Starší muž o 20let

28
28.12.20 10:50

Starší muž o 20let

Ahoj
Je mi 33let a manžel je 20let starší než já. Máme spolu dvě děti 7let a 4roky. Přemýšleli jsme že by jsme ještě možná chtěli 3 dítě. Třeba za rok. Šli by jste do toho ještě? Nebo máte někdo podobnou zkušenost?
Děkuji za rady 😊 😏

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2916
28.12.20 11:04
@ZanetDM píše:
Ahoj
Je mi 33let a manžel je 20let starší než já. Máme spolu dvě děti 7let a 4roky. Přemýšleli jsme že by jsme ještě možná chtěli 3 dítě. Třeba za rok. Šli by jste do toho ještě? Nebo máte někdo podobnou zkušenost?
Děkuji za rady 😊 😏

A co na tom potřebuješ radit? Před 5 lety starý ještě nebyl? Když jste si pořizovali druhé? Umřít může za rok i za 40 let. Jestli se máte rádi a máte na to zdroje, tak neřešte, zda mu je 49 nebo 54.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
953
28.12.20 11:06

Záleží, jak se manžel cítí, ono nemůžeš brát pouze věk. Může se manžel dožít vysokého věku, ve zdraví, taky nemusí. Ale čím dřív se začnete snažit tím líp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
28.12.20 11:14

@riccius setkávám se hodně s nagativnim ohlasem že je manžel už na to starý. Tak jsem se chtěla zeptat i na názor jiných lidí, třeba i s podobnými zkušenostmi ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2916
28.12.20 11:22
@ZanetDM píše:
@riccius setkávám se hodně s nagativnim ohlasem že je manžel už na to starý. Tak jsem se chtěla zeptat i na názor jiných lidí, třeba i s podobnými zkušenostmi ;)

Jo, ok. Mně osobně jsou cizí názory dost jedno, a neberu je v potaz. Vím, že v 99% jsou to názory od hospodského stolu/kuchyňské linky. Prostě jen říkají něco, aby něco řekli, než aby se reálně zamysleli, zvážili pro a proti, přihlédli ke konkrétní situaci, promysleli argumenty pro opačný postoj.
Prostě jen plácají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
953
28.12.20 11:26

Starý, chlap může počít dítě i v 80, ale moc si ho neužije. Ale umřít může jak mladý, tak starý. Bude to vaše dítě, jestli nebude problém ho zabezpečit, mladší má 4 roky, to už nebude takový rozdíl. Jestli oba chcete, šla bych do toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10593
28.12.20 11:28

Ja osobne bych uz tak stareho tatu nechtela.. do tretiho bych uz nesla :think:
Jinak ma spoluzacka mela tatu, ktery v jejich 12 letech mel uz 59 let a hrozne ji to mrzelo, ze nema uz tolik energie, ze si ho pletou s dedou.. clovek musi brat ohled hlavne na ty deti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20437
28.12.20 11:37

Ne nesla, predstava ze dite pujde do prvni tridy a tvuj muz do duchodu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.12.20 11:40

Můj partner je starší o 12 let je mu 40. Má děti 11 a 13 let. Já mám dítě jedno 9 let z jiným tatínkem. Jsme spolu 5 let.
Nechtěla jsem jedináčka, tak jsem řešila, že ještě to jedno spolu zvládneme a ne.
Přijde si na dítě starý už teď. Poslouchám jak měl začít dřív, už teď začal sedivet a jeho syn mu to dává celkem sežrat! Že vypadá jak děda spíš. O miminku nechce ani slyšet z tohoto důvodu a ten další je, že už chce mít klid a ne vstávat zase k miminu!

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.12.20 11:43

Jestli má tolik energie, tak ji využijte do výletu a zážitků pro vaše teď dvě děti. Užívejte si s nima, milujte se, užívejte si, ale už se raději nemnozte.
Dětem opravdu není příjemný mít staré rodiče

• Citovat
  • Nahlásit
3281
28.12.20 11:44
@ZanetDM píše:
Ahoj
Děkuji za rady 😊 😏

Nešla bych s ním ani do prvního. Děti určitě maji své pravé dědečky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2535
28.12.20 11:50

Začala jsem si taky se starším. Když se dcera narodila, bylo mi 33 a jemu 55. Dnes je dceři 15 a jemu 70. My spolu nikdy nežili, takže nebyly problémy, jen když spolu někam šli, tak byl za dědu. Jezdí k nám jednou za měsíc na víkend /200 km vzdálenost/, a tak vidím jak stárne /né že bych já mládla/, ale u těch chlapů je to horší, i když ještě pořád chodí do práce. Dcera už se za něj asi tak dva roky „stydí“, ale to je pubertou a tím, že s náma nežije a není s ním nijak sžitá. Už s ním nechce ani na dovolené,,,do loňského roku absolvovali vždycky dvě letní,,,ale už to nebylo ono. Ale jak říkám, my nejsme spolu sžití, takže u vás to bude jiné. Jinak k stáru je to horší než malé děcko, i když je vzdělaný a chodí ještě do práce, taky mě často bere jako dceru a ne jako partnerku, moc nesnese odpor, naše argumenty nebere, teď tu byl na celé svátky a bylo to peklo, příští rok ho určitě nezvu. To je samozřejmě hodně dáno povahou, tohle je inženýr z Prahy, kterej ví všechno nejlíp, jinej chlap to takto třeba mít nebude,,, ale vždycky bude jinej, hlavně směrem k těm dětem, ale určitě i k tobě,,,nevěřím, že tě nebere, aspoň trošku, taky jako dítě. To neříkám, abych tě odradila od třetího dítěte, dvě nebo tři je úplně jedno,,,spíš to píšu tady kvůli jedné reakci už nevím koho, že to jsou všechno kecy od piva nebo od linky nebo odkud,,,tak všechno ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2132

Můj muž je starší o 11 let než já, už je v důchodovém věku. Je velmi aktivní, pracuje, sportuje… ale jako tatínka malého dítěte si ho představit nedokážu. Jistě by mu zajistil všechen materiální komfort, ale večer chce zkrátka klid a tak někdy vypadnu raději i já…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9107

Starej byl už při pořízení prvního. Takže ne, do dalsiho bych nešla ani náhodou. Jako v 60 doprovázet dítě do první třídy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2025
28.12.20 11:55
@ZanetDM píše:
@riccius setkávám se hodně s nagativnim ohlasem že je manžel už na to starý. Tak jsem se chtěla zeptat i na názor jiných lidí, třeba i s podobnými zkušenostmi ;)

A proc to vubec s okolim resis? Chcete dalsi dite tak mejte. Nemusis snad mit svoleni rodiny nebo okoli, abyste se snazili. Stary je tak jak se citi. Nektera zena se citi stara na deti v 35, jina ma ve 40 teprve prvni. Mlady vek nic nezaruci, nekdo ma dite ve 20 a umre v 25. Jiny se dozije 100.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat