Můj přítel má dítě

Anonymní
28.12.20 14:37

Můj přítel má dítě

Ahoj, mám přítele jsme spolu 3 roky. Od začátku tohoto roku jsme zasnoubení a příští rok v létě jsme se chtěli brát. Asi rok jsme se snažili o miminko. Náš vztah byl a stále je opravdu bez problémů. Zatím sice stále bydlíme v podnájmu, ale chceme kupovat vlastní byt.

Jenže asi 5 měsícu zpět ho kontaktovala jedná žena a tvrdila, že je otcem jejího dítěte, které má nyní 5 let. Neozvala se dřív prý proto, že si byla jistá, že otcem byl její aktuální partner, až teď se ale zjistilo, že není. Můj přítel teda souhlasil s testy DNA. Chlapec je opravdu jeho a přítel o něj jeví zájem. Každou druhou sobotu ho bere na nějaký výlet. Časem si ho chce brát na víkendy. Já už taky měla možnost chlapce poznat. Je milý, hodný, upovídaný a je to velmi veselé dítě, ale prostě mi to nedá… Nedokážu se s tím smířit. Něco jiného by to bylo, kdybych do tohoto vztahu už šla s tím, že přítel má dítě. Ale my to zjistili nedávno.

Na jednu stranu mám radost, že se přítel zachoval správně a že o chlapce jeví zájem. No na druhou stranu mi to nedá spát. Musím nad tím pořád přemýšlet. Je to pro mě i nějaký impulz od přítele odejít. Nevim, jestli se někdy smířim s tím, že přítel má dítě. Jsem teď v takovém začarovaném kruhu a nevím jak z něj ven. A ani nevím, jak se rozhodnout. Je tu taky někdo, kdo o dítěti partnera zjistil až po delší době vztahu? Jak jste se s tím smířili

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
147
28.12.20 14:42
@Anonymní píše:
Ahoj, mám přítele jsme spolu 3 roky. Od začátku tohoto roku jsme zasnoubení a příští rok v létě jsme se chtěli brát. Asi rok jsme se snažili o miminko. Náš vztah byl a stále je opravdu bez problémů. Zatím sice stále bydlíme v podnájmu, ale chceme kupovat vlastní byt.

Jenže asi 5 měsícu zpět ho kontaktovala jedná žena a tvrdila, že je otcem jejího dítěte, které má nyní 5 let. Neozvala se dřív prý proto, že si byla jistá, že otcem byl její aktuální partner, až teď se ale zjistilo, že není. Můj přítel teda souhlasil s testy DNA. Chlapec je opravdu jeho a přítel o něj jeví zájem. Každou druhou sobotu ho bere na nějaký výlet. Časem si ho chce brát na víkendy. Já už taky měla možnost chlapce poznat. Je milý, hodný, upovídaný a je to velmi veselé dítě, ale prostě mi to nedá… Nedokážu se s tím smířit. Něco jiného by to bylo, kdybych do tohoto vztahu už šla s tím, že přítel má dítě. Ale my to zjistili nedávno.

Na jednu stranu mám radost, že se přítel zachoval správně a že o chlapce jeví zájem. No na druhou stranu mi to nedá spát. Musím nad tím pořád přemýšlet. Je to pro mě i nějaký impulz od přítele odejít. Nevim, jestli se někdy smířim s tím, že přítel má dítě. Jsem teď v takovém začarovaném kruhu a nevím jak z něj ven. A ani nevím, jak se rozhodnout. Je tu taky někdo, kdo o dítěti partnera zjistil až po delší době vztahu? Jak jste se s tím smířili

No, tohle může vyskočit asi na každého chlapa. Přítel se o chlapce stará, postavil se k tomu jako chlap, tak co. Určitě lepší než ten zoufalec co tuvypisuje sáhodlouhé bláboly, jak chce o panictví přijít ve 28letech u profesionálky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
903
28.12.20 14:45

Dítě je na světě, jinak vztah bez problémů, není spíš problém, že vám se zatím nepovedlo a najednou se objeví jeho syn? Rozhodnout se musíš sama, ale já bych tomu dala šanci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2395
28.12.20 14:46

Hm, to je blbá situace :roll: Taky bych s tím měla problém. Máš to tak, že do chlapa s dítětem bys bývala nešla? Obávám se, že ti nezbyde než se s tím smířit nebo jít od toho…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3123
28.12.20 14:49
@Anonymní píše:

Tvůj přítel je charakter, klobouk dolů. Problém vidím v tom, že vám se nezadařilo a s jinou ano. To dítě počal, když tě ještě neznal. Vážila bych si ho a byla mu spíš oporou. Není to jednoduchá situace ani pro něj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
399
28.12.20 14:51

Tu samou situaci jsem řešila celkem nedávno, dokonce jsem tu o tom zakládala diskuzi. Partner na mě také po 3 letech vybalil, že krom 3 téměř dospělých dětí z předchozího manželství (o kterých jsem věděla) má ještě další 14tiletou dceru. Byl to šok, ale ustáli jsme to v klidu, jednak proto že vztah nám jinak funguje dobře, partner si velmi sypal popel na hlavu a hlavně proto, že se pro nás z praktického hlediska nic nezměnilo (dcera žije s matkou v zahraničí, nestýkají se atd.)

Na tvém místě bych si asi rozmyslela, jestli jsi ochotná hrát si na náhradní maminku, pokud s partnerem zůstaneš. U nás je to jiné, děti jsou už velké, mají vlastní životy a já je vidím tak jednou za rok na kafe. Být malé, tak bych do toho nešla. Ale ta pro a proti si každý musí porovnat sám, myslím že je tu spoustu “macešek”, co ti k tomu určitě poradí lépe než já :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5352
28.12.20 14:53

Napíšu ti to narovinu. Pro mě by ztratil přitažlivost. A byla bych ráda, že jsem neotěhotněla. Po svatbě nemáte. Nic tě nedrží. Nevím teda jak jsi na tom s věkem, jestli máš dost času hledat bezdětného otce pro své dítě. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
903
28.12.20 14:54

@Magika VonCary proč náhradní maminku, on maminku má.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5312
28.12.20 14:55

Já bych byla ráda, že je vidět, že je přítel dobrý otec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
399
28.12.20 14:57
@Jolka86 píše:
@Magika VonCary proč náhradní maminku, on maminku má.

Ano, to má, já to samozřejmě napsala jako nadsázku, bylo to první co mě napadlo :) Myslela jsem to tak, že pokud se zakladatelčin partner bude na péči o chlapce podílet, jakože to vypadá že asi rád, tak svůj velký díl ponese i zakladatelka, když budou trávit čas společně o víkendech, na dovolených…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3784
28.12.20 15:05

Tak to je pro mne naprosto nepochopitelné, že tady někdo píše, že ztratil přitazlivost. Naopak mi přijde super, ze zakladatelka vidí, že je zodpovedny a snazi se být dobrým tátou. Ja bych nevycouvala ani náhodou a je velká moznost, že budeš jednou litovat. Jinak partner pokud chce deti a problem je na tvé straně, může vycouvat ze vztahu spíš on a ty pokud nemůžeš mít děti…no, tak mohla jsi mít rodinu aspoň takto. Ale treba se ti to povede s nekym jinym. Ale pokud jste se snažili rok, tak to uz je delsi doba. Kazdopadne drzim palce, at se rozhodnes spravne. A fakt neverim tomu, ze zvazujes ten rozchod kvuli diteti. Musi v tom byt neco jineho jeste…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13248
28.12.20 15:08

To neni jen dite na vikend jednou za 14 dni. To je i vyzivne :nevim:

Ty jo… svatbu bych zatim odlozila, podle toho, jak se budou dale vyvijet vztahy s ditetem a jeho matkou :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3123
28.12.20 15:12
@Magika VonCary píše:
Tu samou situaci jsem řešila celkem nedávno, dokonce jsem tu o tom zakládala diskuzi. Partner na mě také po 3 letech vybalil, že krom 3 téměř dospělých dětí z předchozího manželství (o kterých jsem věděla) má ještě další 14tiletou dceru. Byl to šok, ale ustáli jsme to v klidu, jednak proto že vztah nám jinak funguje dobře, partner si velmi sypal popel na hlavu a hlavně proto, že se pro nás z praktického hlediska nic nezměnilo (dcera žije s matkou v zahraničí, nestýkají se atd.)Na tvém místě bych si asi rozmyslela, jestli jsi ochotná hrát si na náhradní maminku, pokud s partnerem zůstaneš. U nás je to jiné, děti jsou už velké, mají vlastní životy a já je vidím tak jednou za rok na kafe. Být malé, tak bych do toho nešla. Ale ta pro a proti si každý musí porovnat sám, myslím že je tu spoustu “macešek”, co ti k tomu určitě poradí lépe než já :mrgreen:

Tak ale fo je něco úplně jiného. Tvůj muž ti lhal v závažných věcech, to by pro mě byla spíš konečná než ditrz, o kterém nevěděl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5312
@cecetka píše:
To neni jen dite na vikend jednou za 14 dni. To je i vyzivne :nevim:Ty jo… svatbu bych zatim odlozila, podle toho, jak se budou dale vyvijet vztahy s ditetem a jeho matkou :nevim:

Kde píše, že původní otec zemřel? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3572

@Magika VonCary To ale vůbec není ta samá situace. Tvůj partner to věděl a celou dobu ti to tajil. Partner tady zakladatelky, zdá se, to vůbec netušil, dozvěděli se to až teď společně a nějak se k tomu musel postavit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat