Může atopik do rybníka?

29.6.10 18:48

Může atopik do rybníka?

Ahoj, řeším dilema - dcera má atopický ekzém, teď už je 6 měsíců bez ekzému, úplně čistá. Jelikož je vedro, tak přemýšlím, zda ji vzít na pláž k rybníku. Je mi jasné, že ji neudržím jen tak na břehu, ale že bude chtít do vody a stráví tam celou dobu namočená až po krk. Co si myslíte, nebo jaké máte zkušenosti s koupáním v rybniční vodě? Bydlíme v Třeboni, jedná se o rybník Svět. O kvalitě vody nic nevím, je prostě zelená jako rybník, chovají se v něm kapři.
KOupou se vaše děti v rybníce?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22424
29.6.10 18:53

U mě to naši řešili před 25 lety na chatě. Jako atopikovi mi vozili do bazénku vodu ze studny a ekzém horší a horší. Pak je napadlo mi tam dát vodu z rybníka a najednou se to zlepšovalo. Ten rybník je klasický kačák s půl metrem bláta.
Takže pokud nejsou nahlášené sinice já bych to asi i riskla a uvidíš co se bude dít. Kdyby se osypala tak holt příště nepůjde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
xzuzkax
29.6.10 18:58

Já bych ji násilím od vody nedržela, moje dcera má taky AE, ale jen nějakou slabší formu, má ekzém jen v loketních a podkoleních jamkách. Nevím jak rybník, to jsme nezkoušeli, ale občas zajdem do bazénu, to je asi horší než rybník… Prostě ji pak vysprchuju a pěkně namažu. To bych udělala i kdyby se koupala v rybníku. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
5530
29.6.10 21:04

Mam AE a koupani v rybnice mi nikdy nic nedelalo. Takze bych se toho nebala - za predpokladu, ze rybnik neni brcal a neni v nem zakazane koupani.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.6.10 14:03

Ahoj, Domcovi tedy uz AE zmizel, ale kuzi ma porad mizernou.. :roll:
Loni jsme byli na Dalesicke prehrade (u Brna), letos na Lhote (u Prahy), mozna jeste nekde, nevim…
Pokazde do vody lezl a nikdy mu nic nebylo, vyrazka apod.
Takze myslim, ze to bude ok. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
230
7.7.14 09:17

Atopik-přehrada vs bazén?

Ahoj holky,
dneska odpoledne se chceme jít s malým (13m) koupat. Trpí na atopický ekzém. Má otázka zní, šly by jste raději na veřejné chlorované koupaliště nebo raději do přehrady?
V přehradě se koupe tisíc lidí a já mám trošku problém tam vlízt i když ta voda je v cajku, co myslíte? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5342
7.7.14 09:20

Zrovna jsem to řešila s naší dr…prý je lepší rybník/přehrada (samozřejmě bez sinic) než veřejná koupaliště. Ten chlor v kombinaci s močí je humus nejen na kůži, ale i na dýchací cesty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
230
7.7.14 09:29

@Lemuska já si myslím, sinice tam právě nejsou ale o kvalitě vody raději nemluvím 8o Děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1124
7.7.14 10:23

@Ademe
Namaz ho necim mastnym, nez do te vodu pujde. Treba lipobazi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
230
7.7.14 10:26

@Oudrey lipobasi mažeme pořád a nebude stačit opalovací krém? Máme od Eucrinu 50, je přímo pro atopiky a je dost mastnej :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1124
7.7.14 10:32

@Ademe
Jo, tak to jo. Nektery ty kremy na opalovani jsou takovy vodovy, ale tento ti stacit bude. Taky to kolikrat namazou maminky, az to dite vyleze z vody, jen kvuli slunicku, ale takto je to ok :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48784
7.7.14 10:39

Rozhodně je lepší přírodní koupaliště, než chlorovaný bazén, pokud to není plné sinic. Sama mám AE a chlor to jenom rozdráždí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama