Věřící maminky

3006
12.2.08 09:52

Věřící maminky

Ahoj, tak mě napadlo, jestli by si nechtělo mezi sebou povídat i pár maminek křesťanek? Zajímalo by mě, jak vychováváte ratolest, slavíte Velikonoce, jak prostě zapojujete víru do rodinného programu. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

xyz
3294
12.2.08 11:50

Ahoj.
Já nejsem věřící, ale chci ti poradit, že je tu deníček Křesťanské jesličky. Třeba by tě holky vzaly mezi sebe :wink:
Z

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25234
12.2.08 11:52

Ahoj, nebo taky na babycafe je diskuse Křesťanské maminky i taťkové. Je taky moc fajn :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3006
12.2.08 13:21

Díky, když se nikdo nechytne, zkusím to jinde. :wink: 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5696
12.2.08 20:45

Tak já bych se připojila. Jak třeba prožíváte půst?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3006
13.2.08 08:49
Terem píše:
Tak já bych se připojila. Jak třeba prožíváte půst?

Ahoj Terem,
chodíme do CB(církev bratrská) a půst nemáme „povinný“.Ale vždycky se snažím odepřít si celé postní období něco oblíbeného…jednou to byla čokoláda,další rok kafíčko, další zas uzenina…všechno moje milované až životnědůležité věci. A snažím se číst si v Bibli víc než normálně. Letos jsem myslela, že si dám časové omezení u netu…ale zatím se nějak nekonalo, nebo nečumět na tv. Každopádně mám skluz. :roll: :lol: Hlavně se ale vždycky snažím víc přemýšlet o tom, co se na Velikonoce událo a děkovat za to. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5696
13.2.08 12:48

Dík za odpověď, zapojila jsem se do diskuse poprvé, tak jsem ráda, že jsem hned dostala takovou obsáhlou odpověď.
My jsme katolíci, tak to asi máme půst povinný :lol:
S televizí je to dobrý nápad, ale my ji nemáme. Když jsem ještě poslouchala rádio, tak jsem je v půstu a adventu omezila jen na zprávy.
Mně se líbí, jak prožívají půst pravoslavní, zdá se mi, že my na Západě jsme už tak nad věcí, že jsme na půst zapomněli a nechceme se v ničem omezovat. V naší rodině se může postit jen můj muž, děti jsou malé a já kojím, ale letos jsme až na neděle vynechali maso, což nejvíc chybí manželovi, ale je statečný.
V neděli jsem v kázání slyšela zajímavý nápad pro děti - můžou půjčit hračku, nehrát si s ní hned, ale až potom. To „ne hned, ale až za chvíli“ mi přijde jako dobrý nápad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2398
13.2.08 13:23

Ahoj devcata muzu k vam? :P

na netu ziju docela dost ale potkat nekoho vericiho je docela zazrak.

vetsinou jsem docela zklamana,kdyz uz nekde padne rec na verici tak se to hned zvrtne na nabozenske fanatiky,nebo na verici duchodce, nebo ze treba postizene dite by si nechali jen nenormalni verici a takove…asi vite o cem mluvim :wink: je to docela smutne.
ja lidi netridim na verici neverici ale posuzuju podle toho jak se kdo chova,jake ma nazory a tak…

ja verici jsem,byla jsem v tom vychovavana a deti budu ve vire vychovavat taky.manzel neni ani pokrteny ale nebrani mi v tom a mozna ho i nekdy ukecam aby stal s kocarkem v nedeli aspon pred kostelem :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5696
13.2.08 13:51

Ahoj Nikiki,
to je bezva, že se ozval někdo, kdo je vychovávaný ve víře odmalička. Já i manžel jsme pokřtění v dospělosti, tak nemáme ty zkušenosti z dětství a musíme na všechno přicházet sami. Máš nějaké tipy na výchovu? Do kostela chodíme, modlíme se před spaním, před jídlem, před cestou autem, když to vyjde v poledne, prohlížíme si Bibli, ale za každý další tip budu vděčná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2398
13.2.08 14:26

to je tezke takhle davat tipy.to musi proste prirozene plynout,nemyslim si ze by to slo nejak nalajnovat :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3006
13.2.08 16:24

Já myslím, že hodně věcí se „nalajnovat“ dá. Právě když člověk uvěří až jako dospělý (my stejně jako Teram až v dospělosti),musí hodně věcí prostě vklínit do života, přebudovat starý život.
Teram, my se modlíme podobně jako vy…včetně toho auta. Taky součástí usínacího rituálu s Ládíkem je modlitba.
A co třeba Velikonoce, jak řešíte s dětma pomlázky a vajíčka?My máme naštěstí ve sboru zvyk vyjíždět na velik.pondělí na celodenní sborový výlet.Takže se můžem tomu nekřesťanskému průběhu pěkně vyhnout a „užít“ si vzkříšení jak se patří. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2398
13.2.08 16:35

ja myslim ze na tom „nekrestanskem“ velikonocnim pondeli neni nic spatne,navic nekrestansky je docela spatny vyraz,je to zvyk dost stary a urcite tenkrat na vesnicich byla prevaha vericich :)
my jsme doma vzdy slavili velikonoce radne v kostele,pamatuju si ze po vzkriseni jsme chodili domu pozde vecer a jedli jsme velikonocni babu(nevim jak je to tady,ja jsem ze slovenska) a velikonocni pondeli jsme pak prozivali normalne tradicne.tatka s brachou chodili mrskat po rodine a my jsme doma cekali s mamkou na kluky a moc se nam to libilo.pak pozdeji kdyz uz jsem byla velka holka tak jsem chodila se skautama na vylet.
ted mam ditko jeste male a vdana jsem teprv rok takze jeste ustalene zvyky nemame :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2398
13.2.08 16:40

no to lajnovani.....samozrejme modlitba rano vecer,pred,po jidle,nedele mse a tak to je jasne ale samotna krestanska vychova musi tak nejak plynout…podle situaci ktere nastanou a jake rozhodnuti jsou potreba delat aby byli spravne na to uz univerzalni tipy nejsou.tak jsem to myslela :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5696
13.2.08 16:43

z toho „vyplynutí“ mám právě obavy. Když jsme to nechali plynout, tak náš duchovní život začal taky pěkně upadat. Určitě je dobrý řád, hlavně pro děti, ty potřebují pravidelnost. Moje dcera se teď dožaduje zapálení svíčky při každém jídle, svíčka je pro ni synonymem modlitby.
S Velikonocema zatím neméme moc zkušenosti, starší je teprve 2,5 roku, tak jsme to ještě moc neprobírali. Pro nás s manželem je nejdůležitější liturgie, na Velikonoce připadají nejkrásnější a nejhlubší modlitby. Snažíme se ůčastnit obřadů v kostele, ale s tak malými dětmi to moc nejde. Jediné, co jsme zatím zvládli, jsou posvěcené kočičky z Květné neděle, na ty mě dcera pořád upozorňuje. Uvidím, co si vybere letos.
Vajíčka mi moc nevadí, to beru jako kulturní záležitost, jednou jsem je barvila. Ale pomlázku nemusím, takže nejezdíme k příbuzným, abychom se tomu vyhnuli.
Teď mě napadá, že bych mohla upéct beránka, o tom se dá hezky vyprávět, jen musím sehnat formu. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2398
13.2.08 16:51

mas jeste male ditko,jako ja.natali jsou 3 druhe se teprv narodi takze ja jsem na velikonoce v podstate sama kdyz manzela se to netyka.ale natali si rada cte bibli a cteni ma na starost michal takze aspon tak ho, i kdyz nenapadne zapojuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama