Reklama

Muslimská etiketa

Fotoalbum tématu (9) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

JRex
Nováček 10 příspěvků 06.02.18 10:34
Muslimska etiketa

Zdravím, že začátku bych chtěla všechny poprosit, zda by si jizlive komentare kdo jaký je nebo neni, mohli odpustit. Děkuji.
Nevím zda jsem název tématu napsala dobře, ale chci se zeptat. Když jdu s přítelem ven. Jeho kamarádi se na mne ani nepodivaji. Skoro ani nepozdravi. A já nevím jak se mám chovat jak reagovat. Prosím o radu. Předem velmi děkuji.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 68 Další »

Reklama

Reakce:

Elis95
Kecalka 250 příspěvků 06.02.18 10:39
@JRex píše:
Zdravím, že začátku bych chtěla všechny poprosit, zda by si jizlive komentare kdo jaký je nebo neni, mohli odpustit. Děkuji.
Nevím zda jsem název tématu napsala dobře, ale chci se zeptat. Když jdu s přítelem ven. Jeho kamarádi se na mne ani nepodivaji. Skoro ani nepozdravi. A já nevím jak se mám chovat jak reagovat. Prosím o radu. Předem velmi děkuji.

první co mě napadlo je, co k tobě přítel vypráví kamarádům. Jaký máte s partnerem vztah? A kdo je vlastně muslimského vyznání? Zeptej se přítele.

Příspěvek upraven 06.02.18 v 10:57

svycarka
Echt Kelišová 7547 příspěvků 06.02.18 10:39

No a predstavil vas pritel vzajemne? Me zdravi vsichni manzelovi kamaradi. A oni jsou nejak silne verici? Tam bych to i chapala- to jsou volove co pro ne zenska neznamena nic.

Barborka4
Zasloužilá kecalka 975 příspěvků 06.02.18 10:39

Proc se nezeptas pritele??

Premek_Orac
Závislačka 4260 příspěvků 06.02.18 10:40

Hele já nevím, zaprvé by se muži a ženy měli držet odděleně, například na svatbách mají i samostatné místnosti, ženy by měly kráčet několik metrů za muži atd.
Pokud je to tak, že kamarádi přítele ještě nezapočali s budováním harému, tak doporučuji s přítelem nechodit,
PS: Bacha na to, kterou rukou se jí a kterou utírá zadek.

cecetka
Kelišová 7206 příspěvků 06.02.18 10:40

@JRex Taky se na ne nedivej a nemluv s nimi. Vubec se jich, byt nechtene, nedotykej.

pikola
Neúnavná pisatelka 19048 příspěvků 06.02.18 10:48

A kdo z nich je muslim? Všichni? Pak záleží jak jsou tolerantní a jaké zemi jsi. Pokud máš pochybnosti, zeptej se jeho.

Yasmina21
Kecalka 426 příspěvků 06.02.18 10:52

@JRex Většinou mladší pozdraví staršího první. Jestli jsi mladší než oni, tak se zdraví As-salamu alaykum. Jestliže budeš odpovídat, tak Wa alaykumu as-salam (Mír Vám). Žena cizímu muži nikdy nepodává ruku (ani muž ženě). Pokud možno, tak se do mužských rozhovorů nezapojuj a ani se na jeho kamarády moc neusmívej (pokud to nejsou blízcí přátelé). :kytka: Muslimové se na ženy svých kamarádů nedívají a zbytečně si s nimi nepovídají. :hug:

Příspěvek upraven 06.02.18 v 10:57

LAlezane
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 06.02.18 10:52
@JRex píše:

Ale tady nejde o jízlivé komentáře. Tady jde o to, jestli tohle jsi ochotná přijmout jako kulturu, ve které se budeš pohybovat.
Většina žen, troufám si tvrdit, by na toto prostě nepřistoupila, a z toho pohledu to taky budou posuzovat.

Jak máš reagovat, no, já mám obavu, že od tebe se v tomto ohledu reakce moc nečekají. Být tebou, tak se pokusím propojit s ženskou částí komunity a vzdělat se od nich.

My, tupé podřadné ateistky a ku.vy s odhalenými vlasy, bychom ti poradily akorát tak to, ať se na tuhle elementární podřadnost vykašleš.

LAlezane
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 06.02.18 10:54
@Yasmina21 píše:
Pokud možno, tak se do mužských rozhovorů nezapojuj a ani se na jeho kamarády moc neusmívej (pokud to nejsou blízcí přátelé). :kytka:
:pankac: :pankac: :pankac: :dance: :dance: :dance:

(pardon, mi to nedalo :lol: )

Halka
Ukecaná baba ;) 1760 příspěvků 06.02.18 10:57

Já bych tedy byla opatrná. Kamarádka chodila s klukem, který v Dánsku žil od osmi let a měl i občanství. Já jsem ho viděla jen jednou a přišel mi moc milý. ALE… Po svatbě jí nastalo peklo na zemi. Naštěští se stihla včas rozvést a neměli děti.

JRex
Nováček 10 příspěvků 06.02.18 10:59
@cecetka píše:
@JRex Taky se na ne nedivej a nemluv s nimi. Vubec se jich, byt nechtene, nedotykej.

Děkuji

JRex
Nováček 10 příspěvků 06.02.18 11:00

@Yasmina21 děkuji.

Yasmina21
Kecalka 426 příspěvků 06.02.18 11:01

@LAlezane Tady ale nejde o to, že by žena byla podřadná. Kdyby přišla ona se svými kamarádkami, tak se její partner bude chovat naprosto stejně. Nebude se na ně dívat, nebude se na ně usmívat a ani s nimi nebude debatovat :kytka:
Edit: Žena v Islámu není podřadná muži, jen má jiná práva než muž a muž má jiná práva než žena.

nostress
Extra třída :D 13172 příspěvků 06.02.18 11:10
@Yasmina21 píše:
@LAlezane Tady ale nejde o to, že by žena byla podřadná. Kdyby přišla ona se svými kamarádkami, tak se její partner bude chovat naprosto stejně. Nebude se na ně dívat, nebude se na ně usmívat a ani s nimi nebude debatovat :kytka:
Edit: Žena v Islámu není podřadná muži, jen má jiná práva než muž a muž má jiná práva než žena.

Jiná práva? :mrgreen: To je hezky napsané. Můžeš být konkrétní? Jako právo mlčet, rodit, kojit, chodit za manželem pět kroků, poslouchat ho na slovo, a o jiných „právech“ ani nemluvím. V normálním vztahu mají oba partneři STEJNÁ PRÁVA.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 68 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >