Reklama

Test na průchodnost vejcovodů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LucieM34
Kecalka 184 příspěvků 15.01.17 08:24
Test na průchodnost vejcovodů

Dobré ráno,
chodíme s přítelem do CARu a tam mi bylo řečeno, že když se mi nepodaří otěhotnět, tak mě pošlou na jakýsi test průchodnosti vejcovodů. Bohužel jsem dneska ráno dostala menstruaci, takže zítra volám a objednávám se. Zajímalo by mě, co si pod tím pojmem „test průchodnost vejcovodů“ mám představit. O tom, že to je bolestivé už vím :( Ale jaký DC se zákrok provádí? A je to pod narkozou??

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Lekninka91
Extra třída :D 10223 příspěvků 15.01.17 08:27

Mně teda gynekolog říkal, že to jde dvěma způsoby. Laparoskopicky nebo ultrazvukově.. Akorát za ten ultrazvuk si dost připlatíš..

JayLee 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.17 08:40
@LucieM34 píše:
Dobré ráno,
chodíme s přítelem do CARu a tam mi bylo řečeno, že když se mi nepodaří otěhotnět, tak mě pošlou na jakýsi test průchodnosti vejcovodů. Bohužel jsem dneska ráno dostala menstruaci, takže zítra volám a objednávám se. Zajímalo by mě, co si pod tím pojmem „test průchodnost vejcovodů“ mám představit. O tom, že to je bolestivé už vím :( Ale jaký DC se zákrok provádí? A je to pod narkozou??

je to hsg pokud mas na mysli to bez narkozy kde vis vysledek hnedka behem par min a jdes pak hnedka domu a vidis to rovnou nad sebou v tv nebo ba utz ci rtg ;) nic to nestoji a dela se to v nemocnici ;)

LucieM34
Kecalka 184 příspěvků 15.01.17 08:55

@JayLee a nevíte jaký den cyklu se na to chodí?

Pajka89
Ukecaná baba ;) 1866 příspěvků 2 inzeráty 15.01.17 09:08

A to ti nerekli v Caru, co to obnáší a kdy se na to chodi? Trochu divné ne :nevim: Tech zpusobu, jak se zjišťuje průchodnost muze byt vicero, takže nevíme, co mas na mysli.

LucieM34
Kecalka 184 příspěvků 15.01.17 09:43

Právě že mi nic neřekli, jen že kdybych dostala menstruaci ať zavolám a že se domluvíme co a jak.

Svetlussska
Kecalka 333 příspěvků 15.01.17 10:20

HyCoSy - dělají to normálně v ordinaci, cca za půl hodiny hotovo a není to nic strašnýho a hlavně - zjistí se, jak na tom si, než hned do sebe cpát zbytečně nějaký hormony. Nám to pomohlo a hned jsem otěhotněla:))

LucieM34
Kecalka 184 příspěvků 15.01.17 11:09

@Svetlussska Tak snad to pomůže i nám a konečně otěhotním. Ty 2 roky neúspěšného snažení je na mě už moc. A když jste na tom už byla, tak mi odpovíte, který den cyklu se na to chodí??

JayLee 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.17 11:33
@LucieM34 píše:
@JayLee a nevíte jaký den cyklu se na to chodí?

dela se to po ms hnedka pred ovulaci nejlepe ale je to jedno musi to byt do dalsi ms jen doporucuji hnedka po ms aby to poradne videly i tu tekutinu kontrastni tak i tim utz a pak mohla probehnout ovulace ale nedoporucuje se v ten cyklus snazeni az ten dalsi ;)

JayLee 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.17 11:35

@LucieM34 ja na tom byla 2× a fakt pohoda jany trisku to zaboli ale nic co by se nedalo vydrzet za pul hodky hotovo a vysledek se vi hnedka ;) zadny narkozy ani krev ani hormony proste nic ;)

Svetlussska
Kecalka 333 příspěvků 15.01.17 12:24

@LucieM34 to už vůbec nevím, asi je to jedno si myslím, tam o ovulaci asi nejde. jo, je to kontrastní tekutina, která se tam pustí a čeká se kudy projde. Nic to neni, je to jen proste taková delší prohlídka u doktora no.
Mě to pomohlo asi psychicky, že jsem věděla, že u mě problém není, takže jsem hormony odmítla a udělala jsem dobře! hodně štěstí přeju!

LucieM34
Kecalka 184 příspěvků 30.01.17 13:26

Ve čtvrtek jsem byla na tom testu průchodnosti vejcovodů. Nebudu tu psát jaké to bylo :mrgreen: Spíš by mě zajímalo jestli Vám řekli jestli můžete mít normálně sex. Mě doktor jen říkal že teď 2-3 měsíce je největší pravděpodobnost otěhotnět, ale z toho stresu jsem se ho na to zapomněla zeptat.
A krvácela jste pak některá? Je už to 5 den a já občas špiním a občas slabě krvácím.

Mona13
Povídálka 25 příspěvků 01.02.17 17:58

Ahoj, tak mě to čeká zítra. Hodně tu čtu o tom hsg, že to pěkně bolí, ale podle mě si to dost lidí plete s hycosy, které prý skoro nebolí. Já jdu na hyfosy, to je zas nějaká novinka asi, jelikož o tom skoro nikde nic nepíšou, ale měla by to snad být nějaká pěna místo tekutiny. No jsem na to zvědavá, pořád mi vrtá hlavou, jestli jsem se rozhodla správně, protože i když vejcovody průchozí budou, tak při laparce by se toho zjistilo víc. Jinak v Gennetu to stojí 2tis a dělá se to 5-12DC. Já budu zítra 11DC a ráda bych se hned snažila, ale ovu čekám tak 13DC a tady jsem se dočetla, že se to nedoporučuje, tak snad se nezapomenu dr zeptat.

LucieM34
Kecalka 184 příspěvků 01.02.17 18:29

@Mona13 mě bylo řečeno že máme se snažením týden počkat.

Mona13
Povídálka 25 příspěvků 01.02.17 18:39

@LucieM34
Chjo, no jo, ale když ta ovulace nepočká :nevim:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Články z Expres.cz

Člověk bez titulu? „Póvl, který by měl chcípnout,“ řekla učitelka z Vysočiny

Měla jít dětem příkladem a vést je ke vzdělání. Učitelka z Vysočiny to ale... číst dále >

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama