Toxická matka

777
8.7.21 13:27

toxická matka

Ahoj všem :mavam:

Kdysi jsem sem už podobnou diskuzi dávala, ale nemůžu jí najít a potřebuji asi radu nebo alespoň názor někoho nezaujatého. Jde o mou matku…
Naši se rozvedli před 15ti lety, otec se o nás nikdy nezajímal a krom alimentů jsme ani nevěděli, že existuje. Máma tedy mě a mladšího bráchu vychovávala sama a bůhví, že to nebylo snadné. S penězi jsme vycházeli jen díky tomu, že ona měla dvě práce a i já chodila od 15 na brigády a starala se o bráchu. Ale vždycky jsem si jí strašně vážila, že i přes to všechno jsme nestrádali, dokázala nás vzít i k moři a byla super máma. Jenže jsme s bráchou vyrostli a začalo peklo. Brácha už je ženatý a mají miminko, já se ve vztazích plácám, ale teď jsem i šťastně zadaná. Tudíž ale na mámu už nemáme čas jako dřív, ačkoli prakticky každou neděli se scházíme u babi a máma nám denně píše. Je to únavné, ale pochopitelné. Je sama, chlapa nechce. Budiž.
Ale před lety začala i pít a je to čím dál horší. Kdykoli na ní nemáme čas nebo máme vlastní plány a nechceme o víkendu k babi, je strašný zle. Je schopná na nás naplivat neuvěřitelnou špínu, citově vydírat, nikdy nezapomene zmínit co všechno pro nás udělala a my jsme nevděční atd. V opilosti vytahuje i našeho otce, za kterým nás kdovíproč posílá nebo naopak připomíná, jak on se na nás vykašlal a ona nám všechno obětovala. Na bráchovo malého se neskutečně upnula, chodí k nim dvakrát týdně i víckrát, brácha už je z toho na prášky. Včera jsem si prcka vzala na chvíli ven a večer mi máma udělala neskutečnou scénu, že jsem jí nevzala s sebou. Opravdu, takový hnusoty co od vlastní mámy slýchám, to je neuvěřitelný. Ani nebudu raději zacházet do detailů…

A teď by mě zajímal váš názor. Co dělat, jak se k ní chovat. Na jednu stranu je mi jí líto, ale na druhou stranu- není jí ještě ani 50, je krásná ženská, chlapi po ní jdou. A nechce se mi ve 30+ neustále žít podle ní, bát se jít k bráchovi na návštěvu bez ní, den se jí neozvat atd…Přítel i manželka bráchy už toho mají plný zuby a ani se jim nedivím. Ale přesto mám kolikrát výčitky. Každoročně se třeba už tak od října řeší Vánoce, máma chce, abysme všichni byli u ní, protože „mámu máme mít jako naprostou prioritu“. A brácha samozřejmě chce být sám se svou rodinou a já sama s přítelem, se kterým spolu žijeme. Je to strašně na palici, přijde mi už i jako by měla nějakou psychickou nemoc…

Tak nevím, nějaké nápady? :)

A omlouvám se za sloh, ale tohle nešlo popsat dvěma větama :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
8.7.21 13:41

Matka se nezmění. Syndrom prázdného hnízda a neodpoutani se od potomků. Pořád vás bere jako děti a ne jako dospělé… Poridte ji psa třeba. Moje máti je podobná, i když ne high level jako vaše. A ji nezmenite… Proste ji přijměte takovou jaká je. A pokud to nejde, utnete kontakt. I když se třeba domluvíte na nějakých pravidlech, dlouho je respektovat nebude.

• Citovat
  • Nahlásit
777
8.7.21 13:43

Má kocoura…málo platný…já bych jí právě nerada odstřihla, máme jí rádi, je to náš jediný rodič. Ale tohle se prostě nedá :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.7.21 14:02

@Monikap3 pes co vyžaduje dlouhé vycházky. Třeba chrt. Kocour je k ničemu. Babcu na vychazku nepotřebuje.

• Citovat
  • Nahlásit
22455
8.7.21 14:07

Není ji ani 50 a tobě je 30+ to tě měla jako puberťačka ne? Možná tam bude problém, že krom vás dětí celý život neznala nic jiného a teď si se sebou neumí poradit. Nabídni ji odbornou pomoc, nebo že ji pomůžeš najít kamarádky, když teda nechce chlapa, aby nebyla sama ale zároveň aby nezdravě nevisela na vás dětech. Ono je to pro vás otravné, ale zas jestli fakt celý život obětovala vám, tak teď z vlastního nic nemá a nejspíš neví jak se sebou ve volnem čase naložit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2540
8.7.21 14:34

Je zavisla na svych detech, ale je mlada, tak by treba slo ji privest k nejakemu konicku. Prece jeste musi chodit do prace, tak ma i jine podnety. Horsi je to pak z duchodcema, kteri maji cas volat i xkrat denne. Citove vydirani znam a je to hnus. Na druhou stranu, jak ma clovek deti a vazne jim chte nechte musi dost obetovat, tak mam pro to o neco vetsi pochopeni, nez driv. Ale samo je to spatne. Zkusila bych ji brat na akce/vylety, kde muze potkat jine lidi a zazit neco, co ji muze chytnout. Zkusit nastavit nejaka pravidla taky asi neni spatne, ale pak musi byt clovek fakt prisny a trvat na dodrzovani, coz vuci vlastni matce neni urcite snadne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
238
8.7.21 15:55
@Kriss Tina píše:
Není ji ani 50 a tobě je 30+ to tě měla jako puberťačka ne? Možná tam bude problém, že krom vás dětí celý život neznala nic jiného a teď si se sebou neumí poradit. Nabídni ji odbornou pomoc, nebo že ji pomůžeš najít kamarádky, když teda nechce chlapa, aby nebyla sama ale zároveň aby nezdravě nevisela na vás dětech. Ono je to pro vás otravné, ale zas jestli fakt celý život obětovala vám, tak teď z vlastního nic nemá a nejspíš neví jak se sebou ve volnem čase naložit.

Já mám toxickou matku. Ty rozhodně ne, alespoň podle toho, co píšeš. To bys psala o hrozném dětství a ještě teď by ti z toho stály vlasy.
Souhlasím s tímhle příspěvkem. Máma žila vámi a prací. A teď se nudí a neumí si pomoct. (A korona také vztahům nepomáhá…) Tak když o vás dobře pečovala (sama píšeš, že to neměla lehké), tak byste jí to měli oplatit.

A babička a vnoučata patří k sobě. Oni jsou pro ni velkou radostí a ona je tu proto, aby je trošku rozmazlila. Na to jsou babičky a dědečkové. A že chce držet rodinu pohromadě je jen dobře. To dělala má milovaná babička. Po její smrti si už bratranci a sestřenice (její vnoučata) ani nepopřejí k Vánocům, natož aby se setkali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1002
8.7.21 18:21

Zkus mamince,,ukazat,, i svet kolem bez vas… nejake kurzy, welnes pobyt, kulturu atd proste at potkava nove lidi a treba najde nejakou partu ci konicek, co by ji bavil… kdyz bude mit vybiti jinde, tak nebude na Vas uz tolik casu. A se psem souhlasim, pokud tedy k tomu ma vztah…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
147
8.7.21 19:58

Tak jestli pije, jde to na ni asi i videt, tak o zadneho chlapa nezakopne, ale teda stejne zadneho nechce, no a co jeji kamaradky? Ma nejake?
Nema vas co vydirat a nesmite si to nechat libit.Mama by se mela lecit(z toho piti).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat