Reklama

Zlatý Stafylokok v nose

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MSM20
Zasloužilá kecalka 536 příspěvků 02.10.18 14:47
Zlatý Stafylokok v nose

Holky prosím o zkušenosti. Mám doma 6 leťáka, pořád trpěl hnisavou rýmou, následné opakující se záněty středouší. Jednou dokonce zánět měl tak daleko, že mu odstávalo ouško od hlavy a my museli být týden v nemocnici, neb doktoři měli podezření aby mu zánět nešel na mozkové blány. Do školky moc nechodil, byl více nemocný než zdravý. Jakmile udeřila změna počasí lehnul a následoval kolotoč ( 14 dní doma, pár dní ve školce a nanovo ) Před rokem a půl mu byla odebrána nosní mandle a my jsme si mysleli, že máme pokoj - omyl. Před třičtvrtě rokem mu z krevního obrazu zjistili malé množství bílých krvinek. Oslabený imunitní systém imunoložka řešila nasazením Imunoru, který měl brát dva měsíce ( jedna ampulka týdně ) Byly mu také provedeny výtěry, které ukázaly Zlatého Stafyho v nosu, který nikdo nechtěl řešit. Mudra mávla rukou, že je to v pořádku a normální flora, který má v nose každý.
Přes léto jsme měli klid, jenže před měsícem udeřila angína. I přesto že jsme šli k mudr. včas kdy nám řekla že angína je pouze počínající následně nasadila Antibiotika a po 5 dnech braní antibiotik se klukovi rozjel silný zánět v krku. Nicméně angína se nějak doléčila. A teď se doberu k věci. Předminulý týden kluk přestal chodit na jednu nohu, s tím že ho hrozně bolelo v oblasti kyčle. Následné sono na chirurgii ukázalo, že má vodu na kyčli. Takže klid na lůžku úplný zákaz na nohu šlapat a cpát do něho nurofen kvůli otoku, jinak se to léčit prý nedá. Nemocnice si vyžádala opět krevní obraz a veškeré výtěry z nosu, krku atd. Ukázalo se, že Zlatý Stafy je v nosu pořád, ale znění doktorky bylo stejné. Teď jsme byly na kontrole na chirurgii a tam dle výsledků řekli že bakterie v nose se musí přeléčit a že nožička se zlepšila jen o trochu, takže zákaz další 2 týdny chodit i sedět, může jen ležet.
Zaráží mě že mudra nechce tuto baktrii léčit, když vidí že kluk má neústále problémy a teď už dost závažné. Máte někdo zkušenosti prosím s touto bakterií. Já už jsem z toho našeho kluka bezradná. :,( :,( :?

Reklama

Reakce:

Tichošlápek
Extra třída :D 10022 příspěvků 02.10.18 14:53

Zlatý stafylokok se bezne vyskystuje u značné části populace. Pokud nepůsobí záněty sám o sobě, tak se to neřeší. Ovšem nam poslední rok děla peklo - neustale záněty, abscesy - dokonce hospitalizace. Pokaždé řezání, čistění, preleceni antibiotiky, chvíli klid a znovu. Problém je, ze úplně se ho proste nezbavíš. Já uz jsem ve stavu, kde desinfikuji každou ranku, mazu preventivně framykoin na každou podezřelou věc a zatím je chvíli klid. Mam ho já i děti. Těm jsem nasadila i Imunoglukan a probiotika, aby se posílila celková imunita a ten zlatý hajzlik neměl šanci. Tvoje dr postupuje normálně, protože na zlataka lék není. Taky bych mrkla do zprávy jak moc je rezistentní ;) některé jsou pěkné mrchy, měla bys tam mít takovou tabulku s přehledem antibiotik a reakci vašeho steru ;)

blumen
Hvězda diskuse 41105 příspěvků 02.10.18 14:56

@MSM20 pokud obtize necini, prelecit se nemusi. Ja jsem napriklad nosic.
Jestli nalez v nose souvisi s nalezem v kycli nedovedu posoidit.
Kazdopadne chirurg sam muze predepsat leky a nemusis to resit s detskou.

Safrik
Kecalka 180 příspěvků 1 inzerát 02.10.18 16:05

Me trapil v zaludku, prelecen a nevim o nem nekolik let..

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >