Monotónní práce a problémy

Anonymní
16.9.21 15:10

Monotónní práce a problémy

Ahoj.
Nějak se potřebuju vypovídat. Přítel mě doma nechápe, protože celý život pracuje hlavou.

Mám teď práci, ve skladu. Prakticky tam dělám vše, od expedice, naskladňování až po balení. Ale převážně expedice. Nic náročného, máte čtečku a hledáte produkty, které pak vkladate do boxu… Tak to celý týden 8 hodin.

Cítím, že mozek mi jde do háje a jak jsem psala doma to nechápou. Navíc ráno Ev čtyři vstávám a domu se vracím v půl 16. Udělám jídlo na další den a tímto konci. Dávno je pryč můj sport, běh a cyklistika, posilování.

A dnes ráno jsem se fakt už cítila divné, jak po opici bych to nazvala. Narovinu a ve zkratce, někam jsem jela a špatně zaparkovala, auto se mi rozjelo a nabouralo do dalšího :nevim: Mě, která nemá ani pokutu za rychlost, jsem puntičkář a nikdy se mi nic podobného nestalo.

Fakt nevím co dělat. Vím, že je blbé to, že se nevěnují sportu, Ke vím taky že je to kvůli hlavě, a ta je v háji kvůli práci, u které absolutně nemusím dávat pozor a přemýšlet. A navíc mi to přijde i, že v té hale je vydýchaný vzduch… Nevím, můj názor, i pár kolegyň. :nevim:
Nesetkal jste se někdo s tímto? Případně jak to řešit?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2450
16.9.21 15:13
@Anonymní píše:
Ahoj.
Nějak se potřebuju vypovídat. Přítel mě doma nechápe, protože celý život pracuje hlavou.

Mám teď práci, ve skladu. Prakticky tam dělám vše, od expedice, naskladňování až po balení. Ale převážně expedice. Nic náročného, máte čtečku a hledáte produkty, které pak vkladate do boxu… Tak to celý týden 8 hodin.

Cítím, že mozek mi jde do háje a jak jsem psala doma to nechápou. Navíc ráno Ev čtyři vstávám a domu se vracím v půl 16. Udělám jídlo na další den a tímto konci. Dávno je pryč můj sport, běh a cyklistika, posilování.

A dnes ráno jsem se fakt už cítila divné, jak po opici bych to nazvala. Narovinu a ve zkratce, někam jsem jela a špatně zaparkovala, auto se mi rozjelo a nabouralo do dalšího :nevim: Mě, která nemá ani pokutu za rychlost, jsem puntičkář a nikdy se mi nic podobného nestalo.

Fakt nevím co dělat. Vím, že je blbé to, že se nevěnují sportu, Ke vím taky že je to kvůli hlavě, a ta je v háji kvůli práci, u které absolutně nemusím dávat pozor a přemýšlet. A navíc mi to přijde i, že v té hale je vydýchaný vzduch… Nevím, můj názor, i pár kolegyň. :nevim:
Nesetkal jste se někdo s tímto? Případně jak to řešit?

Změnit práci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.9.21 15:15

@Magical-eyes asi kdyby byla jiná možnost tak jdu :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
20074
16.9.21 15:19

No a proč nic neděláš třeba do sedmi? Co víkendy? Jsi zvyklá vstávat, vstaň nejpozději v šest a vypadni na celý den /víkend. Hodně lidí chodí domu v pět, čeká je rodina, fakt nedělají denně turistiku a cyklistiku… To je tvoje první práce? Prostě lépe organizovat čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9255
16.9.21 15:24

Ono, když se pracuje celý den hlavou, tak to je pak člověk taky unavený a může se špatně koncentrovat. To si nevybereš. Jde spíše o tu rutinu. Musíš přehodit výhybku a začít něco dělat. Třeba jeden den uvař na dva dny a druhý den se jdi vyvětrat ven, zacvičit nebo za nějakou zálibou. Víkendy máš volné? Využij je a relaxuj, pokud nemáš děti a jiné povinnosti, tím lépe a snadněji. Kup se kvalitní vitamíny a jez zdravě. Spi 7-8 hodin a naplánuj si něco, na co se můžeš těšit. I to nabíjí. Držím pěsti :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.9.21 15:27

Jsem zvyklá fungovat klidně od půl 4 do 22h, ale práce byla různorodá, střídala se hlava i pohyb. Tady prakticky jen a jen chodím a nemusím u ničeho přemýšlet. Nevím co se stalo a kde je problém???

