Musím mít do 3 let dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Deli000
Nováček 2 příspěvky 16.01.17 14:11
Musím mít do 3 let dítě

Zdravím všechny :srdce:
Je mi 22 let. V 17ti letech jsem podstoupila laparoskopii cysty na vaječníku. Po operaci jsem měla nebakteriální zánět, srostl mi vejcovod a cysta se mi po letech znovu vrátila. Před pár dny jsem navštívila svou gynekoložku a ta mi velmi důrazně doporučila, abych měla děti do mých 25 let, že později to nepůjde. To mi uplně nabouralo moje životní plány.
Necítím se na to, abych měla tak brzo dítě. O dítě se umím postarat, ale nemohla bych mu dát takovou tu nadstavbovou péči. Studuju vysokou školu, takže ani pořádné zázemí nemám, a rodičům nechci být přítěží.
Můj přítel už rodinu měl, má dvě děti z předchozího manželství. Říká, že teď není na další dítě připravený.
Děti jsem plánovala až tak kolem 30, spíš po. Ale člověk míní, že :)
Tak jsem z toho celá zmatená, ztracená a smutná. Spíš jsem se potřebovala vypsat, než abych hledala nějaké odpovědi. Třeba tu najdu někoho, kdo to měl stejně jako já :kytka:

Reakce:

kituska
Závislačka 2710 příspěvků 16.01.17 14:26

Co zkusit nazor jineho doktora?

sediza
Ukecaná baba ;) 1601 příspěvků 16.01.17 14:27

Rozhodne bych nedala na nazor jedné doktorky. Domluvila bych si treba schůzku v Gennetu a konzultovala možnosti. Je mozné, ze čím dřív začnete s plozením, tím je vestsi sance otehotnení…ale pochybuju, ze kdyz Vam bude tricet, tak jste bez šance. Já myslím, ze psychická pripravenost na díte je hrozne důležitá.

Safija
Kecalka 265 příspěvků 16.01.17 14:31

No, zkus se nad tím zamyslet takto: takže do 25 let otěhotníš v pohodě a den po 25 narozeninách to už nepůjde? já si spíš myslím, že to bylo myšleno tak, že ať otěhotníš spìš teď přirozeně, dokud jsi mladá, že pak by bylo asi potřeba umělé oplodnění… taky jsem slyšela, že prý hodně gyndařů prosazuje první dítě do 25, že nevidí rádo nás matky třicátnice jako prvorodičky :)

jo a jestli tam nějaký problém do budoucna má být, nenavrhla ti třeba možnost zamražení vajíček, jako pro jistotu?

Amys
Generální žvanilka 20740 příspěvků 16.01.17 14:32

@Deli000 A proč si doktorka myslí, že bys pak nemohla mít děti? U tebe vidím jako jediný problém ten zánět, při kterém srostl vejcovod, ale pořád máš ještě ten druhý. Cysty na vaječnících se dělají kde komu a poměrně opakovaně, takže kdyby se ti tam neudělal zánět, nesjpíš by to bylo v rámci možností vpohodě. A ta nová cysta se ti udělala na kterém vaječníku? Jestli na tom se srostlým vejcovodem, tak to už je úplně bezpředmětné, ne? To už přece na plodnost nemá vliv. Jako jasně, máš celkově sníženou plodnost o padesát procent, ale zas na druhou stranu, nikde není psáno, do jaké kategorie žen spadáš. Jsou ženy, které otěhotní hned a jsou ženy, které s tím mají problém. Pokud budeme předpokládat, že ve vaječnících dozrávají vajíčka střídavě, tak máš šanci otěhotnět jednou za dva měsíce a to není málo. Takže nezoufej, podle mě tě doktorka zbytečně straší.

MisaHanuska
Extra třída :D 10966 příspěvků 16.01.17 14:39

Rozhodně bych nedala na názor jednoho lékaře. Mně po prodělaném potratu ve 20ti letech řekli, že už nikdy nebudu moct mít vlastní děti. Nevyrovnala jsem se s tím vlastně nikdy.
A podívej. Ve 28 jsem porodila naše první dítě a v téměř 35 to poslední. Všechny počaty naprosto přirozeně.

Deli000
Nováček 2 příspěvky 16.01.17 14:42

Přemýšlela jsem, že bych doktorku změnila úplně, nelíbí se mi celkově její postupy, ale to s tímto problémem nemá nic společného.
Cysty se mi objevily na obou vaječnících, bohužel. Neplodnost může způsobit samotná operace+ v mém případě ten zánět a srůst.
Aspoň doufám, že ten druhej vaječník to ustojí, na další laparo nechci jít.
Spíš mi jde o to, že mě tahle informace zaskočila nepřipravenou, řekla mi to, jako by se nechumelilo. Musím změnit své plány a to se nikdy nikomu moc nechce, že :)

Amys
Generální žvanilka 20740 příspěvků 16.01.17 14:49

@Deli000 Tak zkus v první řadě změnit doktorku. Já trpím na cysty taky, mám za sebou několik laparoskopických operací a i zachycenou ultrazvukem spoustu cyst, které se vstřebaly/praskly, prostě odešly sami. První dítě jsem měla v 31 letech, poslední (třetí) v 37 letech. Takže na doktorku nedej. A to jsem kdysi přišla o čtvrtinu vaječníku. Naštěstí můj gynekolog žádné prognozy od stolu neházel. To až když se pak dostavily hormonální problémy a to taky není nic, co se nedá řešit.

Příspěvek upraven 16.01.17 v 14:49

Padme93
Závislačka 2511 příspěvků 16.01.17 14:49

Podle mě jsou tyhle řeči doktorů fakt blbost. Jak mohou vědět PŘESNÝ datum tří let? Nebo to rozmezí?

Co se stane, když to nebude tři, ale pět let, to ti řekla?

Já bych na tvém místě plány neměnila - nebo spíš nehrotila cíleně otěhotnění, jen protože jedna bába povídala.

Zašla bych k několika jiným doktorům, dělala, co baví. A teprve pak se zařídila. Navíc s jedním vaječníkem mi to nepřijde jako diagnoza, že buď do tří let mít děti budeš, nebo už nikdy.

Gosi
Kelišová 5697 příspěvků 16.01.17 15:05

Asi bych na tvým místě zašla do nějákého CARu a zkusila zamrazit několik vajíček…

maminka2017 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.17 15:32

Já myslím, že to nebude zas tak horké..

kituska
Závislačka 2710 příspěvků 16.01.17 17:27

Pij preventivne kontryhel..pry kdyby ho pily vsechny zeny preventivne nebylo by tolik gynekologickych problemu..nevim jestli veris alternative, ale jestli jo, zkus kinezku..znama nela prvni tehu umele, protoze nemohla mit detidoma a svete div se, druheho prcka pocali prirozene :)

radkka
Generální žvanilka 20656 příspěvků 16.01.17 17:57

Určitě bych chtěla znám názor dalších lékařů a snažila bych se nacpat do nějaké „lepší“ nemocnice/kliniky, kde se na to opravdu specializují. Kamarádka měla podobný problém, začala docházet do nějakého CARu a tak horké to nebylo. Od lékařky bych to brala spíš jako varování, že nebude dobré zbytečně čekat, což je asi logické, ale určitě se nic nezlomí 25 rokem věku. :hug:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Cameron Diaz opustila svou kariéru a zmizela ze scény. Co teď dělá a s kým žije?

Když se řekne Cameron Diaz (46), každý si vybaví blonďatou krásku z 90. let,... číst dále >

Bratr Václava Neckáře: Skladatele dnes nikdo nechce, to nejlepší už bylo složeno

Přestože víc se mluví o jeho bratrovi, herci a zpěvákovi Václavu Neckářovi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Když táta zemřel, neměl ani šedesát kilo, vzpomíná dcera Michala Tučného

Táta Michaely Tučné je dodnes ikonou české country music. Báječná ženská,... číst dále >