MRI v nemocnici Brno - Černopolní

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mirenka
Kecalka 135 příspěvků 03.10.18 11:02
MRI Brno Černopolní

Prosím, kdo jste byli s kojencem na MRI v dětské nemocnici v Brně, jak to probíhá? Na co se mám připravit? Nějaké vychytávky, co jste měli, co vám naopak chybělo? Jdeme za tři týdny, mám z toho docela obavy :think:

Reakce:
králíkovna
Ukecaná baba ;) 2076 příspěvků 03.10.18 11:38

S vlastním dítětem jsem tam nebyla, stačí, že jsem tam 5 let pracovala? Na jakým budete dd? To je dcela podstatný pro doporučení výbavy :-) Jeden den vás přijmou, sepíšu se paíry, dělá se to v narkoze, ale to asi víte. Navečer příjde anesteziolog a předepíše oblbováky, určí čas posledního jídla a pití. U kojenců se oblbováky dávají ve formě sirupu. Pokud bude mít napíchnutou žílu, dostane infuzi na zavodnění, pokud ne, buˇˇd ji napíchnou na magnetu po uspání neb ji nenapíchnou vůbec, to podle stavu dítěte, délce lačnění a podobně. Na vyšetřovnu MR můžete dítě doprovodit, pojede s postýlkou. Trvá o cca 20 min, můžete si zajít na kafčo, pak dítě převezou zpět na odd, poslední dobou se dávají kojenci na cca 2 hodiny po narkoze na jipku, jsou tam líp sledovaní, je to pro sichr. Na jip můžete taky být u lůžka, pak vás vrátí na odd, kde jste hospitalizovaní. Pití většinou 2h po CA, pokud nezvrací tak za další hodinu i jídlo. Jídlo i pití dostanete, pro dítě na odd, pro vás v jídelně v areálu, pro vás jídlo v den příjmu není. S sebou plínky, ubrousky, hračku, hygi potřeby pro sebe i dítě, může mít vlastní pyžamko, pro sebe papuče a pohodlný oděv

Mirenka
Kecalka 135 příspěvků 03.10.18 11:55

@králíkovna super, to je mnohem lepší ;) budeme na oddělení 4.
Díky moc. Syn je hrozný savec, tak doufám, že zvládne být bez kojení. Ale tam se dává premedikace už asi hodně dopředu, ne? Doma mi totiž v noci pije po dvou hodinách cca.
Ještě takový blbý dotaz, kolik pacientů bývá na pokoji?
Ještě jednou díky moc.

králíkovna
Ukecaná baba ;) 2076 příspěvků 03.10.18 13:30

@Mirenka na tom očním přesně nevím po kolika jsou, ale většinou bývají 2 max 3 děti. To lačnění bývá cca 6 hodin, premča se dává tak půl hodiny před odjezdem na vyšetření. Nevím, jak je starý, někdy povolí kojení 4h před CA nebo doušek čaje, to se domluvíte s anesteziologem. Jo a uspávají inhalačně, takže maskou na obličej. Vše vám vysvětlí.

Mirenka
Kecalka 135 příspěvků 03.10.18 14:52

@králíkovna v té době už bude mít skoro 10 měsíců.
Tak uvidíme, snad to zvládne. Nebo spíš já :D
Díky za info :kytka:

Váš příspěvek
Reklama