Poradna o očkování dětí proti chřipce
MUDr. Daniela Verdánová
@SandyL píše:
@j.a.n.i1 Prosím vás, návštěva blízkých je povolena…
A kde tam najdeš kamarádku?
Osoba blízká je příbuzný v řadě přímé, sourozenec a manžel nebo partner podle jiného zákona upravujícího registrované partnerství (dále jen „partner“); jiné osoby v poměru rodinném nebo obdobném se pokládají za osoby sobě navzájem blízké, pokud by újmu, kterou utrpěla jedna z nich, druhá důvodně pociťovala jako újmu vlastní. Má se za to, že osobami blízkými jsou i osoby sešvagřené nebo osoby, které spolu trvale žijí.
—§ 22 odst. 1 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník
@zrcadlo Ústavní soud uznal, že přátelský vztah pod křídla definice pojmu „osoba blízká“ zapadá, když přímo uvedl, že „je však obecně známou pravdou, že přátelství může v některých případech představovat stejně pevné anebo dokonce i silnější pouto, nežli je tomu u rodinných vztahů. V této souvislosti lze připomenout i známé rčení, podle kterého si nikdo nevybírá vlastní rodinu, nýbrž právě své přátele.“ Tímto byl ze strany Ústavního soudu podtržen právní názor, který je v rovině právní teorie akcentován již dlouhodobě.
Pojem osoby blízké tedy je třeba vnímat jako tzv. typový pojem, kdy nedostatek intenzity jednoho znaku může být nahrazen vyšší intenzitou znaku jiného.“
Když už tu diskutujeme o právních klauzulích a o pojmech, tak je sice hezké, že jste mi zkopírovala Wikipedii, ale…
Nutno také podotknout, že trestní zákoník osobu blízkou upravuje úžeji než občanský zákoník a jsou v tom rozdíly..
Co se týče covidu, myslím, že vláda vydala doporučení.. Pokud se dáma, která založila tuto diskuzi se svojí kamarádkou i tak vídá na běžné bázi, nevidím důvod, proč by u ní nemohla přespat.. ale to už zacházíme do zbytečných detailů, myslím, že to holky určitě již vyřešily…
Hezký večer.
@SandyL tak vzhledem k tomu, že je v tuto chvíli zákaz nočního vycházení (včetně zákazu shlukování osob mimo osoby blízké), tak se rozhodne nejedná o “doporučení” vlády ![]()
@j.a.n.i1 kez by tam ti lidi a ty kupinky lidi ty dva metry mezi sebou měli.. ![]()
@Niki23232323 píše:
Ahoj holky, kluci. Můj dotaz zní, zda můžu v této době jednu noc přespat u kamarádky. Nejsem pozitivní a nejsem ani v karanténě. Děkuji za vaše příspěvky 😊
Pokud normálně ffunguješ, obchod, práce atd. Tak bych neřešila, kde se nakazíš jestli cestou ke kamarádce, nebo cestou do práce. Je sice omezen svoboda pohybu - ale kdo ti co dokáže ![]()
@Morsem píše:
Pokud normálně ffunguješ, obchod, práce atd. Tak bych neřešila, kde se nakazíš jestli cestou ke kamarádce, nebo cestou do práce. Je sice omezen svoboda pohybu - ale kdo ti co dokáže
No potěš koště
se otočíš ke zdi abys náhodou netento
tento
![]()