Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Zdravím holky… Na moje trápení asi žádná ráda není, ale nemám si s kým promluvit, tak snad mi pomůže se aspoň vypovídat tady. Během víkendu, kdy jsem byla na rodinné oslavě jsem se od jedné známé (nebyla první a myslím ani poslední…) dozvěděla, že má sestra mě neskutečně promlouvá. Jsou to věci, které rozhodně nejsou pravdivé a můžou uškodit jak mě, tak i manželovi. Ví, že z nejbližší rodiny ji to nikdo neuvěří a ještě by mi to řekli, tak to zkouší na naše společné známé, o kterých si myslí, že se se mnou díky tomu asi přestanou bavit. Před rodiči se pretvařuje, jak mě má strašně ráda a sama si hraje na mladší sestřičku, které pořád ubližuji. Přitom já jí vždy vše říkám i píšu ve vší slušnosti, i když ona mi sprostě nadává. Jenže… Aktuální pomluvy se týkají i mého manžela a on to chce řešit. Že už opravdu přestřelila, když si vymýšlí takové lži… Ale já teď opravdu nevím co s tím, jelikož samozřejmě nemůžu přiznat, že to vím od známé
A když sestru obviní, tak to popře a zase bude hrát ublíženou, protože já jsem si to všechno vymyslela… A ano, jsme obě dospělé a doufala jsem, že nic takového nebudu muset nikdy řešit, ale bohužel jsem se m mílila.
děkuji všem, kteří mě trápení dočetli až do konce.
Se sestrou omezte styky a ať se to dozví i okolí, že spolu nejste v kontaktu. Pak budou vědět, že jsou její informace vymyšlené. Všechno má své meze a já bych nenechala nikoho ubližovat mé rodině. Tohle už není sranda, nevíš kdo těm výmyslům může uvěřit.
@Serpentini Ano, styky už jsem omezila a i rodičům řeknu, že si nepřeji, aby věděla cokoli z mého života… Bohužel jsem se dozvěděla, že to trvá už minimálně tři roky, jelikož mi zřejmě závidí, že žiju svůj život, tak jak chci a plním si své „sny“. Velice dobře se přetvařovala ale právě asi posledních 14 dní už jsem nějaké náznaky slyšela… A teď mi známá řekla, co vykládá.
Já blbá jsem se jí ještě svěřovala, to jak se ke mě chová jsem prehlizela, protože je to sestra… A ona vše obrátila proti mě a teď už i proti mému manželovi. Jenže kdo by takový podraz čekal od vlastní sestry! Akdo ví, komu všemu ty lži nakecala ![]()
Sestru bych konfrontovala a omezila styky. Pokud Tě pomlouvala u víc lidí (což tak většinou bývá), tak nebude vědět, odkud vítr vane. Je mi to líto.
@Elea9 a co by se stalo, kdyby věděla kdo ti to donesl? Normálně bych nechala manžela at si to s ní vyřídí ![]()
taky jsem se nedávno dozvěděla, že o mě lže bratrova manželka, no ještě více jsem omezila kontakt na uplné minimum a dávám si na ní teď velký pozor
pokud se dozvím další věci, tak to budu řešit…
Já se opravdu cítím jak největší kráva… Dělá ze mě tu největší chudinku, která nemá na nic peníze, bere si půjčky na rodiče a ještě tvrdí, že od rodičů žebram peníze, atd… Přitom jsem měla práci (teď jsem na MD), vše si platíme sami a ona v životě neměla stálou brigádu ani práci
. No a a toto jsou ještě ty „lepší“ lži. ![]()
@Anonymní píše:
@Elea9 a co by se stalo, kdyby věděla kdo ti to donesl? Normálně bych nechala manžela at si to s ní vyřídítaky jsem se nedávno dozvěděla, že o mě lže bratrova manželka, no ještě více jsem omezila kontakt na uplné minimum a dávám si na ní teď velký pozor
pokud se dozvím další věci, tak to budu řešit…
Upřímně doufám, že už ji teď hodně dlouho neuvidíme…
@Elea9
informace o rodině, proto anonym
Jestli chceš až se to děje dál, tak to můžeš přehlížet, dělat že nic a nebo ji to říct a snažit se to s ní řešit.
Jestli chceš aby to skončilo, tak spíš než omezit je lepší přerušit styk.
V rodině jsme měli to stejné. No skončilo to tak, že dotyčné to všichni věřili. Pomlouvala širokou rodinu. Nám se všichni vyhýbali, nekomunikovali s námi, šeptali si mezi sebou
A to nebyly věci co by se dali přehlídnout, jako např. co mě tak teď napadlo, že žena podvedla chlapa. Ale že díky té a té, umřela ta a ta. Že ukradla velké peníze a je vyšetřovaná policii apod.. lahůdky šly po okolí.
Takže jsme přerušili styky všichni.
Sousedi jsme zdravili, ale nebavili jsme se s nimi, protože oni se nám vyhýbali. Po nějaké době sousedé zjistili, že to asi nebude všechno pravda, když mi je pořád zdravíme a zjistili, že dotyčnou vyšetřuje policie (za něco co na nás provedla).
A po nějaké době, začali mluvit co vše jim dotyčná řekla, takže jsme jim po troškách servírovaly pravdu a oni se postupně začali omlouvat… Že ji věřili, ale trvalo to x let…
Já preferuju takzvaný PVC - přímý vyjádření citů. Takže bych za sestrou přišla a narovinu se jí zeptala, co jí na mě tak štve, že to nemůže řešit přímo se mnou a musí mě pomlouvat po okolí. Něco v tom smyslu, že si snad můžeme bez urážek a na rovinu říct pravdu do očí a nemusíme to ventilovat přes prostředníky, protože se to stejně nakonec k té druhé donese.
@Serpentini píše:
@Elea9 Nikdo nedokáže ublížit tolik jako vlastní „rodina“.
Tak to mas bohuzel pravdu..a byvaji tam ty nejhnusnejsi vztahy a podlosti a to nedej boze kdyz nekdo umre a resi se dedictvi…
@Elea9 píše:
Já se opravdu cítím jak největší kráva… Dělá ze mě tu největší chudinku, která nemá na nic peníze, bere si půjčky na rodiče a ještě tvrdí, že od rodičů žebram peníze, atd… Přitom jsem měla práci (teď jsem na MD), vše si platíme sami a ona v životě neměla stálou brigádu ani práci![]()
. No a a toto jsou ještě ty „lepší“ lži.
Přeruš úplně styky. Rodičům řekni, že si nepřeješ, aby jí o tobě podávali informace. Pokud to nepomůže, podej trestní oznámení pro šíření pomluv.