Mononukleóza chlapce 19 měsíců

23
1.7.13 22:02

Mononukleoza 19 měsíců

Ahoj, dneska jsme byli se synem přijati na infekční s podezřením na mononukleozu. Prosím napište mi kolik dnů jste byli s dětma v nemocnici. Můžu tam být s ním jen přes den a noc musím domů :,( tak to moc nedávám, je mu teprve 19 měsíců. Chjo…díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
286
1.7.13 22:28

Ja tedy mohu poskytnout info takove: mela jsem mononukleozu, kdyz mi bylo 18 let. Kvuli vysokym jaternim hodnotam jsem musela do nemocnice na infekcni. Nebylo jiste, jestli je to mononukleoza, ale potvrdila se a hodnoty trochu klesly, takze jsem tam byla tyden. Potom jsem musela drzet asi pul roku dietu a chodit nejakou dobu do jaterni poradny. Videla bych to na ten tyden az 14 dni. Chapu, ze to neni prijemne s drzim palce, aby to probehlo co nejlepe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
1.7.13 22:34

No to je docela dlouho, zestarnu o 10 let za ten tyden. To dojizdeni je fakt sileny. Zitra zkusim zaridit, abych tam mohla byt s ním, tak doufam, ze mi vyjdou vstříct a nějak se domluvíme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
286
1.7.13 22:36

Ja Vas naprosto chapu, mam uplne stejne stareho syna. Tak snad Vas tam nechaji s nim! Mmyslim, ze tak nakazlive to neni, z me rodiny to nikdo nechytil, ani nikdo z pratel a dokonce ani muj pritel. U me slo hlavne o ta jatra, jinak s tim lidi ani do nemocnice nemusi, ale tak chlapecek je dost maly. No, moc drzim palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12782
1.7.13 22:42

Tuším, že podle jakéhosi papíru tě v nemocnici MUSÍ nechat… zkus pohledat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69981
1.7.13 23:09
@Lucie_Sx píše:
Tuším, že podle jakéhosi papíru tě v nemocnici MUSÍ nechat… zkus pohledat.

nemusí. je tam, pokud to je z průvozního důvodu možné… za tím se může skrývat mnoho.
u dcery bylo jedno z podezření taky na mononukleozu. neprokázalo se, nakonec to bylo něco jiného. Jen říkali, že pokdu by to byla mononukleoza, tak by se vlastně nic nedělala. dieta pro takle malé děti je normální batolecí jídlo ( tedy ne smažené, tučné, čokolády…). Líéčí se symptomaticky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5502
1.7.13 23:10

Já to taky měla až asi ve 20, byla jsem v nemocnici 10 dnů, měla jsem hodně nateklé mandle, tak jsem tam byla kvůli tomu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9868
2.7.13 00:15
@Žanek2011 píše:
Ahoj, dneska jsme byli se synem přijati na infekční s podezřením na mononukleozu. Prosím napište mi kolik dnů jste byli s dětma v nemocnici. Můžu tam být s ním jen přes den a noc musím domů :,( tak to moc nedávám, je mu teprve 19 měsíců. Chjo…díky

proc musis na noc domu? kvuli necemu doma nebo ze te vyhazujou z nemocnice? 8o to jeste nekde existuje? :zed: bych si tam k nemu dala zidli a ani bych se od nej nehla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2589
2.7.13 01:22

My jsme mononukleózu se synem, tehdy asi 2roky?, zvládli doma, o nemocnici nepadla z žádné strany ani zmínka. Nikdo další jsme se nenakazili. Ale u nás to nebylo nic zvláštního, nevím, jak až může mononukleóza vypadat- u nás jako angína, na kterou nezabírala atb, dlouho a hodně nateklej krk, dítě ze spaní chroptělo (ještě dlouho po nemoci). Jestli není extra důvod, snažila bych se to uhrát na doma. Držím place!
(Léčit se to vlastně nedá, pokud vím, musí se prostě nechat odeznít, plus ta dieta. Jinak dg by měla být velmi rychlá, z krevního obrazu- typicky velmi zvýšený jeden typ bílých krvinek- monocyty, což jindy ani nebývá, od toho i název ;). Jinak pak samozřejmě podrobnější testy na protilátky či co a taky sledují jaterní testy.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9868
2.7.13 08:48

@EvaM Barunka mela taky mononukleozu lecenou doma. taky vypadala jako angina, pediatricka nas poslala na orl, kde ji to potvrdili, ze je to mononukleoza a ne angina. zadny zvlastni opatreni jsme nemeli. a nikdo jinej to od ni doma nechytl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
2.7.13 08:51

Domu musim, protoze me tu nenechaji, pry hodne prijmu a tak. No kazdopadne tu mam dneska nabalenou tasku a domu nejedu. Tak doufam, ze se nejak domluvim. Je to na palici byt doma bez malyho:[

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
3.7.13 21:09

Zdravim, tak jsem tu nakonec mohla zustat. Jsme jeste v nemocnici. Malej basti, pije, uz nema od vcerejsi noci teploty a otoky v krku taky lepsi, takze nechropti. :* Uz se dokonce aj smeje a neni prikurtovany v postylce, posledni kapacka byla rano. No tak uz to zvladneme, bylo to jeho prvni vetsi onemocneni a rovnou s hospitalizaci. A to mame odjet pristi patek na dovcu, sice u nas, ale vypada to, ze radeji nepojedeme. Tak se budeme tesit alrspon na tu zimni. Preju hezky vecer:D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat