Špatný zrak?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

eeevvv
Povídálka 26 příspěvků 01.12.17 14:32
špatný zrak?

Ahoj maminky. Všimli jsme si, že náš (ani ne) dvouleťák vždy, když kouká na televizi, tak natáčí hlavu tak, aby měl vždy blíže levé oko (tozn. natáčí hlavu k pravému rameni). Upozornila nás na to babička, já bych si toho v životě nevšimla - už jen proto, že mám pocit, že malý má přímo ostříží zrak. Vidí vše (pidiletadla na obloze, která nezahlédnu ani já atd.). Já sama mám vadu (astigmatismus, 5 dioptií na každém oku), tatínek ok - nicméně to genetické zatížení z mé strany rodiny zde určitě je. Nějak si nedovedu představit jak by probíhalo vyšetření - jestli v takovém věku vůbec lze - nenechá si oči zakrýt na střídačku ani doma, natož u doktora, kde má vždy hysterii, jen vleze do dveří. Vzhledem k tomu, že mám pocit, že vidí dobře, tak mě napadlo ještě jestli to nemůže třeba souviset s něčím jiným jako třeba vadné držení těla apod. (už odmala je spíš jednostranný a mezi 4.-7.měsícem jsme chodili kvůli toho cvičit k fyzio). Neřešila jste některá něco podobného? :nevim:

Reklama

Reakce:

Kakika
Extra třída :D 14798 příspěvků 01.12.17 14:39

@eeevvv první oční vyšetření podstoupil syn ve věku 10 měs. Bylo to na přístoji Pulsoptix (doufám, že nepíšu blbě) a vypadalo to, jak ruční radar na měření rychlosti :lol: Namířili tím na kluka, ono to tam různě blikalo, dělalo to zvuk, tak ho to zaujalo, zaměřil se na to a během chviličky bylo hotovo. Zašilhávání odpovídalo věku, zrak v pořádku. Takto jsme byli 2×, pak měl 2× vyšetření ve školce a vždy v pořádku. V šesti a půl letech jsem si všimla, že na dálku nepřečte celkem velká písmenka. Zjistili mu 1,5 dioptie. Teď po dvou letech má na jednom již 3,5. Druhé má o 1,5 dioprie lepší. Nicméně žádné naklánění jsem nezaznamenala. Objednej ho na dětské oční a uvidíš, zda je to od očí nebo budeš pátrat dál.

Run
Generální žvanilka 20479 příspěvků 01.12.17 14:47

Plusoptix :mrgreen: k nám chodí do školky, děti to baví, fakt to zabere chviličku a ještě na tom mají namalovaného smajlíka.

Pamina
Povídálka 29 příspěvků 01.12.17 15:15

Přesně takhle se natáčela k televizi neteř. Zjistili jí tupozrakost, na jedno oko viděla dobře (tím se na tu TV vlastně dívala), na druhém měla 6 dioptrií. Dostala brýle a okluzor na zakrývání zdravého oka. Díky poctivému cvičení se jí oči hodně srovnaly, teď má rozdíl mezi nimi 0,75 dioptrií. Čím drív se to řeší, tím jsou prý výsledky lepší.

smudlinky
Ukecaná baba ;) 2449 příspěvků 384 inzerátů 01.12.17 16:28

Nám ve 2,5 letech syn na televizi evidentne mzoural, delal to i pri vstupu do nekterych mistnosti. Obvodni nas poslala na ocni(objednaci doba tam je 3-6 mes.). Do te doby prestal mzourat- asi je to nejake vyvojove stadium.
Na ocnim ho merili stejne jako dospele- poznat obrazky na tabuli obema ocima, pak na sridacku jednim a druhym. Podival se do dvou pristroju, rozkapali mu oci, znovu zmerili a je ok- pry jsou 3 dioptrie u deti tohoto veku normalni.

cecetka
Kelišová 7143 příspěvků 01.12.17 17:06

@eeevvv Presne tohle jsem delala (a bohuzel dodnes delam, pokud nemam bryle) jako mala. Mam jedno oko tupozrake, prislo se na to pozde a uz se nechytlo :?
Syn to podedil. Od 5 let mel brylecky a okluzor a dnes, v 11 letech, je bez bryli a vidi dobre na obe oci. Na vadu se prislo vcas. Pritom od malicka nic nenasvedcovalo tomu, ze by hure videl.
Nevahej a zajdi k dobremu ocari. Bylo by skoda, kdyby spatne videl na jedno oko, kdyz se to da zachranit.

e008
Závislačka 3135 příspěvků 43 inzerátů 01.12.17 17:12

Synovcove oba maji tupozrake oko. Obcas se jim rozjizdeli oci, patrne treba na fotce. Synovec se leci od 2.5 a druhy od 1.5 roku. Oni pry se ty oci prizpusobi a vidi dobre, ale pak se to zhorsuje.

eeevvv
Povídálka 26 příspěvků 13.12.17 14:29

Tak ještě jednou zkouším otevřít téma… byli jsme na očním vyšetření (sic prozatím v optice, ale vyšetření mi přišlo opravdu poctivé) a malému bylo naměřeno +0,25, +0,75, takže zrak má prý v pořádku, tupozrakost vyloučena a brýle určitě nepotřebuje (že plusové dioptrie jsou u dětí normální). Nicméně stále mi to nedá - syn pořád natáčí hlavu na stejnou stranu pokud se potřebuje v dálce na něco zaměřit (zvon na věži, detail na televizi atd.), tak nenapadá vás ještě jiná příčina, co by to mohlo být? např. toho neurologického charakteru?

Uživatel je onlineilonka12
Ukecaná baba ;) 1119 příspěvků 17.12.17 17:46

@eeevvv šla bych k lékaři, u malých dětí je nutné oči pře vyšetřením rozkapat, jinak je přesná hodnota nezměřitelná, třeba to bude vpořádku i tak, ale bez pořádného vyšetření jistota nebude

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Jde to!

Naučte se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy. Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozkopaná Praha i D1: Řidiči šílí, stroje stojí, jediný „Demolínek“ z magistrátu se chválí!

Jestli jste si mysleli, že s koncem prázdnin zmizí z ulic Prahy i dálnice D1... číst dále >

Šinkorová ve StarDance „hodně bude někde“: Dočkala se po deseti letech!

Desátou soutěžící, která zkusí štěstí v deváté řadě StarDance, je herečka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Reklama