ABKM prosím o radu kojící maminky

17
2.11.19 13:11

ABKM prosím o radu kojící maminky

Ahoj holky, už jsem pomalu zoufalá. Potřebovala bych poradit nebo najít maminku s podobnm problémem. Od cca 3 měsíců se u dcery začaly zhoršovat koliky a to hlavně v noci kdy třeba i celou noc - 10 hodin - tlčila. Po návštěvě pediatra a vyloučení bakterií ze stolice i z moči jsem usoudila na ABKM (v dětství jsem s tím měla také problém, do dnes jsem alergička - pyly, trávy) již dříve jsem měla podezření. Jelikož mi pediatrička řekla že u tak malých mimin se testy nedělají tak jsme obě usouduly na bezmléčnou dietu. Už od cca měsíce věku dcery jsem vyřadila laktózu kvůli ublinkávání. Momentálně jsem 2 týden a striktní eliminační dietě a postupně jsem chtěla zařazovat potraviny. Ale celkově tlačení v noci a noci se zlepšily po pár dnech a i je dcera přes den klidnější i když má své chvilky. Ale nevím si rady s tím, že teď jí jakoby zhoustla stolice, je tam hlen a ona má problém se vykakat. Asi 2× se vykakala sama, ale jinak jí musíme pomáhat rourkou. Tím tlačením se ji rozhoidl taky celý režim kojení v noci předtím pila o půl 1 a ve 4. A teď by chtěla být u prsu i co 1,5 hodinu. Ať jím co jím vždycky ji stejně to tlačení kolem té 3 až 3:30 ráno chytne a musíme pomoct rourkou ve stolici je samozřejmě hlen už není nazelenalá je žlutá jen někdy náznak zelena. Už jsem z toho zoufalá a nevím jak ji pomoci. Spíše jsem čela, že u ABKM jsou průjmy a my máme toto, Tak já už nevím. Můžete mi poradit, Jinak jsem vyřadila KB, lepek, soju, vejce, hovězí i kuřecí maso.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11603
2.11.19 13:20

Syn mi reagoval na mlecne vyrobky ale se stolici problem nemel, jen byla zelena, tak to nevim…nicmene k „rezimu kojeni,“ to fakt neres, koj na pozadani, ne podle hodin. Muze mit spurt nebo se ji srovnava traveni po te zmene stravy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13325
2.11.19 13:35
@kalipea píše:
Ahoj holky, už jsem pomalu zoufalá. Potřebovala bych poradit nebo najít maminku s podobnm problémem. Od cca 3 měsíců se u dcery začaly zhoršovat koliky a to hlavně v noci kdy třeba i celou noc - 10 hodin - tlčila. Po návštěvě pediatra a vyloučení bakterií ze stolice i z moči jsem usoudila na ABKM (v dětství jsem s tím měla také problém, do dnes jsem alergička - pyly, trávy) již dříve jsem měla podezření. Jelikož mi pediatrička řekla že u tak malých mimin se testy nedělají tak jsme obě usouduly na bezmléčnou dietu. Už od cca měsíce věku dcery jsem vyřadila laktózu kvůli ublinkávání. Momentálně jsem 2 týden a striktní eliminační dietě a postupně jsem chtěla zařazovat potraviny. Ale celkově tlačení v noci a noci se zlepšily po pár dnech a i je dcera přes den klidnější i když má své chvilky. Ale nevím si rady s tím, že teď jí jakoby zhoustla stolice, je tam hlen a ona má problém se vykakat. Asi 2× se vykakala sama, ale jinak jí musíme pomáhat rourkou. Tím tlačením se ji rozhoidl taky celý režim kojení v noci předtím pila o půl 1 a ve 4. A teď by chtěla být u prsu i co 1,5 hodinu. Ať jím co jím vždycky ji stejně to tlačení kolem té 3 až 3:30 ráno chytne a musíme pomoct rourkou ve stolici ,,je samozřejmě hlen už není nazelenalá je žlutá jen někdy náznak zelena. Už jsem z toho zoufalá a nevím jak ji pomoci. Spíše jsem čela, že u ABKM jsou průjmy a my máme toto, Tak já už nevím. Můžete mi poradit, Jinak jsem vyřadila KB, lepek, soju, vejce, hovězí i kuřecí maso.

Ja bych rekla, ze jsi toho vyradila zbytece moc.
Muzu se zeptat, co jis? Aby mela tva strava dostatek vlakniny zaroven byla vyvazena a nemadymava?
Ono totiz ty ryzove a kukuricne nahrazky muzou zpusobovat zacpu. Vegani ji dost lustenin, to muze male dost vadit. To same zelenina. Synovy udelala strasnou paseku v brisku salatova okurka, kdo by to cekal.
Takze za me vynechat striktne mleko a mlecne vyrobky. Ale ten zbytek? Pokud nejsi sama tezka alergicka, tak bych to pro zacatek takto nehrotila. Samozrejme nerikam, ze nemuze mit dcera alergii na to vsechno. Sama mam doma dceru s alergii na bmk, vejce, lepek. Takze se v tom trosku vyznam. Navic trba lepek prechazi do MM v uplne zanedbatelném mnozstvi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
156
2.11.19 13:41

Já jen dodám, že pokud ste usoudili na ABKM a vysadila jsi laktozu, tak to nestačí… A proč jsi naopak vysadila ten zbytek? K tomu byl důvod? Jestli máš jen podezření na nějakou tu potravinu či složku, tak zkus ostatní postupně nasazovat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3450
2.11.19 13:43

Vyrad jen mleko a mlecne vyrobky. A rozhodne dceri nepomahej rourkou. Tim ji nicis defekacni reflex. Miminko nemusi kakat i nekolik dni a je to normalni. Davala bych probiotika, tobe i male. A kojila na pozadani, ve trech mesicich byva spurt. Ja u prvni dcery vynechala vsechno z mleka a zarazovat jsem zacala velmi pozvolna. Treba jsem si jen namazala chleba maslem. Casem se ji traveni upravilo samo a ABKM se nepotvrdila. Tak drzim palce. A tu rourku fakt ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
967
2.11.19 13:46

Já myslím, že máš tou dietní stravou „osekané“ mléko o mléčný tuk a proto má dcerka dřív hlad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.11.19 14:34

Vyřadila jsem při kojení jenom veškerou mléčnou bílkovinu. Tuky jsem doháněla olivovým olejem, do kterého jsem si máčela pečivo. Pečivo je taky potřeba kontrolovat, občas bývá ve složení syrovátka!
Po vyřazení mléčné bílkoviny nastalo zlepšení až cca za 14 dní. Ověřeno 2× (jednou jsem zkusila opět zařadit a vrátilo se to, tak jsem to zase vysadila a zase trvalo 14 dní, než se to zlepšilo).
A rozhodně bych zařadila probiotické kapky. Nám se velmi osvědčily kapky BioGaia, jsou teda dost drahé, ale mohou se už myslím od jednoho měsíce.

• Nahlásit
  • Citovat
1950
2.11.19 14:44

Já jsem vyřadila veškeré mléčné bilkoviny. Striktně jsem si to hlidala. Plus ještě cukr. Jen upozorňuji, ze laktoza je něco jiného a s abkm nesouvisí. U dcerky se trávení se zlepšilo obrovsky do par dnů. Režim kojení bych neresila, to se pořad mění, nebude papat pořad stejne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15812
2.11.19 15:10

Pokud nemá krev ve stolici, tak kroucení v noci neřeš, z toho musí vyrůst podle mě :nevim:

Já jsem bez mléčné bílkoviny, soji, vajec, kuřecího, asi vyřadím i hovězí a jím dost krůtí, možná zkusím i to vynechat…ale stolice je u nás pořád ne úplně dobrá, už jsem z toho docela zoufalá, koliky ale nemá :think:
je to záhada, bylo mu ted 5m, začli jsme s příkrmy, snad se to brzo zlepší… držím palce
kolik jí je ted? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.11.19 19:25

Zkusila bych ji dát probiotika.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu