Muslimské maminky

11357
19.5.08 11:43

Muslimské maminky

Ahoj děvčata!

Je zde založeno téma Věřící maminky, ale vyskytují se tam pouze křesťanské maminky, tak bych chtěla vědět, jestli jsouzde i muslimské maminky, co by se chtěly podělit o své zkušenosti, názory a rady.

Doufám, že se někdo připojí.

S pozdravem a očekáváním Terka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
22.5.08 08:54

Muslimské maminky bez svolení manžela, otce, eventuálně bratra nesmějí trávit čas u PC.
Pavloska

• Nahlásit
  • Citovat
11524
22.5.08 23:56

Terulko, vím o jedné muslimce, není sice zatím maminka a jmenuje se Petra. Najdeš ji buď na BC v sekci Mámy andělů nebo na www.mimiangel.cz . Chodívá na páteční chat, tak se zkus stavit a odchytit ji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11357
23.5.08 17:03
Anonymni píše:
Muslimské maminky bez svolení manžela, otce, eventuálně bratra nesmějí trávit čas u PC.
Pavloska

Jsme asi četla každá jinej Korán ne? V tom mim se nic takového nepsalo. :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11357
23.5.08 17:05
Sati píše:
Terulko, vím o jedné muslimce, není sice zatím maminka a jmenuje se Petra. Najdeš ji buď na BC v sekci Mámy andělů nebo na www.mimiangel.cz . Chodívá na páteční chat, tak se zkus stavit a odchytit ji.

Sati děkuju. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Gabika
23.5.08 18:30

Terulko, moslimka síce nie som, ale nepovažujem sa ani jednoznačne za kresťanku, proste si hovorím, že som „veriaca“. (Tie hlavné náboženstvá mi pripadajú, že majú podobné základy…) Chcem sa len spýtať, ako si k tejto viere prišla? Si z moslimskej krajiny, alebo si sa vydala za moslima? Alebo inak?

Gabika

• Nahlásit
  • Citovat
11357
23.5.08 18:54

Gabiko asi rok po svatbě jsem z katoličky konvertovala k islámu, manžel je muslim, ale k ničemu mne nenutil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
31.5.08 12:13

Terulko, tu nejapnou poznámku o tom, že muslimské maminky nemohou bez svolení manžela… tu jsem psala já, a byla to nadsázka, pokud jsem se Tě dotkal, omlouvám se.

Doma s manželem vedeme celkem ostré debaty o stále sílícím protiislámském postoji, který se rozmáhá v Evropě.
Nemá smysl tady psát o mém názoru na věc, protože je to celkem na dlouho.
Ve zkratce můžu napsat jen tolik, že si myslím, že všude žijí i dobří lidé, všude žijí matky, které chtějí mír a klid pro své děti.
Můj muž má názor opačný a já nemám páku, kterou bych ho donutila uznat, že muslimové nejsou jen radikálové s připevněnými výbušninami kolem pasu.
Dost mě tato problematika zajímá a pokud jsi tak blízko zdroje a Tvůj manžel je muslim, byla bych ráda, kdybys mi napsala svůj názor, názor manžela, nebo stanovisko, které zaujímáte k problematice protiislámských nálad.
Pavloska
p.s. Fitna je silnou vodou na manželův mlýn. Co si o tom myslí muslimové? Muslimové žijící u nás, ne fundamentalisté a radikálové.

• Nahlásit
  • Citovat
11357
31.5.08 23:07

Pavlosko ne nenaštvalo mně to i já mám smysl pro humor a proto na tebe v mé odpovědi smajlík vyplazuje jazýček. :wink:

Asi tě zklamu, ale abych věděla co je Fitna, tak jsem se musela kouknout na net, i muslimky jsou totiž maminky :D a občas jsou díky zaneprázdněnosti svými dětmi mimo obraz. :wink: :lol:

Asi tě možná překvapim, ale někdy se lidem nedivim, tady se ukazuje takovýho svinstva a podtrhuje se to slovem islámský, muslimové. Nenapíše se, že banda deb… vyhodila něco do povětří.
Islám jako takový je mírumilovné náboženství a to že někdo v jeho jménu vraždí lidi, je jeho věc, ale bohužel smůla pro slušné a poctivé muslimy.

Je to opravdu hooodně složité téma, ale chtěla bych říct, že Malaisie je také islámský stát a ještě jsem neslyšela, že by nějaký malajec vyhazoval do povětří budovy. Takže v islámu zakopaný pes nebude, ale asi spíše v lidech.

Podle Islámu se zbraň může pozdvihnout pouze k obraně.

V dřívějších dobách se taky vedly války ve jménu křesťanství a nic moc křesťanského v tom asi taky nebylo. Kdo chce psa bíti, si hůl vždycky najde. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
31.5.08 23:40

Škoda, že se asi od Tebe nedozvím nic bližšího.
Dost mě to zajímá, manžel je členem politické strany, která brojí proti islamizaci České republiky, mám kamarádku v Německu, je profesorkou na střední škole, a ta je z přílivu muslimů do země přímo zděšená. Mám dojem, že dříve nebo později se něco semele, i ohledně návrhu muslimů na stavbu další mešity v Brně…
Co se týče Koránu, nevím, nevím… fundamentalisté při popravách rukojmí čtou verše z Koránu o vyvražďování bezvěrců.
Je to dost složité, tak budu hledat info jinde.
Díky.
Pavloska

• Nahlásit
  • Citovat
1813
1.2.11 15:09

Ahoj Terulko maminkou bych měla být cca 2.4.2011 inchallah a muslimkou jsem již skoro 2 roky.Tak pokud budeš chtít můžem cokoliv probrat :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11357
1.2.11 21:08

Jeee salamek, to jsem ani necekala, ze by se tu nekdo nasel a jeste po tak dlouhe dobe co jsem tohle tema zalozila. :-D :-D :dance: :dance:

Kdybys mi nenacihla do profilu, tak bych si ani nevsimla, ze mi zde pribyl prispevek.

Ja jsem konvertovala pred 12lety. Je fan, ze se tu nekdo nasel. :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1813
2.2.11 12:03

Ahojky Teri,
no já jen tak ze zvědavosti pátrala jestli tu najdu někoho spřízněného. Popravdě jsem hledala smíšená manželství abych získala nějaké informace jak doma mluví na děti. Můj manžel je Alžířan mluví arabsky a francouzsky, společně mluvíme anglicky. Já se snažím naučit arabsky a manžel česky. Tak aby z nás to naše dítko nemělo popletenou hlavu :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11357
2.2.11 13:18

Chi taky mam alzirana, u nas se mluvi tak na pul cesky a arabsky, ja uz mam za ty leta neco pochycene a manzel uz je tu celkem dlouho, tak tu cestinu taky placa, ale dorozumi se celkem dobre, vlastne mi prijde, ze od te doby co ja mluvim arabsky, tak moc s cestinou nepokrocil. :-?

Starsi kluk umi lepe nez ja a prechai plynule z jedne reci do druhe a nekdy me opravuje holomek. :mrgreen:

Eliaskovi to zatim moc nejde, umi jenom par slovicek, ale srandovni je, ze kdyz mluvi s manzelem, tak sice cesky, ale s arabskym prizvukem, je to fakt sranda ho poslouchat. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1813
2.2.11 13:55

Tak manžel tu je zatím jen 8 měsíců…snaží se chodí na kurzy češtiny pro cizince co pořádá centrum pro integraci cizinců, je to fajn ale jsou to jen základy potřeboval by intenzivnější výuku. Občas to jsou perly co říká ale nesmím se mu moc smát pak vyhrožuje že přestane mluvit :-P Tak to jsou kluci moc šikovný…uvidíme jak to dopadne u nás :-) A z kterého města manžel je jestli se smím zeptat? Můj je z Oranu. A byla jsi v Alžírsku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama