Může astmatik do školky?

Anonymni
18.5.09 14:01

Může astmatik do školky?

Zdravím všechny maminky, snažím se zjistit co nejvíce informací o astmatu a dočetla jsem se, že některé doktorky nedoporučují nebo nedovolí dát astmatika do školky. Jaké s tím máte zkušenosti? Syn se do školky hrozně těší, je rád v kolektivu a teď mu zjistili astma, tak nevím, jak bych mu to vysvětlila. Denně chodíme kolem školky a povídáme si, jak si tam bude od podzimu s těmi dětmi hrát.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2748
18.5.09 14:19

Ahoj anonymní, to je pro mne překvapení, že by tyto děti nemohly do školky. Synovec je astmatik a alergik a do školky chodí normálně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5874
18.5.09 14:28

Se synem chodí do školky astmatik, alergici jsou takřka všichni, holčička s cukrovkou… záleží asi, jakou formu atmatu má. Se starším synem jeden astmatik hraje hokej, když potřebuje, má na mantinelu položenou tu „foukačku“ a jiných omezení jsem si u něj nevšimla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
18.5.09 14:36

Ze zkušenosti-syn byl hodně těžký astmatik,nyní už několik let po vysazení léčby OK-do školky chodil.Ono je to víc o nemocnosti,než o astmatu.Pokud má astma,není moc nemocný,tak do školky může bez potíží.Pokud je hodně nemocný,tak by to chtělo asi školku zvážit.V září nastoupí spousta nových dětí a nemocnost stoupne u všech.Pokud je možno,je lepší,aby nastoupil do školky na jaře.Ale bohužel,skoro všude jsou školky tak plné,že málokde to jde.

• Nahlásit
  • Citovat
23922
18.5.09 20:01

Synovec je astmatik a do školky ho vzali bez problémů. Ano, sestra jim musela vysvětlit co a jak v případě záchvatu, ten se ale zázrakem ve školce nekonal :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.5.09 21:01

Dcera je astmatička, alergička, atopička a do školky chodí. Dnes jela na školku v přírodě. Paní učitelce jsem dala všechny potřebné léky, tak snad to tam zvládne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
18.5.09 21:54

Ahoj
synovi diagnostikovali astma před měsícem - tomu staršímu - do školky chodí - no chodí - on byl dost nemocnej a vždycky mi nakazil mladšího kterej se z toho vzbráborával dvojnásobnej čas - takže jsem ho stáhla - ale jak píšou holky- může - o tom že by nesměl se se mnou ani nikdo nebavil - jen mi bylo doporučeno pokud můžu tak ho tam ted nedávat - ale to bylo z důvodu prodělaného černého kašle - dlouho se to doléčuje:o(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama