Mutace leiden a protrombin

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Irenka0
Nováček 1 příspěvek 03.04.19 14:30
Mutace leiden a protrombin

Zdravím, chci se zeptat. Mám Leidenskou mutací s protrombinem.Je mi 25 let před 7 lety jsem prodělala trombózu v 21 letech další i s plicní embolii od té doby jsem sledována hematologem každé 3 měsíce a beru léky na ředění krve. Rok po embolii jsem otěhotněla a vše probíhalo naprosto v pořádku žádné komplikace ani při porodu i když jsem šla akutním císařem. Malá je taky v pořádku. Nyní bychom chtěli druhé dítě a hematolog nám ho nechce dovolit prý je to strašné velké riziko hrozí mrtvice či embolie a jiné. Máte někdo zkušenosti s těhotenstvím a leidenem? Chtěla bych to risknout ale na druhou stranu mám strach o život jelikož mám doma malou holčičku. :nevim: :,(

Reakce:
Lama Lama
Hvězda diskuse 51826 příspěvků 03.04.19 14:48

Těhotenství s leidenem samo možné je a je běžné, bez nějakých extrémních rizik. U tebe je toho víc - k tomu protrombin a už jedna tromboza. Navíc nevíme další informace, nález srážlivosti, další rizikové faktory, jak vypadá to noha po tromboze, jaký byl rozsah trombozy, jak e to vyléčilo… To tu prostě nepojmeme. Takže by se chtělo zeptat přímo toho lékaře, případně jít pro druý názor za jiným hematologem specialistou na hemostázu, trombofilní stavy, trombozy. Zeptat se angiologa. To, že ti tu někdo napíše, že má Leidena a těhotenství donosil v pořádku je pro tebe irelevantní, kromě nějaké psychologické podpory.

Káťa19
Extra třída :D 11027 příspěvků 18 inzerátů 03.04.19 15:29

Souhlasim, zasla bych si pro druhy nazor k odbornikovi. Podle me je nejhorsi to,ze mas obe, nepises zda heterozygotni? Ale hlavne uz jsi prodelala dve, coz je dalsi riziko…proste bych se poradila a dala na radu lekaru. :hug:

Váš příspěvek
Reklama