Mudr. Zlamal a NT screening

4069
15.7.13 11:50

Mudr. Zlamal a NT screening

Ahoj holky dlouho mi to jiz lezi v hlave jsem tedka ve 12 tt a chci se zeptat zda jste absolvovali nekdo nt screening u mudr. Zlamala. Minule jsem byla na veveri v prenatalu a delali to pres bricho a vecer byli vysledky. Mudr. Zlamal pry dela vysetreni vaginalne a dohromady s triple testama jako komplexni vystreni a dokaze odhalit az 95% vv. V prenatalu jen 85%vv ale jde mi o to ze prenatal je na toto specializovane pracoviste, a nevim jaky je mudr. Zlamal. Porad premyslim kde bude lepsi na toto vysetreni jit. Dekuji za kazdou zkusenost

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5413
15.7.13 12:01

U prvního jsem byla v Prenatalu u dr. Vlašína a u druhého u Zlámala. Šla bych do Prenatalu. Tam mimčo fakt pořádně zkontrolovali, trvalo to snad 20 minut. Zlámal byl hotový snad za tři minuty. Podíval se na nosní kůstku, přeměřil projasnění a ostatní jen tak rychle projel. Přiznám se, že jsem z toho byla dost rozpačitá. A osobně ani moc nevěřím tomu jeho kombinování s triplama. Celkově mi přijde, že je v poslední době Zlámal dost na prachy a ta péče jde trochu stranou. A nejsem si vůbec jistá, jestli má potřebný certifikát k provádění tohoto vyšetření.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4069
15.7.13 12:03
@AliTad píše:
U prvního jsem byla v Prenatalu u dr. Vlašína a u druhého u Zlámala. Šla bych do Prenatalu. Tam mimčo fakt pořádně zkontrolovali, trvalo to snad 20 minut. Zlámal byl hotový snad za tři minuty. Podíval se na nosní kůstku, přeměřil projasnění a ostatní jen tak rychle projel. Přiznám se, že jsem z toho byla dost rozpačitá. A osobně ani moc nevěřím tomu jeho kombinování s triplama. Celkově mi přijde, že je v poslední době Zlámal dost na prachy a ta péče jde trochu stranou. A nejsem si vůbec jistá, jestli má potřebný certifikát k provádění tohoto vyšetření.

Dekuji toto jsem chtela slyset

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4069
15.7.13 12:39

Popravde jsem si myslela ze prechodem k nemu udelam lip, ale nevim nevim utz jen 3 krat za tehotenstvi jinak se plati 300 kc, za fotku 70 zacinam premyslet ze bych ho zase vymenila ale nevim za koho. No uvidim jak vezme to ze jdu do prenatalu misto k nemu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5413
15.7.13 12:53

@kintly No já předtím měla úplně příšerného a ze začátku se mi zdál docela v pohodě. Mám dojem, že od té doby, co se přestěhoval do nové ordinace, jen honí prachy. Navíc když jsem se třeba informovala ohledně rutinního podávání atb kvůli streptokokovi (docela jsem si to nastudovala na netu), jednal se mnou jako s nesvéprávnou alternativní biomatkou a uzavřel to, že je snad „lepší trocha antibiotik než mrtvé děcko“. A kamarádce doporučoval NT screening s tím, že „přece nechce mít debila“ (ona to teda brala spíš jako jeho plus, tento přístup :nevim: ) Další těhotenství momentálně neplánujeme, takže u něj asi vydržím, ale myslím si svoje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5413
15.7.13 12:55
@kintly píše:
Popravde jsem si myslela ze prechodem k nemu udelam lip, ale nevim nevim utz jen 3 krat za tehotenstvi jinak se plati 300 kc, za fotku 70 zacinam premyslet ze bych ho zase vymenila ale nevim za koho. No uvidim jak vezme to ze jdu do prenatalu misto k nemu.

Myslím, že mu to vůbec nemusíš říkat - dají ti jen zprávu a nebudou to zapisovat do průkazky, ne? A pak odmítni tripply.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4069
15.7.13 12:56

No me prave prekvapilo jakmi dal vysetreni v tehu jednou za 4 tydny a utz jen 20 a 30 tt a na zjisteni nevim kamaradka chodi do prenatalu a je maximalne spokojena. Asi taky prejdu potom co me nada s tim ze na nt jdu do prenatalu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4069
15.7.13 12:59
@AliTad píše:
Myslím, že mu to vůbec nemusíš říkat - dají ti jen zprávu a nebudou to zapisovat do průkazky, ne? A pak odmítni tripply.

Jsem si rikala ze mu reknu ze mame znamou v prenatalu a ta mi to tam domluvila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5413
15.7.13 13:42

@kintly Průkazku mi dal až ve 14.tt, jak píšeš fotka stojí 70 Kč (i z toho NT screeningu, za který jinak dáš 1400 Kč), nakonec mi snad ani nedělal všechny utz, které se dělají podle toho jeho papíru (píše tam, že před těma tripplama, já jsem jako druhorodička ještě na konci 18.tt, možná později, necítila pohyby, takže ani to s ním nepohlo, prý je to zbytečné, takže mi nedělal ani tento, dál mi říkal, že ho udělá předtím, než mě bude předávat do porodnice pro odhad váhy, a ani ten nedělal, jen ve 36.tt asi třívteřinový, protože jsem měla pocit, že se malý otočil hlavou nahoru) - ale určitě vše účtuje pojišťovně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4069
15.7.13 13:45

No kdyz te tak posloucham asi ho zkusim vymenit moc mi to nevyhovuje a to jsem presla od jineho protoze ten nemel utz ale zase porad posilal jinam. Taky jsem to pocitala nt screening 1400 k tomu 70 fotka 30 poplatek a 50zrcadla tak jsem na 1550. No pujdu do prenatalu a poptam se tam na to zda berou nove pacientky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.9.13 14:59

Ahoj, mě dělal utz při každé návštěvě. Ale vnitřní vyšetření mě dělal jen na začátku.

• Nahlásit
  • Citovat
4069
18.9.13 15:04

Ahoj me dela utz jen podle planu co mi dal na zacatku tehotenstvi, a vnitrni vysetreni zatim men jednou. Jinak jsem rada ze jsem sla do prenatalu tam maji dobrej utz a unej jsem byla tedka ve 20 tt a houby bylo videt ma ten utz docela spatnej

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5413
18.9.13 15:27

@kintly No a jak jsi mu to nakonec řekla a jak se tvářil?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4069
18.9.13 16:02

Vzal to v pohodě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.9.13 16:58

Mě u prvního těhotenství pokaždé dělala doktorka gyn. vyšetření při každé kontrole. Pak jsem přešla k němu. Tak sem se divila, že u pana doktora to bylo jen na začátku. A nyní jsem skoro 34tt a jen mě dělal utz.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama