Mrzí mě nezájem prarodičů

Anonymní
12.7.21 20:14

Mrzí mě nezájem prarodičů

Už jsem celkem smutná z chování rodiny. Bohužel máme ještě všechny prarodiče pracující, jako je to náš problém, že jsme si pořídili děti, nejsou samozřejmě povinni nám je hlídat. Ale prostě mě mrzí ten nezájem. Přece zvednout telefon a chvíli se zajímat až tak moc sil nestojí. Akorát jedna babička by se přetrhla, té je mi zase hloupé dávat děti na hlídání, protože má hodně náročnou práci. Ale vidím, že to jde, že stačí chtít. Ale ostatní přijdou ve 2 domů a nemají čas prostě nikdy. Ani když se ptám, jestli můžeme s dětmi přijet na kole a šli by s námi třeba na zmrzlinu. Ne, musí jít zrovna na zahrádku. :roll: Dnes se naši vehementně zajímali, kdy bude oslava starší dcery. Už jsem se nazlobila a vyjela, že oba pracujeme, do toho malé děti a dům a že pokud přiloží ruku k dílu, budu péct na oslavu, ale jinak se mi ani žádná žranice chystat nechce, upřímně. No koukali a nic, prý teď budou něco opravovat. :zed: Netvrdím, že stárnoucím rodičům potřebuju nacpat své děti každé odpoledne, ale tak přece potřebují i jiné zážitky a vztahy než s mámou, ne? Bohužel se s tím setkávám ve svém okolí snad ve všech rodinách. To nám tady pomalu roste generace, která si ty vzpomínky s prarodiči fakt ani nemá z čeho vytvořit. Je to škoda. Máte to také tak? :zed:

Příspěvek upraven 12.07.21 v 20:21

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22454
12.7.21 20:21

Nemame, máme pracující všechny prarodiče (máme teda troje- mojí mamku, babičku staršího syna od ex a rodiče současného manžela), ale můžou se přetrhnout a kolikrát se pomalu i hádají, kdy si kdo vezme dítě. Zas opacny extrém, já syna pomalu ani nevidím, protože ho pořád někdo chce. I prarodiče bydlící 600km daleko denně volají a jak je nějaká dovolená, hned si berou děti nebo přijedou. Kolikrát mě to teda až štve, že se angažují až moc, ale když to vidím, lepší hodně než nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11499
12.7.21 20:21

Tak ta oslava má být pro dceru ne? Tak proč vyjíždíš, aby přiložili ruku k dílu? Zbytečně hledáš problémy tam, kde nejsou :think: Ty jsi na ně naštvaná, a oni to ani v nejmenším netuší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5563
12.7.21 20:25

Babičky, dědečkové, to je dnes vzácnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1187
12.7.21 20:28

Taky mame oboje prarodice pracujici. Nasi si berou dvouletacku pravidelne 1 za 14 dni na cely den, tchyne je uplne bez zajmu. Oslavy delam sobe, manzelovi i dceri a to svatky i narozeniny pro celou rodinu - kdyz chystam, stara se manzel.
Ja nevim, chapu, ze kazdy mame svuj zivot a nejak ho chceme zit.
Na druhoh stranu je fakt, ze kdyz potrebuju na urad nebo k doktorovi a manzel je mimo, tak mamka nikdy nerekne ne. Na druhou stramu jsou velkou část roku v zahraničí, tak se na to 100% spoléhat nemůžu. A spolecne vylety nebo navstevy jsou ok.. teda zase u nasich, tchyne to bojkotuje, ale naucila jsem se to neresit.
Edit a doplneni: ja jsem jako mala mela taky pracujici babicky q dedecky, takze zadny velky hlidani a prazdniny se moc nekonaly - zijeme vsichni, zazitky spolu taky mamr a mame se radi. Jen v sobe nemam zakorenene odkladani deti k babicce.

Příspěvek upraven 12.07.21 v 20:29

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20903

Tak já ti nevím, malý děti, pracující rodiče, barák a prarodiče co se nezajímají má spousta lidí :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12784

Ja mam na deti u babicek „poradnik“.

Ale v tve situaci bych asi zkusila najit nejakou pani, ktera nikoho nema a muzete si delat radost navzajem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.7.21 20:30
@arinecka píše:
Tak ta oslava má být pro dceru ne? Tak proč vyjíždíš, aby přiložili ruku k dílu? Zbytečně hledáš problémy tam, kde nejsou :think: Ty jsi na ně naštvaná, a oni to ani v nejmenším netuší.

Tak oslavu pro dceru s kamarády si samozřejmě nachystám, ale povinně sedět s prarodiči nad dortem a okřikovat děti, které to nebaví, to se mi už ani nechce absolvovat. Nebo se věnovat dětem a hostit prarodiče? A proč vlastně. Zájem z jejich strany teda nevidím žádný. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
662
12.7.21 20:30

Nechápu, proč jsi vyjela? Babička se ptala, protože asi chtěla jít popřát. Kdo by měl pořádat oslavu tvých dětí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11229
12.7.21 20:31
@Anonymní píše:
Tak oslavu pro dceru s kamarády si samozřejmě nachystám, ale povinně sedět s prarodiči nad dortem a okřikovat děti, které to nebaví, to se mi už ani nechce absolvovat. Nebo se věnovat dětem a hostit prarodiče? A proč vlastně. Zájem z jejich strany teda nevidím žádný. :nevim:

A to, že se zajímají o narozeniny dcery jako zájem nebereš? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20903
12.7.21 20:32
@Anonymní píše:
Tak oslavu pro dceru s kamarády si samozřejmě nachystám, ale povinně sedět s prarodiči nad dortem a okřikovat děti, které to nebaví, to se mi už ani nechce absolvovat. Nebo se věnovat dětem a hostit prarodiče? A proč vlastně. Zájem z jejich strany teda nevidím žádný. :nevim:

smiř se s tím že je vaše děti nezajímají no tak se s tím nauč žít a budeš mít klid na dušičce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22276
12.7.21 20:35
@Anonymní píše:

A jak si to tedy představuješ? Že za tebe tu oslavu někdo přichystá? Ty jsi máma, tak se starej. A bohužel je taková doba, že prarodiče nejsou v důchodu, ale musí chodit do práce. A jestli mají zájem starat se o vnoučata je dost individuální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10884

Moje babička šla do důchodu těsně po padesátce, moje máma maká ještě teď v 67 letech. To je patnáct let rozdíl. Dříve to bylo všechno jiné, prarodiče často bydleli v blízkosti, měli spoustu času, nanejvýš si vzali děti na zahradu k domu nebo na chatu. Dneska i ta starší generace chce odpočívat, byť aktivně a ne vždycky s sebou musí tahat vnoučata. Já je třeba chápu, vlastní děti vychovali a chtějí si to stáří užít podle svého. Dělat to, na co dříve neměli čas. Nevím, co od nich očekáváš, ale nenapadlo by mě chtít po někom, aby se podílel na přípravě oslavy narozenin mého dítěte. Jsem ráda, když si udělají čas a přijedou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
@maja45 píše:
Nechápu, proč jsi vyjela? Babička se ptala, protože asi chtěla jít popřát. Kdo by měl pořádat oslavu tvých dětí?
@boball píše:
A to, že se zajímají o narozeniny dcery jako zájem nebereš? :think:

Sorry jako, ale za zájem považuji zeptat se jak se dětem daří, co mají rády, co je baví a tak nějak se v tom orientovat. Ve vyšším levelu je vzít ven nebo na výlet. A ne se jednou do roka přijít podívat na dort. :think:

• Citovat
  • Nahlásit
438
12.7.21 20:39

Moje mamka má taky ráda svůj klid, a i když má čas tak hlídat nechce. Vyhovuje ji jen, když přijedeme všichni na oběd, i s manželem. Takže 3 roky co mám malou jsme s manželem nebyli ani jeden večer nikde sami :pocitac: ale co, já po ní nechci aby hlídala když nechce, její mínus

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat