Může to být lymfom?

Anonymní
14.1.21 17:57

Může to být lymfom?

Dobrý den, už asi 9 měsíců mě trápí kašel, hlavně v noci. Asi před měsícem jsem měla teplotu, které jsem do té doby neměla několik let. No a asi před týdnem jsem si nahmatala zvětšenou uzlinu na krku. Není velká, tak 1cm. Ale dost mě to vyděsilo, protože normálně ani při nachlazení zvětšené uzliny nemívám. Vůbec mě nebolí, akorát cítím tlak na mandli (nejen při polykání), ale na té druhé, než je ta bulka. A na krku mám bílé čepy. Je mi 18, takže rakovina je asi nepravděpodobná, ale mám strach, protože když jsem začala googlit, vyjel mi Hodgkinův lymfom. U doktora jsem byla, ale neřekla jsem mu o tom kašli, protože by mně jinak nevyšetřil, dokud bych neměla negat. test na covid. Řekla jsem mu jenom o tom tlaku na levé mandli a čepech, ten vyloučil anginu a poslal mě domů. Jenže co když to přecejen může být ten lymfom? Díky za Váš názor

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
258
14.1.21 18:04

Vždy, když koukneš na net, ti vyjede rakovina, to je známá věc. Z tvých příznaků bych si dovolila tipnout pouze to, že máš nějaký dlouhodobý problém v oblasti dýchacích cest. Kašel hlavně v noci je častý třeba u zápalu průdušek, který můžeš mít chronický a potřebovala bys antibiotika, jen to o něm budeš muset lékaři říct. :nevim: Co se týče lymfomu…asi může, ale když už to máš 9 měsíců, moc pravděpodobné mi to nepřijde. U mladého člověka je rakovina obvykle agresivní, takže pokud by v tobě něco takového rostlo, měla bys už jistě i jiné příznaky - únava, noční pocení, hubnutí,… Každopádně to chce ale normální vyšetření se všemi informacemi, co lékař potřebuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9603
14.1.21 18:05

Spíš to bude nějakej bacil v krku, v krku nesídlí jen angína, může to být mononukleóza, nebo jinej bacil, chtělo by to výtěr z krku a vzít krev. Může tomu odpovídat i ten noční kašel, protože v poloze vleže ty brebery v krku můžou dráždit ke kašli. Mandle odpovídá nálezu v krku, to je normální, navíc 1cm není nijak zvětšená, myslím že na krku je norma 14mm. Dej si hodně vitamínů, hodně pij čaje a vyhodnot to tak za 14 dní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9603
14.1.21 18:06

Jo koukám že to máš devět měsíců, tak to je jiná, chtělo by to ty stery, třeba chlamydie a spol…o kašli řekni doktorovi, ať tě pošle na test a pak pořádně léčí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.1.21 18:07

No, právě že mi dělal CRP a to bylo nízký, takže to žádné bakterie nebudou.

• Citovat
  • Nahlásit
489
14.1.21 18:09

Nemyslím si, že to bude lymfom. Pravděpodobnější jsou jiné diagnozy. Nicméně, pokud kašleš 9 měs., tak vyšetření by to zasluhovalo. Může to způsobovat reflux či to může být první projev astmatu. Měla bys mít krevní testy, RTG plic a spirometrii a pokud uzlina nezmizí do 2 týdnů, tak ORL vyšetření.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
258
14.1.21 18:12
@Anonymní píše:
No, právě že mi dělal CRP a to bylo nízký, takže to žádné bakterie nebudou.

Někteří lidi mají nízké CRP, i když tam bakteriální zápal je. Stalo se mi to u zápalu průdušek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15543
14.1.21 18:25

Ne neumíráš na rakovinu podle internetové diagnostiky.

Pokud chodíš k doktorovi ale neříkáš mu co ti je, tak tě pochopitelně nemůže adekvátně léčit. A pak ti nezbude než umřít na on-line rakovinu.

takže si zajdi na antigenní test a zajdi znovu za svým lékařem a nech se pořádně vyšetřit. A tentokrát skutečně popisuj všechny příznaky.

Jinak ty pravděpodobné přičiny toho co popisuješ bude k tomu kašli alergie/astma a nebo reflux a ke zvětšeným uzlinám nějaký zánět. Vzhledem k těm čepům to vypadá na angínu. Nejspíš tam nebyly během vyšetření u lékaře.

ony se různé problémy jaksi mohou kombinovat nezávisle na sobě.

Jo a k tomu jsi úzkotná a neurotická, to ten kašel může docela slušně horšovat a přidávat mu psychosomatickou stránku, Takžea až zaléčíš angínu či podoný zánět, tak to nejlepší co pro sebe můžeš udělat je jednak se objednat na alergologii a taky si najít psychoteraputa či psychoterapeutku.

pak se zbavíš stavů kdy sama sobě vsugeruješ že umíráš na rakovinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23644
14.1.21 18:45
@Anonymní píše:
Dobrý den, už asi 9 měsíců mě trápí kašel, hlavně v noci. Asi před měsícem jsem měla teplotu, které jsem do té doby neměla několik let. No a asi před týdnem jsem si nahmatala zvětšenou uzlinu na krku. Není velká, tak 1cm. Ale dost mě to vyděsilo, protože normálně ani při nachlazení zvětšené uzliny nemívám. Vůbec mě nebolí, akorát cítím tlak na mandli (nejen při polykání), ale na té druhé, než je ta bulka. A na krku mám bílé čepy. Je mi 18, takže rakovina je asi nepravděpodobná, ale mám strach, protože když jsem začala googlit, vyjel mi Hodgkinův lymfom. U doktora jsem byla, ale neřekla jsem mu o tom kašli, protože by mně jinak nevyšetřil, dokud bych neměla negat. test na covid. Řekla jsem mu jenom o tom tlaku na levé mandli a čepech, ten vyloučil anginu a poslal mě domů. Jenže co když to přecejen může být ten lymfom? Díky za Váš názor

Mám devět měsíců kašel, ale neřekla jsem to doktorovi. Ale na netu jsem si našla rakovinu. Škoda, že na hloupost žádný prášky nejsou. Rakovina je zlá, ale tohle je peklo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat