Můžu mít dvě DPČ?

2868
25.3.17 11:01

Můžu mít dvě DPČ?

Pracuji na DPČ, kterou mám podepsanou do června letošního roku. Muj dotaz zní, jestli je možné podepsat ještě jednu DPČ u jiného zaměstnavatele,popr.DPP? Nekdo mi totiž říkal, ze když budu pracovat na dvě smlouvy, budu muset platit daň, což se mi samozřejmě nevyplati, tak by me zajimalo, jestli je to pravda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

70098
25.3.17 11:06

@Katuskka Ano, můžeš mít kolik smluv chceš… a ano, u druhého zaměstnavatele nemůžeš mít podepsané prohlášení poplatníka, tedy tam nebudeš uplatňovat slevu na dani a bude odváděna. Ovšem mám takový pocit, že i pokud z libovolného výdělku odvedeš 15% daň, tak to bude stále ve výsledku více než 0, když nic dělat nebudeš, bych řekla, že se to těžko může samozřejmě nevyplatit :think: A jinak si pak můžeš podat daňové přiznání a pokud ty příjmy nebyly celkem extra velké, tak ti zaplacenou daň vrátí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2868
25.3.17 11:12

@j.a.n.i1 a pokud bych tu původní dpc ukončila, tak potom to prohlášení můžu podepsat u nové dpc, ze ano?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70098
25.3.17 11:25

@Katuskka Ano.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.3.17 18:20

@Katuskka Prohlášení u nové dpč můžeš podepsat, i když původní dpč neukončíš a budeš tam pracovat i nadále. Akorát musíš mzdové účetní u té první práce nahlásit, že si v tom daném měsíci podepsala Prohlášení jinde.
Někomu se to takováto změna může vyplatit: např. pokud by sis nechala oba zaměstnavatele a u toho nového měla vyšší výdělek, tak když podepíšeš Prohlášení u něj, budeš mít na čisté mzdě v součtu obou zaměstnání víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70098
25.3.17 18:58

@lenka.selka No, to taky nemusí platit, pokud i v tom prvním bude mít takový výdělek, že vyčerpá celou slevu na poplatníka, tak je to jedno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.3.17 20:04

@j.a.n.i1 to je pravda. Záleží na konkrétní situaci. Sražená daň se jí taky může vrátit při podaném daňovém přiznání, ale to taky jen podle toho, kolik celkem vydělá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama