Zlatý Stafylokok v nose

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
MSM20
Zasloužilá kecalka 548 příspěvků 02.10.18 14:47
Zlatý Stafylokok v nose

Holky prosím o zkušenosti. Mám doma 6 leťáka, pořád trpěl hnisavou rýmou, následné opakující se záněty středouší. Jednou dokonce zánět měl tak daleko, že mu odstávalo ouško od hlavy a my museli být týden v nemocnici, neb doktoři měli podezření aby mu zánět nešel na mozkové blány. Do školky moc nechodil, byl více nemocný než zdravý. Jakmile udeřila změna počasí lehnul a následoval kolotoč ( 14 dní doma, pár dní ve školce a nanovo ) Před rokem a půl mu byla odebrána nosní mandle a my jsme si mysleli, že máme pokoj - omyl. Před třičtvrtě rokem mu z krevního obrazu zjistili malé množství bílých krvinek. Oslabený imunitní systém imunoložka řešila nasazením Imunoru, který měl brát dva měsíce ( jedna ampulka týdně ) Byly mu také provedeny výtěry, které ukázaly Zlatého Stafyho v nosu, který nikdo nechtěl řešit. Mudra mávla rukou, že je to v pořádku a normální flora, který má v nose každý.
Přes léto jsme měli klid, jenže před měsícem udeřila angína. I přesto že jsme šli k mudr. včas kdy nám řekla že angína je pouze počínající následně nasadila Antibiotika a po 5 dnech braní antibiotik se klukovi rozjel silný zánět v krku. Nicméně angína se nějak doléčila. A teď se doberu k věci. Předminulý týden kluk přestal chodit na jednu nohu, s tím že ho hrozně bolelo v oblasti kyčle. Následné sono na chirurgii ukázalo, že má vodu na kyčli. Takže klid na lůžku úplný zákaz na nohu šlapat a cpát do něho nurofen kvůli otoku, jinak se to léčit prý nedá. Nemocnice si vyžádala opět krevní obraz a veškeré výtěry z nosu, krku atd. Ukázalo se, že Zlatý Stafy je v nosu pořád, ale znění doktorky bylo stejné. Teď jsme byly na kontrole na chirurgii a tam dle výsledků řekli že bakterie v nose se musí přeléčit a že nožička se zlepšila jen o trochu, takže zákaz další 2 týdny chodit i sedět, může jen ležet.
Zaráží mě že mudra nechce tuto baktrii léčit, když vidí že kluk má neústále problémy a teď už dost závažné. Máte někdo zkušenosti prosím s touto bakterií. Já už jsem z toho našeho kluka bezradná. :,( :,( :?

Reakce:
Tichošlápek
Extra třída :D 10875 příspěvků 02.10.18 14:53

Zlatý stafylokok se bezne vyskystuje u značné části populace. Pokud nepůsobí záněty sám o sobě, tak se to neřeší. Ovšem nam poslední rok děla peklo - neustale záněty, abscesy - dokonce hospitalizace. Pokaždé řezání, čistění, preleceni antibiotiky, chvíli klid a znovu. Problém je, ze úplně se ho proste nezbavíš. Já uz jsem ve stavu, kde desinfikuji každou ranku, mazu preventivně framykoin na každou podezřelou věc a zatím je chvíli klid. Mam ho já i děti. Těm jsem nasadila i Imunoglukan a probiotika, aby se posílila celková imunita a ten zlatý hajzlik neměl šanci. Tvoje dr postupuje normálně, protože na zlataka lék není. Taky bych mrkla do zprávy jak moc je rezistentní ;) některé jsou pěkné mrchy, měla bys tam mít takovou tabulku s přehledem antibiotik a reakci vašeho steru ;)

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 42639 příspěvků 02.10.18 14:56

@MSM20 pokud obtize necini, prelecit se nemusi. Ja jsem napriklad nosic.
Jestli nalez v nose souvisi s nalezem v kycli nedovedu posoidit.
Kazdopadne chirurg sam muze predepsat leky a nemusis to resit s detskou.

Safrik
Kecalka 205 příspěvků 1 inzerát 02.10.18 16:05

Me trapil v zaludku, prelecen a nevim o nem nekolik let..

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Svoboda ze StarDance má tajemství. Proč nechce mluvit o přítelkyni?

Od poroty získal nejvíc bodů a vyslechl si jen slova chvály. Přesto nakonec... číst dále >

Udata Soukup brání svou paní: Jdi do pr*ele, vzkázal „zlořádovi“ Novotnému

Středověk je sice dávno za námi, na událostech uplynulých dní se jasně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >