Mravenci

Napsat příspěvek
Velikost písma:
KW
279
25.11.15 13:41
@Proto02 píše:
Domečky sezónní jsou, protože normální mravenec v zimě chrápe. Nikoli však faraón, ty jsou pěkně doma v teple. Zkus proklikat tohle:
http://www.zbozi.cz/hledani/?…
Jinak já jsem určitě kupovala v Tetě v Polabinách, zkus tam zavolat, buď mají nebo seženou, jsou šikovní a ochotní.

Díky, zkusím to a nebo se to asi dá takhle přes internet objednat. V DM a Rossmannovi mají prd :D ale ani v tetě na třídě míru nic nemají.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7
8.4.16 09:26

Holky, obnovuji diskuzi o mravencích. Ten zmíněný přípravek Lafarex - ničí to i klasické mravence? Protože já si nejsem jistá, co to doma vlastně máme. Jsou takoví světle hnědí, ale měří čtyři centimetry, takže nejsou úplně mrňaví. zas na druhou stranu přes den je skoro nevidět, jen jednoho sem tam. ale v noci jich na lince je hodně. takže nevím, jestli to jsou normální nebo faraoni, proto chci koupit ten lafarex, ale účinkuje to i na normální, kdyby to náhodou nebyli faraoni? zvláštní taky je, že mám otevřené kyselé rybičky - cukr - i práškový cukr a nikdy, ani v noci, jsem je tam nenašla,,tak nevím, po čem vlastně jdou. A včera v noci paranoia jak prase. sedím na záchodě (předtím jsem jich pár zamáčkla) a najednou mě něco kouslo do oka. letím k zrcadlu, oko celý červený a cítím, jako bych tam něco měla, ale mravenec nikde, ani se nic nevyplavilo. tak teď mám i strach, že v noci žerou oči nebo polezou na malýho s dcerkou, no hnus :-(

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
26716
8.4.16 09:52

@verenity fuj. Ctyrcentimetrovej mravenec uz je pekny hovado. Ja mam klasicky mravence doma kazdy jaro a zarucene pomaha mravenci bufet. Nazerou se a jeste si to na nozickach odtahaji domu a omatlaji s tim kralovnu a nazdar. Dva dny a je konec. Doporucuju. Zkus jestli to budou zrat i ty tvoje hovada :think:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
15659
8.4.16 10:29

Čtyřcentimetrový mravenec? Pokud vím, tak žádný druh v Čechách téhle velikosti nedosahuje :O

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3701
8.4.16 16:29
@verenity píše:
Holky, obnovuji diskuzi o mravencích. Ten zmíněný přípravek Lafarex - ničí to i klasické mravence? Protože já si nejsem jistá, co to doma vlastně máme. Jsou takoví světle hnědí, ale měří čtyři centimetry, takže nejsou úplně mrňaví. zas na druhou stranu přes den je skoro nevidět, jen jednoho sem tam. ale v noci jich na lince je hodně. takže nevím, jestli to jsou normální nebo faraoni, proto chci koupit ten lafarex, ale účinkuje to i na normální, kdyby to náhodou nebyli faraoni? zvláštní taky je, že mám otevřené kyselé rybičky - cukr - i práškový cukr a nikdy, ani v noci, jsem je tam nenašla,,tak nevím, po čem vlastně jdou. A včera v noci paranoia jak prase. sedím na záchodě (předtím jsem jich pár zamáčkla) a najednou mě něco kouslo do oka. letím k zrcadlu, oko celý červený a cítím, jako bych tam něco měla, ale mravenec nikde, ani se nic nevyplavilo. tak teď mám i strach, že v noci žerou oči nebo polezou na malýho s dcerkou, no hnus :-(

Návnadu Lafarex - výrobce uvádí, že to žerou jen faraoni. Ale faraoni jsou jen v panelácích, v teple a suchu. My máme starý dům, paneláku se to nepodobá ani náhodou. Mravenci vypadají jako kříženci - jsou menší než normální, ale o chlup větší než faraoni, jsou tmavě rezavý, ne světlý. Nejdou na cukr, ale na maso, kočičí granule…A žerou tuhle návnadu. Tak si vyber.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7
15.4.16 11:15

@Berousik :-D já se spletla. samozřejmě že čtyři milimetry :-D každopádně ten bufet zkusím, jestli po lafarexu nechcípnou. opravdu nevím, co to je za druh. chovaj se víc než divně…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7
15.4.16 11:16

@Proto02 Hmm, no, koupila jsem to a uvidíme. zatím nevypadá, že by si těch sáčku nějak všímali… ale kúra lafarexu je podle příbaláku celkem zdlouhavá. no… uvdidím co bude před topnou sezónou. vyrojili se na jaře, takže to ti debilní faraoni asi fakt nebudou…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5199
15.4.16 11:26

Taky mě trápí mravenci. Máme je v koupelně - hádám, že centrálu mají pod sprchovým koutem (máme keramickou mísu zapuštěnou do země), chodí tam skrze prožranou dírku ve spárách mezi dlažbou. Koupila jsem na rady zdejších od fy Bayer ty domečky s návnadou, tak uvidíme. Prej se nemají hubit ručně, aby si ten sajrajt jedovatej donesli pěkně až do hnízda. Ale dneska jsem musela setřít parním mopem, tak je možný, že to nějakej chudák odnesl. Mimochodem, když to v koupelně projedu tím parním mopem, docela dlouho se žádnej neukáže. Trochu sadisticky jsem si dala páru extra u toho vchodu do jejich bejváku, tak uvidíme. Ale už mě štvou několik let. Včera jsem nějakýho mravence viděla i u odp. koše. Tam nevím, jak to udělat s nástrahou. Máme lezoucí batole… :think: Asi budeme muset koš vynášet denně.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
26716
15.4.16 11:44

@Pinkie k tomu kosi to dej, kdyz bude dite spat, pujdete ven atd. To staci, vzdy treba na hodku. A na noc. Oni se nazerou a odnesou si to domu a pohostej kralovnu :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
26716
15.4.16 11:57

Tento mam a fakt behem par dnu je pokoj

http://www.pasti.cz/…ufet-82-html

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
15659
15.4.16 12:10

@verenity jsem z toho čtyřcentimetrového hovada měla noční můru, už takhle mám z mravenců panickou hrůzu, natož z takového kusance :D to by bylo velké jako sršeň :D

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3701
15.4.16 17:22
@verenity píše:
@Proto02 Hmm, no, koupila jsem to a uvidíme. zatím nevypadá, že by si těch sáčku nějak všímali… ale kúra lafarexu je podle příbaláku celkem zdlouhavá. no… uvdidím co bude před topnou sezónou. vyrojili se na jaře, takže to ti debilní faraoni asi fakt nebudou…

Z těch sáčků to musíš vysypat, myslím že to v návodu je, ne? Já to dávám do takových plastových krmítek od jiného přípravku, aby mi to nevzaly náhodou kočky. Ale stačilo by to dát i pod malý šálkový talířek vzhůru dnem. Mravenci se tam dostanou, ale bude to chráněné. A musíš jim to dát do místa kde jsou, nebo kudy jim vede cestička.
Jak to začnou žrát, nanosí to i královně, neotráví se, ta jen není plodná a tím vychcípají.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7
19.4.16 11:50
@Proto02 píše:
Z těch sáčků to musíš vysypat, myslím že to v návodu je, ne? Já to dávám do takových plastových krmítek od jiného přípravku, aby mi to nevzaly náhodou kočky. Ale stačilo by to dát i pod malý šálkový talířek vzhůru dnem. Mravenci se tam dostanou, ale bude to chráněné. A musíš jim to dát do místa kde jsou, nebo kudy jim vede cestička.
Jak to začnou žrát, nanosí to i královně, neotráví se, ta jen není plodná a tím vychcípají.

psali „odstřihnout rožek a sáček izolepou instalovat tam, kde se vyskytují“… takže to splní stejný účel, bych řekla. pootevřela jsem jim to, aby měli snazší cestu… nejhorší je, že já prostě vyloženě cestičky nikdy nevidím. oni jsou jen po dvou, třech. vždy na stejných místech… bojím se, že se jich nikdy nezbavím.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7
19.4.16 14:21

@Proto02 Aaa, pozor, tak jsem u jednoho pytliku s Lafa našla mrtvé mravence. můžu teda soudit, že to nejsou faraoni, když je to zabíjí? :-D

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3701
19.4.16 18:15
@verenity píše:
@Proto02 Aaa, pozor, tak jsem u jednoho pytliku s Lafa našla mrtvé mravence. můžu teda soudit, že to nejsou faraoni, když je to zabíjí? :-D

To spíš zdechli leknutím, nudou nebo stářím :D. Lafarex takto jedovatý není pro žádné mravence, jen způsobí neplodnost.
Myslela jsem že jsi dala celý ten sáček, jestli jsi to trochu otevřela, mělo by to být ok. No, jestli do toho nelezou a nežerou to, pak to nebudou faraoni ani jejich nějaké zpotvořeniny co mám doma já. Obyčejný mravenec prý tu návnadu nebere, nemá o ní zájem.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Breno poradna - podlahové krytiny

Ikona - Jiří Novotný

Jiří Novotný