Práci mám od 6-14:30, ale i s dojížděním musím vstát v 4 a doma jsem v půl 16

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.9.21 15:28

@Bubla Bůčková zřejmě si nepochopila to, že nejde o organizaci času, ale o to, že cítím, že hlava mi jde do kopru. Přijdu si po směně jak praštěná, jak kdybych chlastala. První dva dny pohoda, třetí ještě taky. Ale ČT a pátek jsem už mimo

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
18372
16.9.21 15:28

No pro jistotu zajdi k lékaři, jestli za tím není schované něco jiného (anemie, hormonáklní obtíže, neurologické stavy a podobně) a jinak buď změň práci a nebo se holt rozvjíjej jak po fyzické, tak po mentální stránce po práci.

Pokud nenacházíš potěšení v tom, že má jednoduchou, stabilní práci a naopak tě to frustruje, tak jako zrovna teď je pracovní trh dost hladovej a když začneš hledat, tak najdeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.9.21 15:31

@Ou promiň, dost se směnu. Mám naprosto opačnou zkušenost. U nás nejsou místa, zavírá se co může a to co zbylo jede na 60%

Ale vím, že v jiných okresech na druhé straně republiky zase nejsou lidi a místa ano, ale stěhovat se kvůli tomu uricte nebudeme.

Práce mě baví, kolektiv je fajn. Mám klid se najíst, jít na WC, vyřídit si tel kdykoli potřebuji. Ale prostě něco se mi děje s hlavou a ne není to zdravotní, protože včera k nám nastoupila paní po RD a ta mi říkala po směně, že je jak praštěná. Hmm, aspoň v tom nejsem sama.

• Citovat
  • Nahlásit
20943
16.9.21 15:32

Dělala jsem roky v jednom eshopu, naštěstí jsem měla kvalifikaci abych nemusela dělat jen tuto expediční činnost. Když jsem tam šla pomáhat na dva, tři dny v týdnu (kompletace objednávek, balení a štítkování), měla jsem dost. Jeden den fajn, hlava si odpočine. Pak je to pakárna. Holkám pomáhala hudba a povídání mezi sebou, ale stejně tam nikdo moc dlouho nevydržel. Na to rada není, než hledat jinou práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.9.21 15:33

Upřímně, chápu, že tělo je na něco zvyklý - aspoň 3× v týdnu pořádně sportovat. Ale teď jsme si třeba dala jen trochu pohyb a najednou je mi líp ale

Ale to se mi zdá jako hloupost, že by pár shybu a kliku udělalo toto.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.9.21 15:34

@unuděná taky mám školu a dokonce vyšší, než má vedoucí :mrgreen: ale místa prostě zatím!! U nás nejsou. Na pohovory chodím.

No, zkusím sluchátka :think:

• Citovat
  • Nahlásit
2794
16.9.21 15:34

Pochopila jsem, že asi nemáš děti. Tak můžeš studovat, udělat si nějaký kurz, naučit se něco nového a zabít dvě mouchy jednou ranou - zaměstnat hlavu a zvýšit šanci najít si lepší práci.

Příspěvek upraven 16.09.21 v 15:36

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.9.21 15:35

@unuděná Jinak já dělám to, že hledám s čtečkou produkty, založil, předám. Tím to končí. Nic nebalim, nestitkuji.

Případně naopak ještě naskladnuji zboží

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.9.21 15:36

@Jahru Hmm, díky, ale v práci opravdu čas studovat nemám. A teď budu ráda když po práci se zase budu snažit držet aspoň sportu. Ten mi dost pomáhal jak na postavu tak i na mozek.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat