Můj syn se chová divně?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.17 13:51
Můj syn se chová divně?

Už delší dobu mě to trápí a ráda bych se vás zeptala na váš názor. Mám pocit, že můj téměř tříletý syn se prostě chová jinak než ostatní. Začnu tím, že ubližuje menším dětem, dělá to od doby, co jsme začaly chodit k mé kamarádce na navštěvu a takto se choval její synek a ten náš to od něho okoukal, plus mu do života přibyl sourozenec, tak to špatně nese, nechce se o nic dělit a bije všechny menší děti, hlavně svou sestřičku :( Je mi hanba s ním někam jít, protože jak se v dosahu objeví někdo slabší, jde po něm. Začal chodit do školky, na dva dny v týdnu, celkově hodnotím, že mu školka prospívá, začal lépe a více mluvit, ale paní učitelka mi říkala, že se vůbec nechce účastnit společných aktivit, že pozoruje dění ostatních dětí, ale že se nechce zapojovat. Celkově je s ním horší pořízení, vše mu musím stokrát opakovat než mě poslechne, je vzteklý občas. Nejvíc mě trápí, jak se chová k sestřičce, jak kdyby ji neměl vůbec rád, hned jí vše bere, skřípe zubama když udělá něco co on nechce, ječí aby ji přeřval, bouchá ji do hlavičky. Příjde mi, že ostatní děti jsou ukázněné a my máme takového klacka, přitom se tolik snažíme ho vychovávat správně. Kde je chyba. Může to značit nějakou poruchu nebo je to normální chování? Děkuji za komentáře a prosím o zachování anonymity

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Zireael
Ukecaná baba ;) 1728 příspěvků 05.12.17 14:02

Řekla bych, že v klidu. Za mě, NEMUSÍ se o nic dělit, když nechce, NEMUSÍ se zapojovat do společných aktivit a dokonce ani NEMUSÍ mít rád sestřičku. Samozřejmě že taky nesmí brát věci ostatním, narušovat aktivity ve školce a k sestřičce se musí chovat hezky. Je dost možné, že když si tohle uvědomíš a upřímně mu to řekneš, že se jeho chování zlepší. U nás to funguje.

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 05.12.17 14:05
@Anonymní píše:
Už delší dobu mě to trápí a ráda bych se vás zeptala na váš názor. Mám pocit, že můj téměř tříletý syn se prostě chová jinak než ostatní. Začnu tím, že ubližuje menším dětem, dělá to od doby, co jsme začaly chodit k mé kamarádce na navštěvu a takto se choval její synek a ten náš to od něho okoukal, plus mu do života přibyl sourozenec, tak to špatně nese, nechce se o nic dělit a bije všechny menší děti, hlavně svou sestřičku :( Je mi hanba s ním někam jít, protože jak se v dosahu objeví někdo slabší, jde po něm. Začal chodit do školky, na dva dny v týdnu, celkově hodnotím, že mu školka prospívá, začal lépe a více mluvit, ale paní učitelka mi říkala, že se vůbec nechce účastnit společných aktivit, že pozoruje dění ostatních dětí, ale že se nechce zapojovat. Celkově je s ním horší pořízení, vše mu musím stokrát opakovat než mě poslechne, je vzteklý občas. Nejvíc mě trápí, jak se chová k sestřičce, jak kdyby ji neměl vůbec rád, hned jí vše bere, skřípe zubama když udělá něco co on nechce, ječí aby ji přeřval, bouchá ji do hlavičky. Příjde mi, že ostatní děti jsou ukázněné a my máme takového klacka, přitom se tolik snažíme ho vychovávat správně. Kde je chyba. Může to značit nějakou poruchu nebo je to normální chování? Děkuji za komentáře a prosím o zachování anonymity

asi takhle - náš byl bokem téměř rok, prostě je taková povaha, spíš pozoruje. Ale co se týče agrese, jak na to reaguješ? je třeba dítěti dát jasně najevo, kde jeho projev svobody končí.. náš je nekonfliktní, nikoho nemlátí atd, takže tak.. že si nehraje s ostatními? naprosto OK.

smudlinky
Ukecaná baba ;) 2449 příspěvků 384 inzerátů 05.12.17 14:13

Tříleté dítě se ve školce nemusí zapojovat- je to normální chování, opakování „špatných“ věcí je taky normální- ještě nevíte co všechno si ze školky donese!-) Na agresivitu je potřeba vhodně zareagovat- kokud si nevíte rady, je dobré poradit se ve školce s učitelkou, nebo s pediatrem. Bohužel 3 leté dítě nemá dost rozumu a neví co smí a co ne, takže bohužel nezbývá než mu stále stát poblíž a korigovat jeho chování.

Black Cat
Kelišová 6498 příspěvků 05.12.17 14:14
@Zireael píše: Řekla bych, že v klidu. Za mě, NEMUSÍ se o nic dělit, když nechce, NEMUSÍ se zapojovat do společných aktivit a dokonce ani NEMUSÍ mít rád sestřičku. Samozřejmě že taky nesmí brát věci ostatním, narušovat aktivity ve školce a k sestřičce se musí chovat hezky. Je dost možné, že když si tohle uvědomíš a upřímně mu to řekneš, že se jeho chování zlepší. U nás to funguje.

Jen by mě zajímalo, jak potom při přechodu do školy vysvětluješ, že se MUSÍ zapojovat do společných aktivit a MUSÍ si dělat úkoly apod. A jak dítě reaguje na tu změnu postoje? :think:

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1360 příspěvků 1 inzerát 05.12.17 14:14

Také jsme to tak měli, hodně mi pomohla knížka Sourozenci bez rivality. Tam je dobře popsáno, jak se dítě cítí, když přijde sourozenec. Je to srovnáno s tím, jak by ses cítila, kdyby si tvůj partner přivedl novou partnerku, řekl ti, že od teď budete velká rodina, ty ji musíš mít ráda, musíš ji dát všechno svoje oblečení, protože jsi přibrala a stejně ti už není a musíš ji půjčovat všechny své věci, protože ona je tu chudák nová. Časem se to zlepší, stačí trochu pochopení pro jeho pocity. To ale neznamená, že smí ubližovat, to ne.

Lucie_Sx
Závislačka 2899 příspěvků 05.12.17 14:25
@Zireael píše: Řekla bych, že v klidu. Za mě, NEMUSÍ se o nic dělit, když nechce, NEMUSÍ se zapojovat do společných aktivit a dokonce ani NEMUSÍ mít rád sestřičku. Samozřejmě že taky nesmí brát věci ostatním, narušovat aktivity ve školce a k sestřičce se musí chovat hezky. Je dost možné, že když si tohle uvědomíš a upřímně mu to řekneš, že se jeho chování zlepší. U nás to funguje.

Přesně, přesně, přesně.
NEMUSÍ. Trvej na pár základních pravidlech a ostatní nech na něm.

Lucie_Sx
Závislačka 2899 příspěvků 05.12.17 14:26
@Black Cat píše:
Jen by mě zajímalo, jak potom při přechodu do školy vysvětluješ, že se MUSÍ zapojovat do společných aktivit a MUSÍ si dělat úkoly apod. A jak dítě reaguje na tu změnu postoje? :think:

Do školy půjde až za tři roky, tj. za jednou celý život, co má doteď za sebou.
Dozraje do toho postupně :nevim:. Čím víc na něj teď bude tlačit, tím to bude horší.

Zireael
Ukecaná baba ;) 1728 příspěvků 05.12.17 14:28
@Black Cat píše:
Jen by mě zajímalo, jak potom při přechodu do školy vysvětluješ, že se MUSÍ zapojovat do společných aktivit a MUSÍ si dělat úkoly apod. A jak dítě reaguje na tu změnu postoje? :think:

1. řeším tříleťáka, ne školáka, než půjde do školy, uplyne ještě celý jeden jeho život.
2. v zásadě se ani ve škole nemusí zapojovat a dělat úkoly, ale musí si za to pak nést následky. To ale dělá už teď (např. nemá namalovaný obrázek na nástěnce nebo neumí básničku).

Black Cat
Kelišová 6498 příspěvků 05.12.17 14:40
@Zireael píše:
1. řeším tříleťáka, ne školáka, než půjde do školy, uplyne ještě celý jeden jeho život.
2. v zásadě se ani ve škole nemusí zapojovat a dělat úkoly, ale musí si za to pak nést následky. To ale dělá už teď (např. nemá namalovaný obrázek na nástěnce nebo neumí básničku).

Tak když myslíš, že zapomene, jakou informaci jsi mu už dala do hlavy, tak abys pak nebyla lehce v šoku… :nevim:
A jak bys postupovala s tím bitím slabších a sestry?

veria
Generální žvanilka 23069 příspěvků 1 inzerát 05.12.17 14:41
@Black Cat píše:

Takový dítě dáš pak do nějaký alter školy, tam se nemusí nic :jazyk: :mrgreen:

Black Cat
Kelišová 6498 příspěvků 05.12.17 14:43
@veria píše:
Takový dítě dáš pak do nějaký alter školy, tam se nemusí nic :jazyk: :mrgreen:

Asi. Jen potom na druhým stupni, když bude muset do „normální“ budou v šoku všichni.
Napadá mě… takové to: Ohýbej mě mamko, dokud jsem já Janko… :nevim:

veria
Generální žvanilka 23069 příspěvků 1 inzerát 05.12.17 14:44
@Black Cat píše:
Asi. Jen potom na druhým stupni, když bude muset do „normální“ budou v šoku všichni.
Napadá mě… takové to: Ohýbej mě mamko, dokud jsem já Janko… :nevim:

Prosím tě, takový nemoderní názory! :jazyk:

Black Cat
Kelišová 6498 příspěvků 05.12.17 14:50
@veria píše:
Prosím tě, takový nemoderní názory! :jazyk:

:mrgreen: Amen sestro! :lol:

Zireael
Ukecaná baba ;) 1728 příspěvků 05.12.17 14:55
@Black Cat píše:
Tak když myslíš, že zapomene, jakou informaci jsi mu už dala do hlavy, tak abys pak nebyla lehce v šoku… :nevim:
A jak bys postupovala s tím bitím slabších a sestry?

V bití samozřejmě bráním a následně vysvětluju. Ale je dost pravděpodobné, že když na kluka povolí ten tlak „musíš ji mít rád“, tak klesne jeho „potřeba“ jí ubližovat.

Miminu taky zakážeš kadit do plínky, jíst rukama a spát třikrát denně, protože za tři roky bude chodit na nočník, jíst příborem a spát max. hodinu po obědě?
A jak píšu, ani ve škole vlastně nic nemusí. Ale ponese si za to následky. Musí tam akorát chodit, ale to je stejné jako docházka do školky.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Zdravotní stav Menzela se nezlepšuje, jaké změny provedla jeho žena Olga?

Kolem režiséra Jiřího Menzela (80) je opět rušno, podle dostupných informací... číst dále >

Prapodivná reklama Prachařové: Fotí dítě se spalovačem tuku!

Modelka Agáta Prachařová (33) stále brání svou dceru před zájmem veřejnosti a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Soutěž Léto v plavkách: hlasujte pro vítěze druhého kola!

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Reklama