Reklama

MRI v nemocnici Brno - Černopolní

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mirenka
Stálice 80 příspěvků 03.10.18 11:02
MRI Brno Černopolní

Prosím, kdo jste byli s kojencem na MRI v dětské nemocnici v Brně, jak to probíhá? Na co se mám připravit? Nějaké vychytávky, co jste měli, co vám naopak chybělo? Jdeme za tři týdny, mám z toho docela obavy :think:

Reklama

Reakce:

králíkovna
Ukecaná baba ;) 1993 příspěvků 03.10.18 11:38

S vlastním dítětem jsem tam nebyla, stačí, že jsem tam 5 let pracovala? Na jakým budete dd? To je dcela podstatný pro doporučení výbavy :-) Jeden den vás přijmou, sepíšu se paíry, dělá se to v narkoze, ale to asi víte. Navečer příjde anesteziolog a předepíše oblbováky, určí čas posledního jídla a pití. U kojenců se oblbováky dávají ve formě sirupu. Pokud bude mít napíchnutou žílu, dostane infuzi na zavodnění, pokud ne, buˇˇd ji napíchnou na magnetu po uspání neb ji nenapíchnou vůbec, to podle stavu dítěte, délce lačnění a podobně. Na vyšetřovnu MR můžete dítě doprovodit, pojede s postýlkou. Trvá o cca 20 min, můžete si zajít na kafčo, pak dítě převezou zpět na odd, poslední dobou se dávají kojenci na cca 2 hodiny po narkoze na jipku, jsou tam líp sledovaní, je to pro sichr. Na jip můžete taky být u lůžka, pak vás vrátí na odd, kde jste hospitalizovaní. Pití většinou 2h po CA, pokud nezvrací tak za další hodinu i jídlo. Jídlo i pití dostanete, pro dítě na odd, pro vás v jídelně v areálu, pro vás jídlo v den příjmu není. S sebou plínky, ubrousky, hračku, hygi potřeby pro sebe i dítě, může mít vlastní pyžamko, pro sebe papuče a pohodlný oděv

Mirenka
Stálice 80 příspěvků 03.10.18 11:55

@králíkovna super, to je mnohem lepší ;) budeme na oddělení 4.
Díky moc. Syn je hrozný savec, tak doufám, že zvládne být bez kojení. Ale tam se dává premedikace už asi hodně dopředu, ne? Doma mi totiž v noci pije po dvou hodinách cca.
Ještě takový blbý dotaz, kolik pacientů bývá na pokoji?
Ještě jednou díky moc.

králíkovna
Ukecaná baba ;) 1993 příspěvků 03.10.18 13:30

@Mirenka na tom očním přesně nevím po kolika jsou, ale většinou bývají 2 max 3 děti. To lačnění bývá cca 6 hodin, premča se dává tak půl hodiny před odjezdem na vyšetření. Nevím, jak je starý, někdy povolí kojení 4h před CA nebo doušek čaje, to se domluvíte s anesteziologem. Jo a uspávají inhalačně, takže maskou na obličej. Vše vám vysvětlí.

Mirenka
Stálice 80 příspěvků 03.10.18 14:52

@králíkovna v té době už bude mít skoro 10 měsíců.
Tak uvidíme, snad to zvládne. Nebo spíš já :D
Díky za info :kytka:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Britové mají nový idol. Proč Harry s Meghan nahradili Williama a Kate?

Od svatby prince Harryho a Meghan Markle neřeší Britové nic jiného než tuhle... číst dále >

Slováková si říká o článek sdílením „intimča“ ve vaně. Prý je to skandál. Není

Tomuhle se říká účelová provokace! Nela Slováková si s přítelem udělala... číst dále >

Články z Ona Dnes

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >