Může v 11 měsících pribináčka?

418
4.11.19 18:31

Může v 11 měsících pribináčka?

Ahoj maminky, chci se zeptat odkdy jste dětem začali dávat Pribináčky, termixy a různé krémáčky?. Dr říkala, že tvaroh samotný až od 2 let, že je těžký a obsahuje moc bílkovin. Tak jsem na tohle opatrná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20583
4.11.19 18:32

Tohle je horší než tvaroh, spousta cukru, chemie…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30877
4.11.19 18:34

Tvaroh se snad muže od 1 roku… já ho tedy dávám. Pribinacky termixy atd ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3505
4.11.19 18:36

Jako může, ale nic mu to nedá. Kupovala jsem Bobíka, když už. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19971
4.11.19 18:37

Jo, v pohodě může. Možná by bylo lepší smíchat to s bílým jogurtem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2195
4.11.19 18:38

@Badboda dej raději jogurt nebo udělej domácího Pribináčka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30877
4.11.19 18:38

Když už tak Lipanek. Pribinak je plný chemie, srovnej si složení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1433
4.11.19 18:40
@Badboda píše:
Ahoj maminky, chci se zeptat odkdy jste dětem začali dávat Pribináčky, termixy a různé krémáčky?. Dr říkala, že tvaroh samotný až od 2 let, že je těžký a obsahuje moc bílkovin. Tak jsem na tohle opatrná.

Ja to nedavam. Pribinacek vyjmecne kvuli obrazku, kdyz blbe ji, beru vsechno. Ale dobry je lipanek! Divej se na slozeni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2078
4.11.19 18:40

Syn 29 měsíců ho do teď neměl a dlouho mít nebude. Je to hnus fialový. Za 1) tvaroh-moc bílkoviny, která zatěžuje dětské ledviny a za 2) cukr-hodne cukru :poblion:
Je spoustu jiných, zdravejsich a vhodnějších jídel ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
638
4.11.19 18:42

Velmi výjimečně (jednou za dva/tři měsíce) jsem dětem koupila pro radost Lipanka (má mnohem lepší složení než Pribinak),od zhruba roku a půl. U nejstaršího syna ještě později. Myslím že ta troška tvarohu co v tom je by dítěti neublížila, horší je ta tuna cukru a ostatních mňamek. Termixi a ostatní sragory nekupujeme vůbec. Párkrát jsem dělala termix domácí, ale naše děti mají radši bílý jogurt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
418
4.11.19 18:44

@veria Moje detska doktorka říkala od 2 let. Oni ti doktoři kolikrát říkají to, co zrovna je nejnovější poznatek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4872
4.11.19 18:50

Tvaroh jsem dávala od roka, dělala jsem ze smetany domácího pribináčka. Bez cukru.
Nyní jsou dceři tři roky a pribináku neměla a ani mít nebude. Občas tak jednou týdně koupíme lipánka. Poprve jsem ho koupila ve 2,5letech cca. Má to ráda, a tam už je aspon lepší složení. I když cukru i tak dost. Jinak kupují občas matyldu, holadnský čokoládový. A nejlepší je bílý ochutit přesnidávkou, banánem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24091
4.11.19 18:50

@Badboda Od kdy může? No nezabije ho to. Otázkou je, proč máš nutkavou potřebu komerčních termixů a spol? Děti dostaly pro zpestření po roce občas domáchío pribiňáka - zakysanou smetanu smíchanou s tvarohem, případně jsem jim to ochutila trochou ovocné přesnídávky nebo nějakým sezónním ovocem (borůvky).
Ona většina těch tvarohových krémů v obchodě je pěkný blaf: cukr a různá dochucovadla, stabilizátory a umělá aromata. Nejlíp tenkrát vycházel vanilkový biláček, ale jaká je situace teď netuším, děti to už dávno nejedí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4872
4.11.19 18:51
@Svistice píše:
@Badboda Od kdy může? No nezabije ho to. Otázkou je, proč máš nutkavou potřebu komerčních termixů a spol? Děti dostaly pro zpestření po roce občas domáchío pribiňáka - zakysanou smetanu smíchanou s tvarohem, případně jsem jim to ochutila trochou ovocné přesnídávky nebo nějakým sezónním ovocem (borůvky).
Ona většina těch tvarohových krémů v obchodě je pěkný blaf: cukr a různá dochucovadla, stabilizátory a umělá aromata. Nejlíp tenkrát vycházel vanilkový biláček, ale jaká je situace teď netuším, děti to už dávno nejedí.

jj biláček je taky super, i ten lipánek. Maji obdobné složení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.11.19 18:55

Mě pediatricka říkala tuším v 10mes že může normálně pribinaka… :jazyk: dávám..ale ne každý den.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat