illko, já mám monitor, ale pořídili jsme si ho až po porodu. Pro zdravé mimčo ho nemá cenu kupovat, spíš jen pro klid rodičů. My jsme ho ale koupili, protože jsme měli těžký porod, Vojtulka byl kříšený a pak ho ještě dvakrát rozdýchavali. V porodnici se mi monitor jednou rozeřval - Vojta prostě zapomněl dýchat. Byla jsem rozhodnuta, že si monitor půjčíme z porodky, jak to měla kámoška, ale týden před mým porodem tu půjčovací akci zrušili :( Tak jsme pořídili nový se dvěma deskami. Jsem ráda, protože včera v noci se opět ozval ten děsivý zvuk. Přičítám to Vojtíškovu nachlazení - při rýmě se mu špatně dýchá.
Jinak existují firmy, které ho půjčují (Praha, Brno).
Rozhodnout se musíš sama. Držím pěsti, ať je mimčo zdravé.
Lazi + Vojtíšek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62
12.12.05 10:01

Lazi: Já o monitoru dechu uvažuju proto, že mi prorokují, že mi budou vyvolávat porod ve 38-39tt, kvůli mé těhu cukrovce, takže raději si ho pro mimčo pořídím.
Vidím, že jsi taky jako já z Ostravy, můžu se tě zeptat na tvé zkušenosti s porodnicí a personálem?
Já budu rodit v Porubě, už teď tam docházím do rizikové poradny. Tam právě ty monitory půjčovali, pak to zrušili a teď o tom zas jednají, takže možná to stihnou do porodu domluvit. Myslím, že tam půjčují Babysense.
Ale pořád ještě nemám zodpovězenu tu otázku zda 1 nebo 2 snímací desky, když máme 2 postýlky.
Illka + mimi29tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
166
12.12.05 10:05

Ahoj
Já jsem monitor zakoupila ještě před narozením a jsem velice spokojená a taky klidnější.Je to investice,která se určitě vyplatí.Ze začátku jsem jej zapínala i přes den,ale postupem času zapínám už jen na noc.Mám jen jednodeskový a myslím,že úplně stačí.Takže jej doporučuji.I úplně zdravé mimi může ve spaní zapomenout dýchat.Zrovna včera večer jsem manželovi při sledování televize říkala,jak jsem ráda,že ho máme.A ještě nehoukal :lol: Já jsem jednoznačně pro koupi.

Vinona

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
166
12.12.05 10:18

Vidím,že Ostrava je tady zastoupena v hojné míře :lol: Já jsem na doporučení mého gynekologa šla rodit na Fifky a jsem max spokojená.Jelikož jsem měla těžší porod,tak i na porodním sále jsem měla více péče.A musím napsat,že takový skvělý přístup mě velice potěšil.O monitor dechu jsem si požádala a zapůjčili mi jej na celý pobyt v porodnici.
Vinona

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6200
12.12.05 10:57

Ahoj, monitor dechu jsem si pořizovala právě kvůli té jistotě, že když se něco stane, budu o tom hned vědět. Syndrom náhlého úmrtí kojenců se netýká jen dětí, které měli těžký porod nebo nějaké další komplikace, vyskytuje se i u naprosto „zdravých“ kojenců, a bohužel stále nikdo nepřišel na to, proč. To byl pro mě důvod pro pořízení Nanny. Monitor jsem zapínala i přes den, vlastně kdykoliv jsem Honzíka dala do postýlky. Naštěstí nám nikdy „nezazvonil“, jen v případě, že jsem ho zapomněla vypnout :) Máme malý byt, tak jsme měli jen jdnu postýlku, ale do dvou postýlek bych koupila jen druhou snímací desku, samotný přístroj je malá krabička, která se lehce přenese :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
12.12.05 11:05

Illko, psala jsem, že máme ty desky dvě. Jednu má v kolíbce v obýváku (tam je celý den) a druhou v postýlce v ložnici - tam spí jenom v noci. Máme Nanny.

Já jsem rodila ve fakultce a jsem naprosto spokojena. Sice jsme byly na pokoji tři, ale aspoň tam nebylo trapné ticho. Mimča se vzájemně doplňovala a když jsem se šla třeba sprchovat, tak další mamče na pokoji mi Vojtulku pohlídaly a utěšovaly, když třeba zaplakal. Sestřičky z novorozeneckého i ze šestinedělí byly super. Je sice fakt, že neměly tolik času, protože nás bylo hodně. Nechodily tak často se ptát, jestli něco nepotřebujeme, ale když jsem něco po nich chtěla, stačilo zajít nebo zavolat na sesternu a byly u tebe za chvilku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1668
12.12.05 11:50

HOlky chci se zeptat kde se dá půjčit ten monitor a kolik to stojí nebo nějaké zkušenosti s půjčením. Jsem z Prahy.
Díky Květule 27tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2221
12.12.05 12:48

Ahoj

My jsme taky monitor dechu pořídili a jsem moc ráda a o moc klidnější. Když je malý v postýlce i přes den, tak ho zapínám. Jednou se nám monitor dechu, taky sepnul, takže jsem moc ráda, že jsme ho pořídili. Jak chceš, jestli nechceš přenášet úplně celý přístroj, tak pořiď jednu náhradní. Myslím si, že se fakt tento přístroj fakt zaplatí, co kdyby se tomu malému drobečkovi něco stalo, pak bych si určitě vyčítala, že jsme ho nepořídili.

Oluška a Martínek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
12.12.05 12:53

Já monitor neměla, protože máme jen 2 místnosti, ale kdybychbydlela v baráku, asibych ho pořídila.
Přes den, pokud bych věděla, že s mimčem budu v kontaktu (budu v dosahu a pořád kolem chodit), tak bych ho nepoužívala. Ale to je věc názoru. A jak bylo zmíněno, záleží i na ostatních vlivech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
377
12.12.05 14:32

Já teda naštěstí monitor nepotřebovala. Ale kdyby byl nějaký problém, dala bych ho do obou postýlek ( taky mám v baráku dvě - nahoře a dole ). V Brně se dá půjčit, dávali nám na tuto půjčovnu kontakt v porodnici a na 1/2 roku říkali 800 nebo 900 Kč. Tak pokud budeš moct vypůjčit, dej do obou aspoň na půl roku. A budeš mít klid. Nebo pořiď zatím jednu a uvidíš po porodu, zda to bude nutné. Vypůjčit další nebo dokoupit můžeš vždycky. Taky nám říkali, že není dobré kupovat monitory starší jednoho roku nebo po záruce. Na ty zapůjčené dávali záruku 100% funkčnosti. Tak to asi pokaždé kalibrují či co. Nebo si jen chtěli udělat kšeft :?: Já bych to ale vypůjčila. Ahoj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
12.12.05 14:48
kvetule25 píše:
HOlky chci se zeptat kde se dá půjčit ten monitor a kolik to stojí nebo nějaké zkušenosti s půjčením. Jsem z Prahy.
Díky Květule 27tt

PŮJČENÍ
Tohle jsem našla na netu, ale na ta čísla jsem nevolala, budeš si to muset ověřit sama.

Půjčovné je cca 150,–Kč/měsíc a podmínkou je půjčení minimálně na půl roku. Je to firma z Brna, ale mají pobočku i v Praze.

nadace Křižovatka, Bolevecká 92, Praha 10:
mob. 775 187 079, 608 542 123,

centrála v Brně:
543 213 404 nebo 543 332 025

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
367
12.12.05 23:52

monitor dechu

Ahojky,jen bych chtěla reagovat na to půjčování monitorů dechu.Myslím si,že je lepší si ho koupit,člověk má 100%jistotu původu.Doporučuji od firmy Jablotron.Pokud si tento monitor chceš půjčit,tak věř,že nikdy nemůžeš vědět kdo ho měl před tebou a jak se k němu choval.Je to totiž velice citlivé zařízení,u něhož stačí aby ho někdo měl položený na roštu postýlky bez podložení a jeho funkce může být tímto snížena.Měj se hezky a promysly to.Salecka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
13.12.05 08:50

Salecka:
opravdu nikdy nevíš, kdo jej měl před tebou půjčený (VŠAK TO TAKY VÝROBCE PÍŠE, ŽE?), ale uvědom si, kdo si je půjčuje - rodič, který má obavy o své dítě. Přece když si ten monitor půjčím za účelem hlídání dechu svého mimča, tak s ním nebudu zacházet tak, aby se zničil, ne? Vím, že můžeš namítnout, že při vracení se s ním bude manipulovat nešetrně, ale víme my něco o kvalitě přístrojů, které jsou v porodnicích. Proti těm nikdo nic nenamítá a přitom jdou „z ruky do ruky“.
Já si nový koupila proto, že v porodnici je už nepůjčovali a taky Prahu a Brno mám trošku z ruky.
Tuto moji odpověď neber jako výkop pro diskuzi. Už se k tomuto tématu nebudu vyjadřovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.12.05 09:07

Já si monitor dechu pořizovala před porodem. Malá se narodila v termínu a zdravá. Za ten monitor dechu jsem byla vděčná. Malá byla moje první mimi a monitor mi dal pocit, že je víc hlídaná. Stál mě jen 2900kč. Nyní čekám druhé mimi a pořídím si ho znova.
Ten první je 3roky starý, a to už není prý ono.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama