Můžu dělat práci sestřičky?

Anonymní
11.8.20 13:15

Muzu dělat práci sestricky?

Hezky den. Mam na vas dotaz. Před 7 lety jsem maturovala na SZS - obor Zdravotnické lyceum. Po škole jsem pracovat do DM drogerie jako prodavačka, kde jsem dosud. Tato práce mě vůbec nenaplnuje a nebaví mě. Tak se vás ptám. Mohla bych s lyceem dělat zdravotní sestru? Vím, ze jsem na škole měla jen teorii a žádnou praxi, ale kdyby mě někdo zaucil? Šlo by to? Nebo mi prosím napište, co muzu dělat s tímto vzděláním. Děkuji moc. D. S

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4266
11.8.20 13:23

Myslím že můžeš dělat sanitáře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18099
11.8.20 13:28

Sanitare nebo pecovatelku muzes, na sestru primo potrebujes specialni vzdelani a v posledni dobe i vyssi skolu.

Příspěvek upraven 11.08.20 v 13:34

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
349
11.8.20 13:28

To nemůžeš, ani sestru, ani asistenta, ani sanitáře. Doba, kdy sestry jen nosily tabletky, je dávno pryč. Dnešní sestry jsou nadupaný - ovládání přístrojů, péče o invazivní vstupy, kanylace, cévkování, základní hodnocení EKG, výsledků z laborky a podobně. Umíš něco z toho?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
601
11.8.20 13:31

Lyceum je příprava na vysokou (teda mělo by to tak být), takže ideálně z lycea na vysokou. Třeba bys mohla být sanitář, možná bys mohla dělat nějakou administrativní práci v nemocnici nebo sociálních službách, ale jako sestřičku tě nikdo nezaměstná. Třeba kdybys začala něco dálkově studovat, našla bys i práci v daném oboru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
428
11.8.20 13:34

Ahoj urcite to nevzdávej. Z mé zkušenosti není težké se do zdravotnictví dostat. Samozřejmě na nižší - nekvalifikované pozice. Jak už tam jednou budeš a budeš sikovná, existují cesty jak dojít ke svému snu. Mas velké plus, ze mas vzdělání v oboru. Pokud žiješ poblíž nějakému většímu městu nejlépe třeba krajskému, tak to bude zase jen plus, protože možnosti bude více. Stačí napsat životopis, motivační dopis a nejlépe zajít za staniční sestrou probrat si možnosti. Mluvím z vlastní zkušenosti. Neboj se… a jdi do toho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18099
11.8.20 13:35

@Lucie Lexová sanitare a pecovatelku muze delat kazdy, ja to delala i uplne bez vzdělání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5043
11.8.20 13:36
@Jdani píše:
Lyceum je příprava na vysokou (teda mělo by to tak být), takže ideálně z lycea na vysokou. Třeba bys mohla být sanitář, možná bys mohla dělat nějakou administrativní práci v nemocnici nebo sociálních službách, ale jako sestřičku tě nikdo nezaměstná. Třeba kdybys začala něco dálkově studovat, našla bys i práci v daném oboru.

Přesně, proč jsi nešla na vysokou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
428
11.8.20 13:36
@Lucie Lexová píše:
To nemůžeš, ani sestru, ani asistenta, ani sanitáře. Doba, kdy sestry jen nosily tabletky, je dávno pryč. Dnešní sestry jsou nadupaný - ovládání přístrojů, péče o invazivní vstupy, kanylace, cévkování, základní hodnocení EKG, výsledků z laborky a podobně. Umíš něco z toho?

To není vůbec pravda. Nevím jak to chodí v Českém zdravotnictví ale sanitáře muže dělat z fleku..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.8.20 13:37
@Anonymní píše:
Hezky den. Mam na vas dotaz. Před 7 lety jsem maturovala na SZS - obor Zdravotnické lyceum. Po škole jsem pracovat do DM drogerie jako prodavačka, kde jsem dosud. Tato práce mě vůbec nenaplnuje a nebaví mě. Tak se vás ptám. Mohla bych s lyceem dělat zdravotní sestru? Vím, ze jsem na škole měla jen teorii a žádnou praxi, ale kdyby mě někdo zaucil? Šlo by to? Nebo mi prosím napište, co muzu dělat s tímto vzděláním. Děkuji moc. D. S

Bohužel sestru určitě dělat nemůžeš. Máš v podstatě gympl trochu více zaměřený zdravotně. Jestli chceš dělat sestru musíš si dodělat 3 roky VŠ nebo 3 roky VOŠ. V tvém případě nelze ani dělat vošku zkráceně na rok či dva. Bohužel. Snad najdeš něco co tě baví nebo musíš na tři roky do školy :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22149
11.8.20 13:38
@sarah1618 píše:
To není vůbec pravda. Nevím jak to chodí v Českém zdravotnictví ale sanitáře muže dělat z fleku..

Já myslím, že v dnešní době musí být i kurz na sanitare.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22149
11.8.20 13:39
@sarah1618 píše:
Ahoj urcite to nevzdávej. Z mé zkušenosti není težké se do zdravotnictví dostat. Samozřejmě na nižší - nekvalifikované pozice. Jak už tam jednou budeš a budeš sikovná, existují cesty jak dojít ke svému snu. Mas velké plus, ze mas vzdělání v oboru. Pokud žiješ poblíž nějakému většímu městu nejlépe třeba krajskému, tak to bude zase jen plus, protože možnosti bude více. Stačí napsat životopis, motivační dopis a nejlépe zajít za staniční sestrou probrat si možnosti. Mluvím z vlastní zkušenosti. Neboj se… a jdi do toho

Sama píšeš, že nemáš zkušenosti s ČR. Tady být sestra bez ukončeného vzdělání nemůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
428
11.8.20 13:40
@vokishka píše:
Sama píšeš, že nemáš zkušenosti s ČR. Tady být sestra bez ukončeného vzdělání být nemůže.

Ja jsem neřekla ze muže byt sestra

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21936
11.8.20 13:42
@Anonymní píše:
Hezky den. Mam na vas dotaz. Před 7 lety jsem maturovala na SZS - obor Zdravotnické lyceum. Po škole jsem pracovat do DM drogerie jako prodavačka, kde jsem dosud. Tato práce mě vůbec nenaplnuje a nebaví mě. Tak se vás ptám. Mohla bych s lyceem dělat zdravotní sestru? Vím, ze jsem na škole měla jen teorii a žádnou praxi, ale kdyby mě někdo zaucil? Šlo by to? Nebo mi prosím napište, co muzu dělat s tímto vzděláním. Děkuji moc. D. S

To jako myslíš vážně, že Ti někdo ukáže, jak se odebírá krev, zavádí kanyla nebo cévka a ty se zaučíš?
Dodělej si vzdělání nebo se ohlédni po nějaké pečovatelské práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
428
11.8.20 13:44
@vokishka píše:
Sama píšeš, že nemáš zkušenosti s ČR. Tady být sestra bez ukončeného vzdělání nemůže.

V Českém zdravotnictví pracuji, ale vzdělání bakalářské mám ze zahraničí. Každopádně nejsem sestra. Ale jako zdravotnictví asistent jsem při škole v zahraničí pracovala asi tři roky. Teď jsem v Praze a pracuji ve svém oboru, každopádně se mi zastesklo po klasické péči o pacienta. Byla jsem hospitalizovana v Apolinaři a ještě týž den při propuštění jsem si tam domluvila práci.. nemám žádný sanitarsky kurz, lidi je málo a bylo mi řečeno ze by neměl byt problém. Každopádně jsem v nelehké životní situaci takže jsem se tam na tu práci ještě ptát nebyla. Bylo by to stejně jen na zkráceny úvazek protože práci na plný úvazek mám..

Chci podpořit zakladatelku, ze pokud chce pracovat zrovna ve zdravotnictví, tak, ze urcite možnosti jsou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama