Pracovní pohovor u OSSZ (ČSSZ)

Ekel90
24.3.17 06:35

Pracovní pohovor u OSSZ (ČSSZ)

Ahoj ženy.
Mám v plánu poslat přihlášku do výběrového řízení na pozici odborný referent – odborné zpracování rozhodnutí v oddělení důchodového pojištění.
Má někdo zkušenosti s přijímacim pohovorem u OSSZ? Podle mě se nebudou ptát ani tak na to, proč to chci dělat nebo tak, nebo to možná jo, ale třeba na silné stránky apod. ale spíš se budou ptát na odborné otázky.
Pokud mě teda vůbec k pohovoru vyberou :D
Budu ráda, jestli se najde někdo, kdo má zkusenosti. Děkuji. :*

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

24.3.17 07:15

Pokud splňuješ všechny předpoklady, tak tě pozvou určitě. Připrav se spíše na odborné otázky, projdi si na stránkách cssz agendu důchodového odd., abys měla přehled podle jakého zákona pracují, o jaké typy důchodů je možné požádat atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
232
24.3.17 09:02

@Ekel90 Mě zkoušeli z příslušného zákona (10 otázek, 11. byla nepovinná - kdy vznikla CSSZ :-)), pak si ověřovali znalost Wordu, Excelu a Outlooku (sepisovala jsem dopis, tvořila tabulku a obojí jsem poslala přílohou v mailu).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ekel90
24.3.17 09:51

@sppo Ty vado, až tak.. :D s PC problém nemám absolutně, spíš se budu muset připravit na ty odborné otázky. Po posledním pohovoru, referentka centra klinických studií, kde jsem to totálně zvorala, chtěli po mě anglicky až řeknu svoje koníčky..Já angličtinu miluju, myslím, že ji ovládám s přehledem ale v tu chvíli jsme nevěděla absolutně nic :D ani jak se jmenuju.. úplně okno… Když jsme měla říct proč to chci dělat tak jsem začala úplně mimo žvanit, fakt to nechápu, jako jiný člověk :D
Takže teď mám fakt docela obavy :D

• Citovat
  • Upravit
Ekel90
25.3.17 06:15

Nikdo už žádné reakce??

• Citovat
  • Upravit
25.3.17 08:06
@sppo píše:
@Ekel90 Mě zkoušeli z příslušného zákona (10 otázek, 11. byla nepovinná - kdy vznikla CSSZ :-)), pak si ověřovali znalost Wordu, Excelu a Outlooku (sepisovala jsem dopis, tvořila tabulku a obojí jsem poslala přílohou v mailu).

Tak to slyším poprvé, že by zkoušeli ze znalosti pc. A těch 11 otázek bylo písemných nebo ústních? U nás jsou běžně pokládány tři otázky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
232
25.3.17 09:38

@silvie1978 Ustnich.
Edit: Byly vypsany ctyri mista, prihlasila jsem se na vsechny ctyri, absolvovala jsem ctyri stejne pohovory - po kazdem jsem se do zakona podivala na otazku, se kterou jsem podle meho mela problem, takze u ctvrteho pohovoru jsem byla za hvezdu :-) Ale bavila jsem se a se mnou i komise :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
232
25.3.17 09:43

@Ekel90 Nastuduj zakon. Bez toho to u pohovoru nepujde. Drzim palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ekel90
25.3.17 10:20

155/1995 Sb. Zákon o důchodovém pojištěni, že ano? Plus mrknu na stránky na ČSSZ na ty body.

• Citovat
  • Upravit
25.3.17 19:02

Měla bys asi taky aspoň v kostce vědět, jaká oddělení jsou na ossz a jaká je jejich náplň práce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ekel90
26.3.17 07:19

Moc děkuji za všechny reakce :)

• Citovat
  • Upravit
9908
14.12.18 16:53

Zdravím ,mám otázku jestli tady někdo pracuje na tomto úřadě konkrétně v Praze Křížová nebo ve Stodůlkách(spisový úřad)?Mají volná místa a zajímalo by mě jak probíhá pohovor .Referentka dávkových spisů nebo referentka příprava spisů?Jestli taky zkoušejí zákon?
Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.12.18 18:27

Prosím tě hlavně nechoď do těch Stodůlek, to je čistá hrůza. Osobní velmi nedávná zkušenost, stačilo krátce. Oni na to nemají lidi, takže vezmou každého. Chybí tam strašně moc lidí, podle toho tam vypadá práce, šílený chaos, často dělají i v sobotu. To je prý dobrovolné, ale...…. No z nějakých důvodů je tam tolika volných míst, že.....
Na referenta dávkových spisů je šestá platová třída, tak se koukni do platových tabulek na tu „parádu“. Na tu přípravnou činnost je snad dokonce jenom pátá platová třída, to už je úplnej výsměch.
Referent dávkových spisů celý den lítá po baráku a roznáší nebo snáší dávkové spisy. To celé v rychlém tempu. Je to těžký, špinavý, zaprášený. Prostě namáhavá práce mizerně zaplacená. A podmínkou je maturita.
Pokud ji máš, zajímej se jen o práci na ústředí (Křížová) a to od 8. platové třídy výše. Koukla jsem se jim na stránky a jsou tam taková volná místa. Tam už ti nehrozí, že budeš tahat špinavé balíky spisů a za pár šupů. Nijak extra placené to sice není, ale není to fyzická dřina.
Také je třeba mít na paměti, že pokud vstoupíš do služebního pracovního poměru, do roka musíš složit úřednickou zkoušku, což není vůbec žádná formalita, ale opravdová ostrá zkouška. S tou osobní zkušenost nemám, já záhy zjistila, že tudy cesta nevede.

• Nahlásit
  • Citovat
9908
14.12.18 22:24

Aha :lol: tak diky za zkusenost. :mrgreen: necham to byt.me to prijde divny protoze to na strankach maji uz dlouho.Proto radsi hledam informace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1192
8.10.19 08:29

Je tu někdo, kdo pracuje pro OSSZ nebo ÚP jako referentka na přepážce? Zajímá mě pracovní doba, když pro veřejnost jsou jen např.30 hodin týdně a možnost zkráceného úvazku. Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama