Babička, rada - nedá se s ní vydržet

Anonymní
9.7.21 14:37

Babička, rada

Nevím jak začít psát, ale aby jsem to nějak přiblížila. Tak mám dceru a její 5 let.

Když byla menší, šla jsem ještě studovat a naší řekli, že mi s ní pomůžu. Časem jsem si našla přítele, a to už začal problém, protože je róm.
Matka rómy nesnáší. A nechtěla mi dát ze začátku dceru kvůli němu. Dělala mi naschvály. Vzala mi občanku, pás, aby jsem se nemohla dostat do ČR. ( Já jsem Slovenka). Nebo přišla před byt kde jsme předtím bydleli a říkala, že malá je hodně nemocná, že musím domu. Když jsem přišla malá byla ok.
Aby jsem tohle víc přiblížila. I přítel i já pracujeme, máme v pronajme dům a hezký si žijeme. Bohužel jsem se nedokázala branit a k maly jsem chodila každé dva týdny na Slovensko a zpátky, máma nějak pochopila, že nemá šanci nám náš vztah rozbít tak jsem si malou brala,,na prázdniny" ke mě. Měla jsem i psychoterapie z toho protože jsem nedokázala vzít malou a utéct.
Máma si malou bere a brala kdy chce, chtěla, dělá sní co chce a moje slovo neplatí.
Po tom všem jsou už 4 roky, teď je to tak že malou si beru nastalo ke mě. Nechci chodit hore dolů když malá má být s matkou ne s babičkou. Pak mi vyměnila její rodný list za kopii aby jsem nemohla vybavit přechodný pobyt.) A co tím chci říct, teď příští týden odcházíme a na SK bezemne už nepůjde a máma dělá problémy. Buď pláče, nebo vykřikuje, pak mě uráží, k bráchovi se taky moc hezky nechová. Tata ten vše jen potvrdí, svůj názor nemá. Řešila jsem to vše už i s víc lidmi a řekli jen, ať odejdeme a postupně ztrácíme kontakt.. pokud mi chcete tady napsat, že já jsem ta špatná, že jsem se nechovala.. nemyslim si, šla jsem jen studovat a máma si malou přivlastnila a nechce aby ji vnučku vychovával Rom..( to říkala před 3 lety, vztah je už lepší ale ne taky jaký by měl být )
Nebyla taková, je to máma a já nechci se nějak blbé bránit ( přes soudy a tak) jen už fakt nevím co dělat. Jsem teď na SK na dva týdny a už mám všeho dost každý den hádky. Dělá hodně blbych věci uráží že mám nadváhu, malý říká třeba dej máme jen jeden kousek pizzy protože ona to nemusí jíst.. nebo když jsme si šli sednou to baru večer tak jsem řekla že malá nepůjde a ona ji stejně oblékla a vzala. Bratr je vysokoškolák a vejde mu do pokoje když tam má přítelkyni bez klopání.. nebo mě potřebuje o všem poučovat. Je to sní šílený celkové nedá se s ní vydržet.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7375
9.7.21 14:41

Prosimtě a ty jsi nesvéprávná? Vem svoje dítě a zdrhej. Nechápu jak můžeš někde nechat svoji dceru, a brát si ji „na prázdniny“ 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9886
9.7.21 14:45

Odstěhuj se a neřeš to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
410
9.7.21 14:47

Tak ty jsi matka. Babička ji má jak? Pěstounka? Jestli na ni nemá „papír“, tak přece nemůže nic, ne? Se odstěhuj s dcerou do ČR. Její bio otec je kde?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14186
9.7.21 14:50

Ty máš omezená práva k dítěti?
Jak ti mohla sebrat doklady?
Utíkej!! A podle popisu budete šílená rodinka. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3538
9.7.21 14:59

Ty už jsi sem psala, že jo? Předchozí odpovědi ti nestačily? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30998
9.7.21 15:11
@Anonymní píše:
Nevím jak začít psát, ale aby jsem to nějak přiblížila. Tak mám dceru a její 5 let.Když byla menší, šla jsem ještě studovat a naší řekli, že mi s ní pomůžu. Časem jsem si našla přítele, a to už začal problém, protože je róm.
Matka rómy nesnáší. A nechtěla mi dát ze začátku dceru kvůli němu. Dělala mi naschvály. Vzala mi občanku, pás, aby jsem se nemohla dostat do ČR. ( Já jsem Slovenka). Nebo přišla před byt kde jsme předtím bydleli a říkala, že malá je hodně nemocná, že musím domu. Když jsem přišla malá byla ok.
Aby jsem tohle víc přiblížila. I přítel i já pracujeme, máme v pronajme dům a hezký si žijeme. Bohužel jsem se nedokázala branit a k maly jsem chodila každé dva týdny na Slovensko a zpátky, máma nějak pochopila, že nemá šanci nám náš vztah rozbít tak jsem si malou brala,,na prázdniny" ke mě. Měla jsem i psychoterapie z toho protože jsem nedokázala vzít malou a utéct.
Máma si malou bere a brala kdy chce, chtěla, dělá sní co chce a moje slovo neplatí.
Po tom všem jsou už 4 roky, teď je to tak že malou si beru nastalo ke mě. Nechci chodit hore dolů když malá má být s matkou ne s babičkou. Pak mi vyměnila její rodný list za kopii aby jsem nemohla vybavit přechodný pobyt.) A co tím chci říct, teď příští týden odcházíme a na SK bezemne už nepůjde a máma dělá problémy. Buď pláče, nebo vykřikuje, pak mě uráží, k bráchovi se taky moc hezky nechová. Tata ten vše jen potvrdí, svůj názor nemá. Řešila jsem to vše už i s víc lidmi a řekli jen, ať odejdeme a postupně ztrácíme kontakt.. pokud mi chcete tady napsat, že já jsem ta špatná, že jsem se nechovala.. nemyslim si, šla jsem jen studovat a máma si malou přivlastnila a nechce aby ji vnučku vychovával Rom..( to říkala před 3 lety, vztah je už lepší ale ne taky jaký by měl být )
Nebyla taková, je to máma a já nechci se nějak blbé bránit ( přes soudy a tak) jen už fakt nevím co dělat. Jsem teď na SK na dva týdny a už mám všeho dost každý den hádky. Dělá hodně blbych věci uráží že mám nadváhu, malý říká třeba dej máme jen jeden kousek pizzy protože ona to nemusí jíst.. nebo když jsme si šli sednou to baru večer tak jsem řekla že malá nepůjde a ona ji stejně oblékla a vzala. Bratr je vysokoškolák a vejde mu do pokoje když tam má přítelkyni bez klopání.. nebo mě potřebuje o všem poučovat. Je to sní šílený celkové nedá se s ní vydržet.

ty tu píše nejméně podruhé a pořád to samé

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21491
9.7.21 15:28

Chudák dítě, vyrůstat mezi takovýma dementama :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8653
9.7.21 15:34

Já tě neznám, ale mám pocit že sis na začátku šla užívat, dala si dítě mámě,, a prostě ti v té době navadil tak malý kontakt.. ted holka rostě a měníš názor to je vše..
Už ta věta jak tě někde volala, že je dítě nemocné že máš jít domů..
Jiná máma, by byla ráda, že dítě nemocné neni, ty zase řešiš nejakou tahanice, a si naštvaná, že si musela přijet, že mu nic neni..
Nemyslím si že je to tak u tebe čisté jak píšeš… Otázka je jak si dlouho potřebobala pohlídat, a jak dlouho si toho jenom využívalaa mezitím sis třeba užívala nějakou zábavu s partnerem.
Kdyby byla máma tak hrozná, tak nevěřím, že půjdeš jen tak někde studovat a pohodě to takto táhnete několik let..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24525
9.7.21 15:34
@terien píše:
Chudák dítě, vyrůstat mezi takovýma dementama :(

ale dyk samí vysokoškoláci to jsou ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
400
9.7.21 15:42

Mně tedy také přijde že zakladatelka si dítě odložila k matce jelikož se jí nehodilo do foroty a teď má najednou zájem, po tom co malou máma vypiplala… Kdo jí ty roky krmil, prebaloval, utiral zadek? Máma že, zatímco ty jsi se někde flakala… A teď se divíš??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
681
9.7.21 15:44

Zadržuje-li ti matka doklady, zavolat policii a oni dohlídnou na to, aby ti je vydala. Nebo vem dítě, zajisti si bydlení, neříkej nikomu z rodiny kam jdeš a pak si požádej o nové doklady - jak o rodný list dítěte, tak o svou občanku případně pas. To záleží, jak urputná tvoje rodina je.
A ozvi se jim, až budeš mít pocit, že to zvládneš. Maminka je pěkný generál a koukám všichni šlapou podle ní…tak bych si dala od ní pár let pauzu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11576
9.7.21 15:44
@Anonymní píše:
Nevím jak začít psát, ale aby jsem to nějak přiblížila. Tak mám dceru a její 5 let.Když byla menší, šla jsem ještě studovat a naší řekli, že mi s ní pomůžu. Časem jsem si našla přítele, a to už začal problém, protože je róm.

Cože? Ty jsi nesvéprávná? Jak že ti máma sebrala dceru a nechtěla ti jí dát? Jak ti mohla sebrat doklady? Já to celý nějak nechápu :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
681
9.7.21 15:45
@Layana píše:
Mně tedy také přijde že zakladatelka si dítě odložila k matce jelikož se jí nehodilo do foroty a teď má najednou zájem, po tom co malou máma vypiplala… Kdo jí ty roky krmil, prebaloval, utiral zadek? Máma že, zatímco ty jsi se někde flakala… A teď se divíš??

Diví se čemu…že jí matka sebrala rodný list dítěte? I kdyby se flákala a odložila dítě k rodičům, její matka jedná protiprávně a nějaké dohady jsou naprosto k ničemu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8653
9.7.21 15:46

Já bych to videla takto.. Někde si šla, studovala, ale cos i budem, užívala sis, večerního života, neříkej, že ne, bary, disco,, opravdu si přijela pokaždé domů az dítětem a nebo si to i rušila, dkyž sis pak našla nového partnera.
To musíš vědět sama, co si s tebou máma zažila.. Vždycky to má dvě strany, a docela by mě zajímal pohled i mámy, když tě msuela domů tahat na nemoc dítěte. :nevim: Špatná nebudeš, to nepíšu, ale podle mě na to jdeš dost blbě, prvně bych poděkovala mámě za staráni a řekla ji, že už se cítítš na tom, aby ses sama postarala o dceru..
To co popisuješ bych dítě as inedala anijedné z vás takové nervy u jedné, druhé, co si řeknete uděláte

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat