Mrtvá ruka ve spánku

45
29.7.21 20:18

Mrtva ruka ve spánku

Krásný večer :kytka:
Chtěla bych se zeptat, zda tu někdo nemá zkušenosti s “mrtvou” celou rukou ve spánku? Nejedná se o přeležení ruky.. Odhadnu si říct, že každý druhý den se probudím s “mrtvou” rukou, když spím na zádech, kterou mám nad hlavou.. většinou se jedná o pravou ruku. Je to hrozný pocit, že si musím vždy pomoci tou, kterou cítím, abych si ji dala dolu.
Je pravda, že když si třeba zaplétám vlasy, tak dlouho nevydržím mít ruce nahore..
:nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9794
29.7.21 20:21

Se ti odkrví no. Nedávej si ji za hlavu a máš po problému.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24560
29.7.21 20:25

Když dáváš ruku nad hlavu, tak se odkrvi no, nic divného, nedavej ji nahoru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
513
29.7.21 20:36

JDE o přeleželou ruku, když si tok krve přerušíš tím, jak ji máš nad hlavou. Nedávej si ruku nad hlavu 👍

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
112
29.7.21 20:50

Mne se to taky obcas stava (dost nahodne, normalne s rukou nad hlavou nespim) a celkove dost trpim na brnici, odkrvene ruce, ale nic s tim nedelam.. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.7.21 21:04

Může to být od páteře. Nechci strašit, ale mně se přesně takto projevily degenerativní změny na páteři, konkrétně spondylóza. Když je jakoby zmáčknutá plotýnka, která může zasahovat do páteřního kanálu a první příznaky právě mohou být brnění nebo znecitlivění prstů nebo celé ruky hlavně při ležení na zádech, takto mi to vysvětlil lékař. Samozřejmě je to pouze má zkušenost, ale myslím, že bys pro klid duše měla zajít za rehabilitačním lékařem, aby tě vyšetřil a udělal rtg páteře. Když se to podchytí včas, dá se to řešit cvičením - odstraní to příčinu, často je to v mladém věku právě ochablost svalů a nevhodné návyky, tím se páteř příliš zatěžuje. Nevím, kolik ti je let, mně ještě nebylo 30 a já jsem to právě měla z této příčiny.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.7.21 21:06

Aha, teď čtu, že máš ruku za hlavou. Tak to bude nejspíš tou blbou polohou. Mně to dělalo když jsem měla ruce normálně podél těla, vzbudila jsem se vždycky s hrozným brněním prstů a ruky

• Citovat
  • Nahlásit
2108
29.7.21 21:19

Mne se to taky obcas stane :lol: normalne spim na boku nebo brise, ale jednou za mesic se vzbudim, lezim na zadech a levou ruku za hlavou :lol: kdyby mi ji nekdo ufiknul, tak o tom ani nevim, ale potom to je labuzo :lol: jednou se mi dokonce podarilo spat s obema rukama nahoru a kdybys videla tu komedii, kdyz sem bezela na akutni curani. Clovek si pak nemuze zvednout ani prkynko :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
746
29.7.21 21:27

Tyjo to je rada nad zlato nedavet ruku nad hlavu…. Ja teda kdyz spim, tak si to teda neohlidam, jak na to? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
940
29.7.21 21:32
@peta1003 píše:
Mne se to taky obcas stane :lol: normalne spim na boku nebo brise, ale jednou za mesic se vzbudim, lezim na zadech a levou ruku za hlavou :lol: kdyby mi ji nekdo ufiknul, tak o tom ani nevim, ale potom to je labuzo :lol: jednou se mi dokonce podarilo spat s obema rukama nahoru a kdybys videla tu komedii, kdyz sem bezela na akutni curani. Clovek si pak nemuze zvednout ani prkynko :lol:
:D pobavilo.
Hele jinak asi prkýnko si nezvedáš, ne? :D
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1066
29.7.21 21:37

Taky se mi to sem tam stane. Ale jak tomu zabránit, nevím. Leda říct spoluspícímu, ať ti tu ruku dá podél těla, když se náhodou vzbudí.

V každém případě bych za tím nehledala žádnou diagnózu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2108
29.7.21 22:15

@nototo ja myslela to viko od prkynka, ktery davame doma furt dolu :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
848
30.7.21 06:44
@Anonymní píše:
Může to být od páteře. Nechci strašit, ale mně se přesně takto projevily degenerativní změny na páteři, konkrétně spondylóza. Když je jakoby zmáčknutá plotýnka, která může zasahovat do páteřního kanálu a první příznaky právě mohou být brnění nebo znecitlivění prstů nebo celé ruky hlavně při ležení na zádech, takto mi to vysvětlil lékař. Samozřejmě je to pouze má zkušenost, ale myslím, že bys pro klid duše měla zajít za rehabilitačním lékařem, aby tě vyšetřil a udělal rtg páteře. Když se to podchytí včas, dá se to řešit cvičením - odstraní to příčinu, často je to v mladém věku právě ochablost svalů a nevhodné návyky, tím se páteř příliš zatěžuje. Nevím, kolik ti je let, mně ještě nebylo 30 a já jsem to právě měla z této příčiny.

Mám to podobně, jediné co pomáhá je cvičení a občasný zákrok dobrého fyzioterapeuta. Ruka se nemůže jen tak odkrvit, když ji máš v leže nad hlavou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18053
30.7.21 08:44

Zajdi za rehabilitačním lékařem, ať posoudí jestli je to svalovými dysbalancemi a pošle tě na fyzioterapii, nebo k tomu potřebuješ ještě neurologické vyšetření.

A pak tedy zajdi na fyzio, nech si vysvětlit ergonomii spaní, jak tedy upravit postel tak, aby ti co nejméně poškozovala motorický systém a nech si navrhnout sérii cvičení pro tvoje konkrétní svalové dysbalance a cvič.

pokud máš pravidelně každý den několik hodin ruku špatně prokrvenou a inervovanou, tak to samozřejmě v dlouhdoébm hledisku může dost poničit funčnost té ruky… Takže to řeš, dokud to není závažný problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat